חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

23.5.23 התקציב וליל הביזה

כל ממשלה מעבירה תקציב. זהו המסמך שמתווה את הכיוון אליו הולכת המדינה. יש תקציבים טובים יותר ורעים פחות, אבל התקציב הנוכחי לא דומה לשום דבר שהיה לפניו ועומד לחרוץ את גורל המדינה לדורות קדימה.
הוא יכלול את ההסכמים בין סיעות הקואליציה, שנועדו להזרים סכומים חסרי תקדים ליעדים מדכאי צמיחה כלכלית: הכפלת תקציבי הישיבות והאברכים וזינוק חד בתקציבי המוסדות החרדיים שאינם מלמדים לימודי ליבה:

אזהרת 300 הכלכלנים המובילים:

״המגמה הנוכחית לפיה שיעור החרדים באוכלוסייה מכפיל את עצמו בכל 25 שנה, כאשר ילדים חרדים אינם רוכשים מיומנות יסוד החיוניות להשתלבות בשוק עבודה מודרני, מהווה סכנה קיומית לעתידה של ישראל, משום שרק מדינות מתקדמות יכולות לממן טכנולוגיות צבאיות הנחוצות להגנה על תושביהן מפני איומים בשדה הקרב העתידי.״

אזהרת בכירי משרד האוצר ואגף התקציבים לשעבר:

״כאזרחים מודאגים ואנשי מקצוע העוסקים בתחום הכלכלי, אנו מתריעים מפני העברות הכספים בהסכמים הקואליציוניים בישראל. להעברות אלו עלולות להיות השלכות משמעותיות וארוכות טווח על כלכלת ישראל ועתידה.״

צפו והאזינו לדיון חירום של האקדמיה על התקציב והשלכותיו על ההשכלה הגבוהה ועל הסכנה האמיתית הצפוייה למדינה כתוצאה ממנו
הדוברים: פרופ׳ ברק מדינה (רקטור האוניברסיטה העברית לשעבר), פרופ׳ דן בן דוד (פרופסור לכלכלה באוניברסיטת תל אביב, מנכ”ל מוסד שורש למחקר כלכלי-חברתי, ולשעבר מנכ”ל מרכז טאוב), ד״ר מיכל טביביאן-מזרחי (ראש מרכז מנור, לשעבר סמנכ”לית אסטרטגיה ותכנון במשרד החינוך):

ההפיכה המשטרית בתקציב
המאבק האזרחי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן