חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אנחנו רוצים להחזיר אותם זו רק שאלה של יצירת האפשרות – גנץ עונה למשפחות החטופים

בני משפחות החטופים מונדר ומוזס יחד עם פעילים נוספים הגיעו הבוקר לביתו של גנץ בראש העין. גנץ יצא אליהם ושוחח עימם. ככה התנהל האירוע:

דיווח: אור-לי ברלב


  1. בני המשפחות והפעילים פונים לגנץ בדמעות: “מצטערים שהערנו אותך הבוקר, אנחנו לא יכולים יותר, אנחנו לא חיים יותר, אין לנו חיים… אנחנו לא מסוגלים יותר לחשוב על מה שקורה להם שם!
    זה לא יכול לקרות – ילד בן שנה… הלכתי לחפש אותו בשביעי לאוקטובר על כביש ולא מצאנו אותו. חשבנו שאולי האמא זרקה אותו על הכביש. לא מצאנו אותו. לא יכול להיות, בני. הוא בן שנה! יש שם אנשים בני 84! אני ואתה אולי היינו מחזיקים מעמד. הם לא יכולים להחזיק מעמד! הבנות שם נאנסות יום יום יום יום!״

2.
“אתה יודע שלא תהיה תקומה למדינה הזו, אם הם לא יחזרו… איך נשקם את המקום כשאנחנו מפקירים את האחים שלנו והאחיות שלנו בשבי החמאס? למה בכלל צריך להתחנן על משהו שהוא מובן מאליו…?”

3.
גנץ: “תודה רבה שבאתם, זה לא מפריע, זה חשוב, האנשים האלה, אני בטוח שהם יודעים, מקווה שהם יודעים שאתם נאבקים בשבילם… אנחנו באמת רוצים להחזיר אותם הביתה… חשוב להם בתור בני אדם באופן אישי… חשוב לפעילות, חשוב לעם שלנו, לחברה שלנו… זו שאלה של יצירת האפשרות להחזיר אותם…”

בני משפחות ופעילים: – “רואים איך האפשרות נחסמת”
– “תתנו לו לדבר”
– “הוא מחרטט אבל…” (דקה
1:14)
4.
בני המשפחות: “אנחנו נאבקים בממשלה שלנו…”
גנץ: “אתם לא נאבקים בממשלה שלכם…”
בני המשפחות: “אנחנו צריכים לשמוע ממך שאנחנו לא האויב, בערוץ 14 אומרים שאנחנו האויב, בשביל ראש הממשלה שלנו אנחנו מרגישים שאנחנו האויב, רוצים לשמוע ממך אמירה ברורה שאפשר לפרסם אותה, אתה צריך לשמור עלינו, לא שומעים שאתה שומר עלינו… מפנים תקציבים נגדנו… למה אין צוות ישראלי בפיסגת קהיר?”
גנץ: “הצוות יגיע לשם כשהתנאים ייאפשרו, אנחנו רוצים ללכת לשם בשביל להחזיר אותם, לא בשביל ללכת לשם…”
5.
גנץ: “אנחנו רוצים להשיב את החטופים הביתה, מהר, בחיים, את כולם, זה מה שאנחנו רוצים. על הדבר הזה מנסים לייצר את האפשרות… רוב הסיכוי הוא להצליח באמצעות מתווה. איפה שיש אפשרויות אחרות ככל שיכולים לעשות זאת בהבטחת ביטחונם של החטופים – נעשה את זה…”

לסיכום המפגש של בני משפחות החטופים והפעילים עם גנץ הבוקר ופרשנות שלי:
אזכיר שוב את הדברים שאמרה אחת המשתתפות ונשמעים בווידאו מס׳ 3: “הוא מחרטט”. נדמה לי שהמשפט הזה מגיע באופן ספונטני בשיחה, כי למרות הכוונות הטובות (שבטוח שישנן), ניכרת לכל מתבונן הרפיסות של גנץ מול נתניהו, והעובדה שגם אחרי שנתניהו דרס את גנץ ואיזנקוט והחליט לבד ובאופן לא חוקי על המשלחת לקהיר, עדיין עומד גנץ הבוקר ומגן על נתניהו והתנהלותו – כאילו זה לא הוא שנדרס זה עתה תחת רגליו, יחד עם החטופים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן