חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שלוש הלוויות וזעזוע אחד נורא

ביום שישי הגיעה הידיעה הנוראה: שלושה חטופים הצליחו לברוח ונהרגו מאש צה״ל. סאמר טלאלקה. אלון שימריז. יותם חיים. שלושה בחורים צעירים באביב ימיהם. השלושה שהצליחו לעבור 70 ימים בשבי החמאס ובתושיה אדירה לחמוק ולהגיע אל כוחותינו. שלושה בחורים כל כך שונים. אותה גבורה. אותה תושיה. אותו גורל נורא. 

החל משבת נערכו שלוש הלוויות. כל אחת שונה. כל אחת בדמותו של הנער שנטמן באדמה

סאמר טלאלקה

יום חמישי, 14/12, צרפת: פואד טלאלקה מתרוצץ בין פגישה עם דיפלומטים מארצות ערב ובין נציגי ארגוני סעד בינלאומיים, מבקש בשם כל משפחות החטופים את עזרתו של כל מי שיכול לסייע לקדם עסקה.
ום חמישי, 14/12, תל אביב: לילה טלאלקה מתעוררת ב5:00, מארגנת את תשעת ילדיה שבחורה ונוסעת לתל אביב כדי לדאוג שהעשירי יחזור אליה. היא מגיעה לתל אביב ב11:00 כדי לפגוש את נשיאת הצלב האדום ולדרוש ממנה לעשות יותר בשביל סאמר ו-130 השבויים האחרים שבעזה. לחורה היא הגיעה חזרה באותו הלילה באחת אחרי חצות, יום קודם היא פגשה את גנץ בבני ברק.

פואד ולילה טלאלקה ההורים של סאמר עשו כל מה שהם יכולים כדי לשחרר את סאמר ואת שאר החטופים. אבל הבשורה המרה הגיעה בליל שישי. בשבת בצהרים התקיימה הלוויה בחורה. בשקט מצמית. וביגון עמוק.

אלון (לולו) שמריז

ואלו הדברים וזו ההבטחה בקול נשנק של יונתן שמריז לאחיו אלון, מעל לקברו הטרי

אלון,
יא גבר, יא גיבור, אלון אח שלי גיבור. ככה אתה שמור אצלי בטלפון מאז שיש לך טלפון, אלון אח שלי גיבור.
נבואה שהגשימה את עצמה. כששלחת לי את ההודעה בבוקר ב7/10 הבנתי שאתה יודע מה הולך לקרות. ידעתי שאתה מפחד, אבל ידעתי שאתה לא שביר. התאבלתי עלייך אחרי ה7/10 אבל המעטתי בערכך.

אתה האדם החזק בעולם. סיפרו לי איפה היית ומה היו התנאים. אני ועידו צחקנו שעם איך שהחדר שלך היה נראה, מנהרה זה עלייה בסטדנרטים.
סיפרו לי שלא נשברת לדקה בתנאים הכי קשים, בחושך בלי משקפיים. ברור לי שאתה ניהלת את מבצע החילוץ ההירואי ביותר שידע האדם. עשית הכל נכון. הצלחת כבר לעבור הכל.

אחרי 70 יום בתנאים הכי גרועים שיש. בקור רוח ששמור לגדולים ביותר, עלית מהמנהרה לאוויר הפתוח. כבר ראית את החופש. ועשית הכל נכון מול שרשרת פיקודית מגוחכת וממשלה חסרת אחריות וארגון טרור ברברי.
התגברת על הכל.. לא היית צריך אף אחד. עשית הכל נכון וזה היה כל כך קרוב…

אתה האדם הכי מיוחד שיש. יש לך עקרונות לא מוסברים ואתה עושה את מה שאתה רוצה בלי לדפוק חשבון. אתה אדם מבריק עם מלא שמחת חיים וראש נקי מדאגות. קינאתי בך שהכל עובר ליידך. איך אני מתגעגע, הייתי בטוח שתחזור. שנראה לך את הפאב שעשינו פה. שיפצנו את השולחן סנוקר שלא יהיו לך תירוצים
שלחתי לך מלא רילסים מצחיקים באינסטגרם. הכל היה מוכן לחזרה שלך. הייתי בטוח שתזכה לראות את הבן שלי. רצינו שתיהיה הסנדק. הייתי בטוח שתחזור.

אני מבטיח אלון שהמוות שלך לא יהיה לחינם. אנחנו נקום ואנחנו נרעיד את המדינה. אנחנו נדאג שהשם שלך יהיה סמל.  סמל לגבורה, סמל למהפכה.

לא נשכח ולא נסלח למי שבגד בנו ב7.10. לממשלה שהמיתה עלינו אסון. נרדוף את האחראים, הם יצטערו. מי שהיה אחראי שלקחו אותך למנהרה. מי שהיה אחראי שירו בך במקום לחבק אותך. נרדוף אותם, הם ישלמו. אנחנו נדאג שהשם שלך יהיה סמל, סמל לתקווה, סמל למהפכה.
 
תודה על הזמן איתך פה. אתה תמשיך איתי לכל מקום. אני אדבר איתך בחלומות על בירה ושאכטה.
אני לא מאמין שאני פה ואתה שם לא מאמין שאין סוף טוב לסיפור הזה.
אלון אח שלי גיבור, עשינו הכל, יכולנו לעשות יותר.
נכשלתי כאח גדול, לא הצלחתי לשמור עלייך ולא הצלחתי לחלץ אותך.
אני לא אסלח לעצמי, אני לא אסלח להם. אתה יותר טוב מהעולם הזה.
 
איך אני מתגעגע. לא חשבתי שההודעה ששלחתי לך תהיה האחרונה אבל הספקתי להגיד לך מה שהיה חשוב. מה שהיה חשוב בשבילי ובשבילך. אוהב אותך. אתה חזק.
מתגעגע כל כך
סליחה אח קטן

יותם חיים

יותם חיים אהב מאוד מוזיקה. הוא היה מתופף ורצה להכנס לפנתיאון של המתופפים הגדולים. ההלוויה שלו היתה פסטיבל קטן שבו ״החצר האחורית״ נתנו הופעה מצמררת ונטע ברזילי שרה, וארונו הורד כשעליו מונחים מקלות התיפוף שלו…

קטע מתוך הדברים שנשא אביו:

נטע ברזילי שרה לזכרו של יותם

היה נעים מאוד, היה מאוד נעים, הו רחוקי שלי התשמע קולי, התשמע קולי? 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן