חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האמריקאים לא סומכים על נתניהו – הוא בלתי כשיר / ענת סרגוסטי

אני לא אשת צבא, לא אסטרטגית גדולה, ולא יושבת בבור.
כל מה שיש לי אלה שנות ניסיון ארוכות כעיתונאית, וכמי שסיקרה את הסכסוך כל השנים. וקצת היגיון. אז כל מה שאכתוב כאן, זו דעתי על בסיס מה שאני רואה ואיך שאני מפרשת את זה:

1. מי שמנהל את המלחמה כרגע אלה האמריקאים. לא ישראל.

2. אנתוני בלינקן ישב אתמול שעות בחמ״ל בבור במרכז העצבים של ניהול המלחמה.

3. ביידן מגיע לארץ מחר. אומרים לנו שהוא בא להביע סולידריות עם ישראל. בעיני זו העטיפה. למעשה הוא בא כי מה שחשוב לו הם האינטרסים האמריקאים.

4. ארצות הברית שלחה הנה שתי נושאות מטוסים. זה לא קרה מעולם. זה מעיד על כך שלאמריקאים יש אינטרסים שהם רוצים לשמור אותם ולוודא שזה מה שיקרה.

5. בימים האחרונים יש רכבת אווירית לישראל של שרי חוץ של נאט״ו ושל ראשי מדינות. היום מגיע לארץ אולף שולץ. זה לא רק לשם הסולידריות.

6. הסיוע האמריקאי אינו בחינם. הוא נועד כדי שהאינטרסים האמריקאים יישמרו.

7. כל זה מעיד על כך שהאמריקאים לא סומכים על נתניהו שיוכל ויכול לנהל את המלחמה הזאת. נתניהו בלתי כשיר.

8. נתניהו עסוק אך ורק בפוליטיקה. אך ורק. מי שמנהל מטעמנו את המלחמה הם אייזנקוט וגנץ – מן הסתם בתיאום מלא עם האמריקאים ועם נאט״ו. ומזל שהם שם כי הם אחראים.

9. למרבה הצער אף אחד מהמעגל הקרוב המקיף את נתניהו אינו כשיר ואינו בעל יכולת תכלול או מבט רחב על הטוב הכללי. הדוברים שלו הובאו על ידי בנו הבכור של נתניהו וכל תכליתם היא קידום פולחן האישיות שלו. מנכ״ל משרד רה״מ, יוסי שלי, למשל, נחשף במערומיו ובחולשה שלו בראיון בחדשות 12. הוא אמור לתכלל את עבודת כל משרדי הממשלה – תפקיד חיוני בעיקר בשעת חירום כזאת – והוא לא מסוגל ולא יודע לבצע את התפקיד הזה, והראייה היא שכל רשויות המדינה והמשרדים קרסו ועדיין לא הצליחו לאסוף את עצמם.

10. וכמובן לא אמרנו מילה על שרה נתניהו, שזה כבר לא סוד, שהיא עומדת מאחורי כל מיני מהלכים ובעצם מנהלת הלכה למעשה וקובעת החלטות ברמה הלאומית.

זהו, בעיני הצנועות זוהי תמונת המצב וכך אני קוראת את המציאות.
נתניהו לא כשיר. מסוכן.

2 תגובות

  1. סרגוסטי, עשית לי את היום. וושינגטון פקדה על ישראל לפתוח את שערי עזה אחרי הפצצות משניאות אותנו לפלסטינים. וזה בכדי לצרף את לבנון ואת סוריה. המטרה של USA היא להגיע לרוסיה מתוך איראן כסגירת העקיפה של נאט”ו.
    אנג’לו איידן

  2. נכון שהאמריקאים טעולבמוך על נתניהו. אבל העיקר בשבילנו הוא להסיק כי אסור לסמוך על וושינגטון , כי כל השטלטנים האמריקאים הם הכי מסוכנים בהיותם הכי חזקים צבאית. גם הכביכול הנהגת המחאה הציונית עם דגלי ישראל שלה, תומטמו כולם, אם הם עדיין סומכים על מישהו מאלה שהשתלטו בהם לפני המלחמה באמצעות המשת”פים של הטייסים “המסרבים”.
    אנג’לו איידן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן