חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ערב של פורענות ברחובות ישראל / אורי משגב

ערב של פורענות ברחובות ישראל. שוטרים ומאבטחים בשירות ממשלת המחדל והחורבן – נגד המחאה האזרחית המתגברת.
להלן מקבץ דיווחים שזרמו אלי רק בשעתיים האחרונות (נכתב ב9.11.23 שעה 23:00):

1. המאבטח של השר יצחק וסרלאוף תקף באלימות אזרח שרצה לרסס כתובת “1400” בקרבת ביתו. המותקף התקשה לנשום וצעק “הצילו, הצילו”. הוזמנו אמבולנס ומשטרה, שכנים שניסו להתקרב ולהגיש עזרה הורחקו. הקורבן טופל בצומת הרחובות ויסוצקי-נמיר ופונה באמבולנס. כבן חמישים, נפצע בתקרית, היה נסער מאוד. מחכה לתיעוד ויזואלי ואפרסם אם יהיה.

2. שוטרים מנעו הפגנה למען החטופים מול ביתו של השר יריב לוין. עדות מהשטח: “זֶה הָיָה מזעזע ברמות אחרות. אי אפשר לתאר את הטפשות וחוסר הרגישות. גל מקריאה את רשימת הילדים האינסופית וברור שדמעות חונקות את גרונה והשוטר נעמד שם ונואם על החוצפה שֶׁלָּנוּ כי אֲנַחְנוּ לֹא מבינים שמדובר באישיות (לוין) ואנחנו מפריעים את מנוחתו. איזה ביזיון”.

3. מחוץ לביתו של חבר הכנסת דני דנון הועמדו לא פחות משלוש ניידות, אחת משטרה כחולה ושתיים מג”ב. למוחה ששאל אותם אם לא עדיף שיאבטחו את קו התפר בשעת מלחמה במקום בית של ח”כ השיבו המג”בניקים: “אלו הפקודות שקיבלנו”.


4. מפגין שצילם ניידות מחוץ לביתו של השר יואב קיש עוכב והתבקש למחוק את התמונות. את קיש מאבטחות חמש(!) ניידות משטרה.


5. השופט המחוזי גיל דניאל דחה את הערר על מעצר הבית של האזרחית מעומר שריססה “1400” לפני ביתו של חבר הכנסת שלום דנינו, ובהכרעתו כתב על “העת הרגישה הזו” ו”התססה”. מזכיר שהיא נשאלה בחקירה מה עשתה בשבעה באוקטובר ולמי הצביעה בבחירות.

6. פעיל המחאה והמורה לאזרחות ד”ר מאיר ברוכין (דוקטור למדע המדינה) שפרסם בפייסבוק תמונות ושמות של פלסטינים שנהרגו בגדה ובעזה נלקח לחקירה בתחנת הקישלע בירושלים ונעצר עד למחר. בביתו בוצע חיפוש פרוע ביותר. הוא מאושם בגילוי החלטה לבגוד, סעיף 100 לחוק העונשין. העונש הוא עד עשר שנות מאסר.

וככה נראה הבית לאחר ביקור המשטרה ↓

7. מפגינים למען החטופים ברחוב כספי נבלמו במחסומי משטרה ונמנע מהם להגיע לבית של פאליק. הם הזיזו את המחסומים ואז השוטרים נתנו להם להשמיע את קולם (ייאמר לזכותם).

אנחנו בתוך התהום. הכתובת על הקיר.

וההמשך היום, בוקר שישי 10.11.23

אלימות קשה וללא סיבה של המשטרה כלפי קבוצה של אזרחים מבוגרים ושקטים שעמדו מחוץ לכתלי בית המשפט שדן בהערכת מעצרו של ד״ר מאיר ברוכין, כהפגנת תמיכה במרצה המוערך והאהוב. תסתכלו על הפלנגות של בן גביר בפעולה ↓

רק לפני כמה חודשים (שנראים כמו אלפי שנים) קבוצת המחאה ״משמרות ההפיכה של הרודן״ הזהירה אותנו בדיוק מזה, וכמה שזה נראה אחד לאחד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן