חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הנשיא ביידן התייחס למצב בישראל והבהיר שרה״מ נתניהו לא יוזמן לבית הלבן בקרוב

יאיר נבות || 28.3.23

בום! נשיא ארה״ב ביידן התייחס הערב למצב בישראל והבהיר שרה״מ נתניהו לא יוזמן לבית הלבן בקרוב. הוא אמר בין השאר: ״כמו הרבה תומכים חזקים של ישראל, אני מאוד מודאג. אני מקווה שהם מבינים את זה. הם לא יכולים להמשיך במסלול הזה. נדמה לי שהבהרתי זאת״. דבריו של הנשיא ביידן משקפים את עומק המשבר המעמיק בין וושינגטון לירושלים, ואת החשש של הממשל בכלל והבית הלבן בפרט מכוונותיו ומהלכיו של רה״מ הנאשם בפלילים.

מיותר לציין שגם בשפה דיפלומטית, דבריו של הנשיא ביידן מאוד תקיפים, נוקשים וחד משמעיים. אם היו כאלה שפינטזו על טיסה של רה״מ לוושינגטון וביקור בבית הלבן, אולי בעקבות החלטת רה״מ לעצור לכאורה את החקיקה האנטי דמוקרטית, באו הערב דבריו של הנשיא ביידן והבהירו שזה לא עומד לקרות. לממשל בוושינגטון יש שורת בעיות עם הממשלה הנוכחית, והנתיב המסוכן לכיוון משטר לא דמוקרטי הוא רק אחת מהן.

בממשל מודאגים מהאירועים בזירה הפלשתינית, מההתבטאויות הקיצוניות של שרי ממשלה כסמוטריץ׳, בן גביר ואחרים, ומהאפשרות של התפרצות אלימה שתתפשט לגזרות נוספות .אפשר בהחלט לקבוע שיחסי ישראל-ארה״ב מגיעים בתקופת הממשלה הנוכחית, פחות משלושה חודשים מאז הושבעה, לשפל שכמותו לא זכור שנים ארוכות.

חשבתי שזו בדיחה, אבל לא. זו תגובה אמיתית ורצינית לגמרי של השר מיקי זוהר לדברי נשיא ארה״ב: “עצוב שגם הנשיא ביידן נפל קורבן לפייק ניוז שהופץ בישראל כנגד הרפורמה המשפטית המוצדקת שלנו”. אלוהים אדירים.

זוהר הבין את גודל החוצפה והפדיחה ומחק את הציוץ המטומטם שלו.

לעומת זאת ואטורי לא פספס את ההזדמנות לעשות נזק וגם חרטט וגם שיקר (תוספת של מערכת ריסטארט):

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן