חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חזרנו! מוצ״ש של עוצמה אזרחית – 93 הפגנות, עצרות, גשרים וצמתים

אחרי ניסוי כלים בליל חמישי, מוצאי שבת, כששני גופי המאבק הגדולים ״אחים לנשק״ ו״כוח קפלן״ מתחממים על הקווים, נראה שהמדינה חוזרת לימים ״הטובים״ של המאבק נגד ההפיכה המשטרית – גשרים, צמתים, כיכרות, צעדות, חסימות. מראש פינה ונהריה על גבול הצפון ועד לבאר שבע, ערד ואילת בדרום. 93 מוקדי הפגנות ועצרות!

גשרים - ״אחים לנשק״
0
עצרות - ״עסקה עכשיו״
0
הפגנות - ״בחירות עכשיו״
0

הרבה זעם והרבה נחישות איפיינו את כל ההפגנות. מהגשר הנידח ביותר (אליפלט בו עמדו המפגינים בתוך ערפל וגשם) ועד לקיסריה וקפלן בתל אביב. האנרגיות היו בשמיים.
בתל אביב המשטרה ניסתה למנוע את ההפגנה הגדולה בקפלן ע״י אי מתן אישור לבמה ודוברים וקיבלה כמויות אדירות של מפגינים באנרגיות שיא (היא כן הצליחה למנוע ירידה לאיילון. הפעם ללא הופעת אורח של סוויסה ובלי אלימות).
 
בקיסריה היתה כתמיד הפגנה זועמת ונחושה וללא מסכות (ירון פרטוק, מפונה מקרית שמונה, אבל לשישי וביביסט עד לא מזמן שדיבר במילים קשות ביותר על נתניהו ״בוגד״ לדבריו וממשלתו) והסתיימה במעצרים ובאלימות משטרה כפי שהפך שם להרגל. ובמילים אחרות: חזרנו!

53 גשרים ומחלפים
21 הפגנות ״בחירות עכשיו!״

ההפגנה המרכזית תוכננה לעבור מהבימה לקפלן עם במה ודוברים. אלא שמשטרת בן גביר רצתה לסכל את האירוע ולא אישרה במה וכמובן לא דוברים – התוצאה: הכפלת מספר המפגינים (בעיקר לאחר אלימות שבת שעברה), המון זעם ואנרגיות מטורפות

קפלן, ת״א. צילום: רעיה ברקן
19 מחאות ועצרות ״עסקה עכשיו!״

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן