חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

– הפנים שמאחורי המאבק –

המחנה הליברלי חייב להתאחד – אריק רוזן סרור

שם: אריק רוזן-סרור


גיל: 54


מקום מגורים: רמה”ש


מצב משפחתי: נשוי + 3


עיסוק מקצועי: רואה חשבון


מראיין: גבע קרא עוז

אריק רוזן סרור

מתי התחלת להיות פעיל במעורבות פוליטית/אזרחית? 

“בדצמבר 2022, מיד כשהבנתי שהממשלה שהוקמה נשלטת ומובלת על ידי גורמי שוליים קיצוניים בחברה הישראלית, כאלו שינסו לפגוע פגיעה קשה בצביון הליברלי של ישראל ובערכים הדמוקרטים ליברליים שלנו”.

באיזו מסגרת אתה פעיל?

“אני מהמייסדים של אירגון בריתערים.

המטרה המרכזית של בריתערים היא איחוד המחנה הליברלי לכוח אחד גדול. כוח חברתי-כלכלי-פוליטי משמעותי ואפקטיבי שיגן על הצביון הליברלי והערכים הליברליים שלנו”.

באלו דרכים אתה מעורב במחאה נגד ההפיכה המשטרית?

“אני רואה בהצעות החקיקה של הממשלה נסיון לשנות את שיטת המשטר בישראל, נסיון לייצר לממשלה כוח בלתי מוגבל, נסיון לפרק ולפגוע באיזונים והבלמים שקיימים היום בין שלוש הרשויות בישראל ואצל חלק מהחברים היותר קיצוניים בממשלה, נסיון להניח תשתית להפיכת ישראל ממדינה יהודית ודמוקרטית למדינת הלכה דיקטטורית.

המחאה היא כלי משמעותי וחשוב מאוד במאבק נגד נסיונות הפגיעה בערכי היסוד של מדינת ישראל והערכים הליברלים שלה. כבר בתחילת המאבק חיפשתי דרך מעשית ומהירה לאחד את המחנה הליברלי לכוח חברתי-כלכלי ופוליטי חזק ואפקטיבי, ולכן ייסדתי עם א.נשים מופלאים.ות את בריתערים שהיא למעשה הפתרון המיידי והמעשי לאיחוד המחנה הליברלי באמצעות קואליציה חזקה של ערים ורשויות מקומיות ליברליות שפועלות כחזית אחת מול הממשלה ולטובת הגנה ושמירה על הצביון הליברלי של המחנה והערכים הליברלים שלנו”.

מה לדעתך הן מטרות המאבק – אלו הישגים אתה חושבת שהוא צריך להשיג, בטווח הקצר/הארוך?

“בטווח הקצר עלינו להתאחד ולייצר מחנה ליברלי עוצמתי שישמר את הערכים הליברליים וימנע פגיעה בערכי היסוד של מדינת ישראל: יהודית ודמוקרטית.

בטווח הארוך עלינו לדאוג לביסוס הדמוקרטיה הישראלית, וחיזוקה על ידי מערכת חוקי יסוד (ואולי אפילו חוקה) שייוודאו שמדינת ישראל תשאר יהודית, דמוקרטית וליברלית לנצח. עלינו לדאוג לביזור סמכויות מהממשלה לרובד שילטוני חדש שיאחד את הערים והרשויות המקומיות הליברליות בישראל”.

איך אתה מרגיש שהמצב הפוליטי והמאבק משפיעים על חייך האישיים?

“המאבק יהיה ארוך. עומדים מולנו כוחות קיצוניים ונחושים עם מטרות ברורות: לצבור כוח בלתי מוגבל ולהניח תשתית למדינת הלכה דיקטטורית. זה דורש עמידה איתנה ונחושה לאורך זמן וכוחות חזקים. אני שואב את הכוחות הללו מהמשפחה, החברים.ות למאבק וכל הא.נשים הנפלאים.ות שפועלים.ות בבריתערים כדי לאחד את המחנה” הליברלי.

תוכל לשתף ברגע מיוחד/יוצא דופן במאבק, שנחרט בך?

“הפגנת המטריות הראשונה. גשם זלעפות יורד. אנחנו אלפים בודדים ברחבת תיאטרון הבימה. האישה שמימין אלי שולפת מטרייה, ופותחת אותה. וכמו במטה קסם, נפתחות עוד ועוד מטריות, מימין אלי, משמאל, מקדימה ומאחורה. כל המטריות מתחברות למעין גג אחד גדול שמגן עלינו מהגשם. הרגשתי עוצמה. סוג של הארה!

ואז הבנתי. יש לנו מחנה ליברלי בישראל. 
ואז ידעתי. המחנה הליברלי חייב להתאחד.
מאז אני פועל 24/7 כדי שזה יקרה”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן