חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נתניהו לא מכניס את הנגיד לדיוני תקציב 2024 ולכן אנחנו נכנס לתמונה

הבוקר התחיל בהודעות נדהמות של הכתבים הכלכליים: ״באופן חריג, נגיד בנק ישראל לא הוזמן לפגישה מכרעת של נתניהו עם האוצר בנוגע לתקציב המדינה ל-2024״

תקציב 2024 אמור לעלות בחמישי ב-14:00 לאישור בממשלה, ובדיון המקדים אמורים להיסגר הצעדים שיעשו בתקציב. הדיון אמור לעסוק בהצעות על הפרק להתאמות בתקציב כדי למתן את רמת הגירעון. ההערכות של האוצר הן לגירעון המתקרב ל-6% מהתוצר.

הדיון אמור לעסוק בהצעות על הפרק להתאמות בתקציב כדי למתן את רמת הגירעון. ההערכות של האוצר הן לגירעון המתקרב ל-6% מהתוצר.

בין השאר, מוצע לסגור חלק ממשרדי הממשלה המיותרים, לבטל את נקודת המס הנוספת להורים לילדים בגילי 3-0, לבטל הטבות מס נוספות ומנגד להטיל חבות מס על שירותי זרים (מס נטפליקס). במקביל, יש כוונה לקצץ רק כ-3 מיליארד שקל בכספים הקואליציוניים, שהגיעו בתקציב המקורי ל-2024 לכ-8 מיליארד שקל. חלק מהצעדים יידחו, בהן האפשרות להגדיל את המע”מ ב-1% החל ב-2025. (עפ״י נתי טוקר דמרקר)

ואיפה הבעייה?

הקיצוצים בתקציב כוללים ביטול משרדים, הקפאת קצבאות האברך וקיצוץ בכספים הקואליציונים, ולכן החשש הוא ששרי ממשלה ובמיוחד בן גביר (שבשל מצבו בסקרים) מחפש תירוץ לפרוש ממנה – יסרבו לקיצוץ במשרדיהם (המיותרים כזכור) ויגרמו לנתניהו (שדואג לשלום הקואליציה וכסאו) לחזור בו.

ואיך זה קשור לנגיד?

נגיד בנק ישראל, פרופ׳ אמיר ירון הוכיח כבר שאינו מתקפל בפני הדרג הפוליטי ולכן היעדרו כסמכות המקצועית ביותר מפגישה מכרעת זו, יאפשר לנתניהו לגבש תוכנית שתביא לזינוק חד בגירעון.
כלומר שידור שני, שלישי ורביעי של קונספציית אי הקשבה למומחים ופעולה בניגוד לדעתם. (כאילו ה-7 באוקטובר לא היה מעולם)

אז איך אנחנו נכנסים לתמונה?

שרי המחנה הלאומי וח״כי הליכוד יושבים בטוויטר, פעולה פשוטה של הצפת הפרופיל שלהם בתגובות כבר הוכיחה עצמה בעבר וזה הזמן להגיע אליהם שוב. בשביל זה הם נמצאים שם – לקשר עם הבוחרים ועם הציבור.

כיתבו להם: אל תצביעו לתקציב 2024 שמסכן את בטחון ישראל! יש לבטל את כל הכספים הקואליציוניים הפוליטיים ואת המשרדים המיותרים ולנתב לחיילים, ללחימה, למפונים, למילואימניקים, לחקלאים ולמי שבאמת זקוק לתמיכה.

ליחצו על כל אחד מהשמות כדי להגיע לדף הטוויטר שלהם:

המחנה הלאומי:
בני גנץ 
גדעון סער 
חילי טרופר 

הליכוד:
יואב גלנט 
ניר ברקת
אבי דיכטר
ישראל כץ 
גילה גמליאל
דני דנון
דוד ביטן
יולי אדלשטיין
אליהו דלל
אליהו רביבו
יואב קיש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן