חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גלנט, אין לכם סיכוי לנצח במלחמה הזו, אבל יהיו לה מחירים – סא״ל מיל ארנון רוזמרין

הנאום (שלא אנשא) בהפגנה (שלא אשתתף בה) מול ביתו של יואב גלנט:

גלנט ידידי. המעמד הזה קשה עבורי מאוד וקורע את ליבי. ממאות האנשים המופלאים הניצבים כאן, יש לי כנראה הכי הרבה “שעות גלנט”. אותו קורס, אותה יחידה, אותו חדר, אותו קורס קצינים, פיקוד משותף ועשרות מבצעים בחופי סוריה ולבנון. רפול, הרמטכ”ל המנוח כינה אותנו “גלנט רוזמרין”, כי היינו בעבורו ישות אחת. ובחיים האזרחיים – הרבה בירה, הפלגות וחתונות ולוויות. אבל בעיקר – המון אהבה והערכה, מקווה שהדדית.

לא הייתי כאן בהפגנות בשבועות האחרונים, גם לא לקחתי חלק בסרטים, עצומות וקריאות שנשלחו אליך ולעולם הווירטואלי. סיפרתי למקורבי וגם לעצמי, כי אני מנסה לקיים “ערוץ שקט” להדברות. ערוץ שבו חברים ומקורבים ינסו לקיים שיח הוגן והגון. ניסינו פעמים רבות מאוד, אך אתה לא פתחת דלת ובוודאי שלא פתחת לב להדברות.

אנשים שואלים אותי “כיצד חושב גלנט”?… איני יודע לענות על השאלה הזו אך אני יודע היטב “כיצד חשב גלנט”. בעבר – מחשבתו היתה סדורה ובעיקר מבוססת ערכים. ערכים של אמת ויושר, של דמוקרטיה ובעיקר – אהבת הארץ הזו והעם הזה. עוד אני יודע שגלנט של העבר – מחשבתו חדה והוא מקפיד מאוד על ניסוחים בהירים ומדויקים. אז גם אני אנסח במדויק: אנחנו במלחמה!! מלחמה שלא אנו פתחנו בה. אנחנו נלחמים מלחמת מגן. מלחמה על ערכים ועל דמותה של הארץ הזו.

אני מכיר היטב את תבונתך הרבה ואת יכולת האבחנה יוצאת הדופן שלך. ולכן – אני לא קונה את הרעיון שלהבנתך יש כאן רק “תיקון חוקתי מתחייב”…. אתה מבין היטב את המשמעויות, אתה מכיר היטב את שותפיך ואתה יודע שהיעד הוא כרסום עמוק מאוד בדמוקרטיה, מדינת הלכה וחלוקה מחודשת של משאבי המדינה, כך שהנושאים בנטל יקבלו פחות והמגזר הלא יצרני והלא משרת – יקבל הרבה יותר. ועל הדרך תהיה גם “מלחמת אין ברירה” ביהודה ושומרון. מלחמה מיותרת, שיציתו בכוונה תחילה, השותפים המטורפים שלך אבל ההרוגים יהיו ילדינו שלנו.
ברור לי שכל זה ברור לך, אבל כדי שיהיה ברור גם לכל הנוכחים, אספר כי ב 12.2.2023, הוצגה לקריאה טרומית הצעת תיקון לחוק יסוד, אשר לפיה – 12 מנדטים נוספים (מעבר ל 120) יחולקו למפלגות השותפות בממשלה. הונגריה כבר פה בלי מסכות ובלי ערפולים.

גלנט – אין לכם סיכוי לנצח במלחמה הזו!!! אבל יהיו לה מחירים. אין לכם סיכוי כי יחד למדנו שלפני יציאה למלחמה, יש לענות על 3 שאלות: “עבור מה אתה נלחם”, “מי הם חייליך” ו”במי אתה נלחם”?? אני אנסה לענות:

עבור מה אתה נלחם? עבור ביטול משפטו של נאשם בפלילים, עבור משרת שר למורשע בפלילים, עבור זכותם של משתמטים ובטלנים להמשיך בדרכם, עבור כרסום הדמוקרטיה ורמיסת זכויות האזרח, עבור הכשרה ולגיטימציה לשחיתות ולעקרון ה”כח, כסף, כבוד”.

מי הם חייליך? יש לך 64 “חיילים”: 18 מהם בזים למדינה, לסמליה ואפילו לחלליה. כ 20 מהם – לא שרתו בצבא, 6 מהם – נאשמים או מורשעים בדין. 15 מהם – לא עשו תפקיד משמעותי בחייהם ונכנסו ללגיון בשל אורך לשונם ומידת הארס שהיא יכולה להפיק. ויש עוד כמה ראויים – נדבר עליהם מייד.

במי אתה נלחם: בנו, בלוחמים שהתייצבו כאן. מפקדינו, פקודינו, אחינו לנשק. בחלק היצרני, המשרת, אוהב המדינה הזו והעם הזה. במי שעד לפני זמן קצר היית חלק ממנו.

אני מבין את קשייך, רואה את לבטיך ומעריך מאוד את הבזקי השפיות והערכים: את הגינוי המוחלט לטרוריסטים היהודיים בחווארה, את ההמנעות מהצבעה בעייתית ואת הנפת הדגל האדום והאמיץ באשר להתפוררות הצבא. וכמו שאומרים ביחידה: “זה טוב, אבל זה לא מצוין ואנחנו מחפשים את המצוין”

יש בידך לעשות מעשה. בין 64 “חייליך” יש כ 10 ראויים – אנשים ישרי דרך, תורמים, אוהבי העם והמדינה. הם נותנים מפעם לפעם ביטוי סימלי להתנגדותם למהפכה הזו ולטירוף הזה והם בעיקר מבוהלים, מחפשים דרך ומחפשים מנהיג. היה אתה המנהיג! לגלנט של העבר היה את עמוד השדרה המוסרי, את היכולת ואת עוז הרוח לעשות כך.

אני מברך על כך שאינך שותף למכונת ההסתה והרעל. “זה טוב אבל זה לא מצוין”, ביכולתך לעשות יותר גם בעניין זה. הלוואי ואתבדה, אבל ממש בקרוב יהיה כאן רצח פוליטי. הנרצח יהיה איש שמאל, הרוצח יהיה איש ימין. רוצח מימין – המגובה באמונה משיחית מעוותת או בהסתה שיטתית וחולנית. ואז ידברו מעל כל במה על “עשבים שוטים הגדלים בשולי השדה”…. ואני אומר לך, כדברי זרובבל ארבל משדה נחום: “עשבים שוטים לא גדלים בשולי השדה, הם גדלים ליד השטוצר”!!! לא אתה פתחת את השטוצר אבל ביכולתך ומחובתך לסגור אותו.

בימים אלו, בהם האדמה רועדת וקיימת סכנה אמיתית ומיידית לכל מה שבנינו פה וסכנה אמיתית גם לחיים עצמם, כל אחד מאתנו מבקש “מישהו לסמוך עליו”. אתה ואני, לא יכולים לסמוך על אבינו שבשמיים. חונכנו אחרת. חונכנו לערכים, לשיקול דעת ובעיקר – ללקיחת אחריות. בימים אלו אני יכול לסמוך רק על מי שהיה מחובר אלי בחבל זוג בצלילות הקישון, שאיתו הייתי עשרות פעמים תחת אש, שעמד איתי יחד על קברי לוחמים. קח אחריות, עשה מעשה. וכאשר תיקח אחריות ותעשה מעשה, אני ועוד עשרות ומאות אלפים, נעמוד מאחוריך.״


לוחם שייטת 13, סא״ל מיל׳ ארנון רוזמרין

ובכל זאת ב8.7 רוזמרין מגיע להפגנה מול גלנט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן