חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בלי גיוס אין פיוס – קמפיין חדש של אחים לנשק

מי שמסתובב ברחובות ובכבישי הארץ בימים האחרונים נחשף למילים ״בלי גיוס אין פיוס״  על שלטים במרחב הציבורי. זהו קמפיין חדש של ״אחים לנשק״, שהפעם לשם שינוי עולה גם על שילוט חוצות (תחנות אוטובוס, תלרופים ועוד) ומגיע לא רק כתשובה ל״חוק הגיוס״ המתוכנן לעבור בתחילת המושב הקרוב, אלא מבקש לסמן דרך חדשה ביחסי האזרחים עם המדינה

ולדברי ״אחים לנשק״:

אנחנו קוראים לאחינו החרדים לא לקדם את חוק ההשתמטות ולכתוב חוזה חדש בחברה הישראלית יחד איתנו במקום. דמם אינם סמוק משלנו, ואין הצדקה מוסרית וחברתית לכך שבמדינת ישראל יחיו משרתים בקרב לצד אדונים פטורים.

אנחנו קוראים לממשלת ישראל, על כל אזרח בישראל לשרת בצבא או בשירות אזרחי, בין אם הוא חרדי או חילוני, רק כך נחלוק בנטל, ורק כך נביא לפיוס אמיתי בעם ואנו נילחם על כך.

הקמפין מושק בעקבות התעקשות הממשלה על קידום חוק ההשתמטות זאת על רקע ההבנה שהעיכובים בחקיקת פסקת ההתגברות מובילים לכך שחוק ההשתמטות הוא הפתרון של חברי הכנסת החרדים להענקת פטור מנטל השירות לציבור החרדי, לחלופין שיטת הסלאמי לדיקטטורה.

החוק שהממשלה מקדמת לא דורש מהם ללמוד תורה או כל מחויבות אחרת. רק להיות חרדי בן 21 ואז הפטור מוחלט מה שיוביל לפירוק מוחלט של צבא העם.

אחים לנשק דוגלים בעיקרון הפיוס אשר נועד להביא למצב בו כלל חלקי החברה לוקחים חלק בנטל השירות ובכור ההיתוך הישראלי לפי יכולתם. בניגוד לחוק ההשתמטות שמקדמת הממשלה ויתחזק את המשך הפרדת החרדים משאר חלקי החברה, הוא יחבר ביניהם.


להצטרפות לקבוצות ״אחים לנשק״ לפי אזור מגורים ← כאן | להצטרפות לקבוצה הכללית ← כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן