חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ברחובות שלנו זורם דם ומה הממשלה עושה? מפרקת את המשטרה – עו״ד מאמון עבד אל חי, ראש עיריית טירה

״ביום שני הוא נסע ברכב עם שני חברים, קרוב לתחנת המשטרה היחידה בטירה, פתאום רכב עצר לידם והתחיל לירות. הוא פגע לו בעורק הראשי. הנהג, שנפגע גם הוא, ניסה לברוח לתחנת המשטרה, אבל לא היה בה מישהו שיכל לעזור לו.

עבד לא שרד. והרוצחים שלו עדיין מסתובבים חופשי. הוא ניסה לשמור על תושבי העיר ועל שלטון החוק, אבל משפחות הפשע ניסו לסחוט אותו ומשלא הצליחו – רצחו אותו לאור יום!
הוא נרצח מול תחנת המשטרה שהיתה אמורה להגן עלינו, על הרכוש שלנו, על הילדים שלנו, על החיים שלנו!״

נאומו המצמרר של עו״ד מאמון עבד אל חי, ראש עירית טירה שמנכ״ל העיריה שלו נרצח השבוע


 

עבד שלנו נרצח ביום שני. הוא היה בן 55, דוקטור, בעל של סלוואה, ואבא של חלימה, שיימע ועיישא, ושל עבד ומחמד.

הוא עבד איתי 10 שנים, בשעות היום היה איתי בעירייה, בלילות היה עוזר למשפחות קשות יום, הוא היה איש של אנשים. איש של שלום.

ביום שני הוא נסע ברכב עם שני חברים, קרוב לתחנת המשטרה היחידה בטירה, פתאום רכב עצר לידם והתחיל לירות. הוא פגע לו בעורק הראשי. הנהג, שנפגע גם הוא, ניסה לברוח לתחנת המשטרה, אבל לא היה בה מישהו שיכל לעזור לו. עבד לא שרד. והרוצחים שלו עדיין מסתובבים חופשי.

הוא ניסה לשמור על תושבי העיר ועל שלטון החוק, אבל משפחות הפשע ניסו לסחוט אותו ומשלא הצליחו – רצחו אותו לאור יום! הוא נרצח מול תחנת המשטרה שהיתה אמורה להגן עלינו, על הרכוש שלנו, על הילדים שלנו, על החיים שלנו!!

ברחובות שלנו זורם דם ומה ממשלת ישראל עושה?
מפרקת את המשטרה, עוצרת תקציבים שאמורים להגיע לחינוך, רודפת עסקים מתוקף חוק קמיניץ, עשרות אלפי תושבים הולכים לשוק האבטלה. אבטלה משמעותה חיזוק ארגוני הפשיעה!

15 שנים אני ראש עיר,
החברה הערבית סובלת מאפליה ומהפקרה לא מהשנה – אבל זאת הממשלה הגרועה ביותר שהיתה כאן!
במקום לחזק משטרה – מחלישים! במקום לחזק בתי ספר ומתנסים – מחלישים! במקום לחזק תעסוקה – מחלישים ! זאת לא טעות – זאת מדיניות!!

כאשר החליטו ממשלות ישראל לטפל במשפחות הפשע בשכנה שלנו נתניה – הן הצליחו! נתניה היתה עיר הפשע של ישראל, היום נתניה היא עיר בטוחה, עיר של משפחות! למה?

כי היתה החלטה של ממשלת ישראל.

אתם רוצים להגיד לי שהצבא, השבכ, המשטרה – לא יכולים לעשות כלום?

כאשר רוצה המדינה לתפוס מישהו – היא מגיעה גם לפושעים שמתחבאים בדרום אמריקה, היא יודעת לתפוס עבריינים שברחו לרוסיה ולהעמיד אותם לדין – אבל הם לא יודעים לתפוס ילד שירה ליד תחנת משטרה, כאן בישראל? איך נשמע דבר כזה? המסקנה היחידה שאני יכול להגיע אליה: זאת החלטה מכוונת!

אני תמיד דיברתי בצורה ממלכתית, מעולם לא התנגשתי עם המדינה ועם השלטונות – אבל בצער רב אני מבין היום שזאת החלטה! החלטה להשאיר אותנו עסוקים בדם!

מי שנתן לבן גביר לשמור עלינו – לא רוצה לשמור עלינו! גזען שלא רוצה אותנו במדינה – יגן עלינו? גזען שונא ערבים – יגן על ילדי הערבים?

הממשלה הזאת רוצה שנשאר שקועים בדם, הם רוצים שנעזוב את הארץ, אבל יש לי חדשות בשבילם: נולדנו פה. נמות פה. גם אם כולנו נגיע לבית הקברות, אין לנו מקום אחר, זאת גם ארץ האבות שלנו, אנחנו נשאר כאן!

ולכם, מאות האלפים שמפגינים כאן בתל אביב ובכל הארץ כבר חודשים רבים, אני רוצה להגיד – יעטיק אלעפיה, כל הכבוד. כל הכבוד לכם על המאבק העיקש נגד הנסיון לפרק את בית המשפט העליון, כל הכבוד לכם על המאבק נגד ההפיכה המשטרית. שלא יהיה לכם ספק –

הפקרת האלימות בחברה הערבית וההפיכה המשטרית מגיעים מאותו מקום, ונועדו לאותה המטרה –

פשיזם! פשיזם! פשיזם!

אנחנו צריכים לשלב ידיים,

יהודים וערבים,

יחד נלחם למען הדמוקרטיה,

למען החיים,

למען עתיד בו ילדים חיים בבטחון ובשוויון.

תודה רבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן