חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

״לא התנגדתי״ זעק המפגין כשראשו מתחת לברך השוטר – אלימות משטרה ומעצרים פוליטיים

אחרי השתוללות המשטרה בקפלן במוצ״ש שעבר, הפעם האירוע ער בשקט, סוויסה לא נראה באזור והמשטרה הצליחה למנוע ירידה לאיילון בתחכום וללא אלימות.

בקיסריה לעומת זאת הערב הסתיים באלימות ובמעצר 3 מפגינים. אמיר השכל נעצר באופן שלא ניתן לקרוא לו אחרת מאשר מעצר פוליטי לאחר נאום תקיף שלו בהפגנה שאחריה פשוט נקטף מתוך הקהל.

לפני שנגיע לתיעוד אלימות המשטרה למפגין שנקטף ללא כל סיבה, שווה שנקשיב לקטע מתון ביותר מתוך דבריו של ירון פרטוק, מפונה מקרית שמונה, אב לשישה וביביסט (לפי הגדרתו) עד לא מכבר

״לא התנגדתי!״

תיעוד בשני חלקים לאלימות כלפי מפגין שליו שלא עשה דבר. חלק ראשון ניתן לראות איך הוא שוכב על הקרקע מוקף שוטרים שהודפים את המפגינים.

החלק השני: המפגין נגרר למקום מרוחק. השוטרים מרחיקים כל מי שמנסה להגיע ולתעד את האירוע אבל זעקות העצור נשמעות וגם מגלות את תוכנית המשטרה: להאשים אותו בתקיפה. את המותקף, כן? פרקטיקה ידועה כזכור לכולנו.
צילם ותיעד: רוני ניימן הדוד של רותם ניימן שנרצחה במסיבה בנובה בשבעה באוקטובר.

ההפגנה המרכזית תוכננה לעבור מהבימה לקפלן עם במה ודוברים. אלא שמשטרת בן גביר רצתה לסכל את האירוע ולא אישרה במה וכמובן לא דוברים – התוצאה: הכפלת מספר המפגינים (בעיקר לאחר אלימות שבת שעברה), המון זעם ואנרגיות מטורפות

מעצר אמיר השכל

עדכון בשעה 11:50 יום א׳:

שמחים לבשר שתא”ל (מיל.) אמיר השכל, ממובילי המחאה נגד הממשלה, שנעצר במחאה בקיסריה, שהה לילה במעצר והובא הבוקר בפני שופט – שוחרר.

והמשטרה טענה כנגדו כי ״התסיס״. השופט אביהו גופמן נעתר חלקית לעו״ד אורית שלו ממערך עצורי המחאות שביקשה לשחררו ללא תנאי ואסר עליו התקרבות למעון רה”מ 150 מטר וזאת למשך 10 ימים ואסר עליו לחסום כביש בסמוך לבית רה”מ למשך 7 ימים.

מייד עם שחרורו אמיר מסר את הדברים הבאים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן