חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אלון כהן מייסד “סייברארק” כותב לראש הממשלה: רוצה לתרום להייטק? לך הביתה

מר נתניהו, שמעתי אותך טוען בארה”ב, בלי למצמץ, שאתה הפכת את ישראל למעצמת סייבר. בוא תספר לנו איך בדיוק עשית זאת?! אני ממש סקרן לשמוע, ובמקרה בסייבר ובתולדות הסייבר הישראלי אני קצת מבין… 

חברת צ׳קפויינט, מאבות הסייבר הישראלי, קמה להזכירך ב-93′, קצת לפני זמנך. את צ׳קפויינט הקימו שלושה אנשים מוכשרים בשם גיל שווייד, שלמה קרמר ומריוס נאכט. איך בדיוק תרמת לצ׳קפויינט? אני ממש סקרן לשמוע.

את סייברארק הקמנו אודי ואני כמה שנים אח”כ, במקרה תחת ממשלות אהוד ברק ואריק שרון. האמת, לא ברק, לא שרון וכמובן גם לא אתה תרמתם לנו דבר וחצי דבר בבניית החברה. אפילו שקל לא קיבלנו ממך, בטח לא עזרה. את הידע שרכשנו כולנו, אנשי צ׳קפויינט וסייברארק בשירות ארוך-ארוך בצה”ל, רכשנו הרבה לפני תקופתך בסוף שנות ה-80 תחילת שנות ה-90. אז איך בדיוק עזרת? האם פעם נתת לנו עצה טובה? חיברת אותנו ללקוח פוטנציאלי? נתת לנו מימון כלשהו? הפחתת מיסים? קידמת את לימודי המדעים והטכנולוגיה? מה בדיוק מכל אלה עשית שאתה קושר לעצמך כתרים של הפיכת ישראל למעצמת סייבר? 

תן לי לגלות לך סוד. ישראל הפכה למעצמת סייבר בזכות יזמים ומשקיעים ישראלים מבריקים, יצירתיים, חרוצים ופורצי דרך כמו אלה שציינתי וכמו אסף רפפורט, מיקי בודאי, גילי רענן ועוד רבים-רבים שהיריעה קצרה מלהכיל. אנשים שעבדו לילות כימים כדי לפרוץ דרכים, אנשים שהביאו מיליארדי דולרים למדינת ישראל במיסים, ובתשלומי שכר ועזרו בכך לבנות את המדינה שאתה הורס ומפורר. תראה לי אחד מאותם יזמים שיגיד שמשהו ממה שהוא הגיע אליו זה בזכותך או בזכות פועלך.

אז תרשה לי, כמי שבאמת הצביע לך פעם מזמן בתמימותו, לתת לך עצה מהלב. אם אתה באמת רוצה להפוך את ישראל למעצמת AI או סייבר או נהיגה אוטונומית או לפני הכל, בכלל להחזיר את קטר ההיטק אל הפסים, פשוט לך הביתה, תפרוש מהפוליטיקה, תאמין לי שזו תהיה התרומה הכי גדולה שלך עד היום למדינת ישראל בכלל ולתעשיית ההייטק בפרט. לך הביתה, תנוח, תעשה לביתך ולמשפחתך ומבטיח לך שבאותו יום מאושר כולנו נרד לאיילון ונמחא לך כפיים. האמן לי, מניסיון, לדעת מתי לרדת מהבמה זו מעלה הרבה יותר גדולה מלעלות אליה.

אלון כהן
אלון כהן, מייסד “סייברארק”

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן