חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

״גאה להיות בדואי ששירת בצה״ל כלוחם בגדס״ר הבדואי״ – רס”ל אחמד אבו לטיף שנפל אמש

רס”ל אחמד אבו לטיף (26), שנפל באסון, כתב על השירות בצבא בפוסט שהפך ויראלי בפייסבוק: “ואני גאה להיות בדואי-ישראלי! מבחינתי, האנשים שאני חי איתם ועובד איתם הם אחיי ואחיותיי וכולנו חיים ביחד ומכבדים אחד את השני בארץ שלנו.
אני גאה להיות בדואי ששירת בצה״ל כלוחם בגדס״ר הבדואי. זכיתי להגן ולשמור בשירות משמעותי שלא אשכח כל חיי. במהלך השירות גיליתי את העוצמות והיכולות שלי להתמודד עם אתגרים והכרתי את האנשים המדהימים שהפכו לחברים לכל החיים”.


| אילנה קוריאל |

אבו לטיף הוא תושב רהט ואב למנסורה, תינוקת בת שנה. כשנתיים עובד במחלקת הביטחון של אוניברסיטת בן גוריון.

“היום עזה היא אחרת לגמרי”, סיפר לפני כחודשיים. “יש שם ארגון טרור רצחני שלא מבדיל בין יהודי וערבי. בעדה שלי תרמו רבות למדינה, לחיילים, לקיבוץ בארי ונחל עוז ונוספים. אנחנו אוכלים אצלם והם אצלנו. הוכחנו למדינה מי אנחנו ומה אנחנו שווים. בדואים נהרגו. אנשי קבע וסדיר נתנו הכל למדינה.
היום כואב לי על מה שקורה בישראל. אחר ה- 7 באוקטובר בדואים ויהודים ביחד. חשוב להראות שאנחנו חלק מהחברה הישראלית. אני אתן את כל כולי כחלק מהמערכת, למרות שכואב לי על חוק הלאום.
יש הרבה בדואים שכואבת להם האפליה בין יהודים לערבים. אבל אנחנו מרגישים חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית”. עוד הוסיף כי “כולנו שותפים לאותו גורל ואנחנו חייבים להיות ביחד ומאוחדים. לצערי יש אנשים שלא מאמינים בשיתוף הפעולה בין המגזרים, מנסים להפחיד, להתגרות ולהרוס את היחסים, להרוס את האמון. אל תאמינו להם ואל תתנו לזה לקרות”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן