חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חברי קונגרס בארה”ב בהצעת החלטה: תומכים במפגינים בישראל!

״החלטה זו מעבירה את המסר כי הקונגרס של ארצות הברית תומך במפגינים בישראל הדורשים שקולם יישמע ושישמרו על המוסדות הדמוקרטיים של ישראל”.

הצעת החלטה שהגישו היום חברות בית הנבחרים ג’אן שקאוסקי (אילינוי) ואנני קוסטר (ניו המפשייר) מהמפלגה הדמוקרטית. במילים חדות שלא משתמעות לשתי פנים הצעת ההחלטה שהגישו מבקרת בחריפות את ממשלת נתניהו וקוראת לקונגרס לתמוך בדמוקרטיה הישראלית ולהתנגד לכל פעולה שתערער את עתידה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

חברות בית הנבחרים ג’אן שקאוסקי (אילינוי) ואנני קוסטר (ניו המפשייר), שתיהן מהמפלגה הדמוקרטית, הגישו הצעת החלטה התומכת בדמוקרטיה הישראלית ומתנגדת לכל פעולה שתערער את עתידה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

“ההצבעה השבוע של הקואליציה הקיצונית של ראש ממשלת ישראל נתניהו להסיר את הבלמים של מערכת המשפט על החלטות ומינויים של הממשלה – לאחר חודשים של מחאה ציבורית חסרת תקדים – מהווה מכה אדירה לדמוקרטיה הישראלית”, קבעו, “לקראת הרפורמות האנטי-דמוקרטיות הנוספות הנמצאות בצנרת, החלטה זו מעבירה את המסר כי הקונגרס של ארצות הברית תומך במפגינים בישראל הדורשים שקולם יישמע ושישמרו על המוסדות הדמוקרטיים של ישראל”.

“האג’נדה האנטי-דמוקרטית של ממשלת נתניהו מאיימת לא רק על מעמדה של ישראל בעולם, אלא גם על הליבה של מערכת היחסים המיוחדת בין ארה”ב לישראל”, אמרה חברת הקונגרס יאן שקובסקי. “אני מקווה שההחלטה הזו תשמש אזהרה לממשלת נתניהו לשנות את המסלול, וכמגדלור של תקווה למיליוני הישראלים המוחים כדי להציל את היסוד והעתיד של מדינתם”.

“כמו ישראלים ואמריקאים רבים, אני מודאגת מהעברת ‘חוק הסבירות’ על ידי ממשלת ישראל”, אמרה חברת הקונגרס אנני קוסטר. “חוק זה מגביל את יכולתו של בית המשפט העליון בישראל לשמש כמבקר של הרשות המחוקקת והמבצעת של המדינה. ניסיונות ממשלת ישראל הנוכחית להחליש את בית המשפט העליון מהווים איום קריטי על המוסדות הדמוקרטיים של ישראל, שהם הבסיס למערכת היחסים בין שתי המדינות שלנו. אני גאה להצטרף להחלטה הזו כדי להעביר מסר ברור שהקונגרס של ארצות הברית מייצג את הדמוקרטיה בישראל”.

בנוסף לשקובסקי ולקוסטר, ההחלטה נתמכת על ידי חברי בית הנבחרים הדמוקרטים ג’רי נדלר ודן גולדמן מניו יורק,  ג’יימי רסקין  ממרילנד, ג’וליה בראונלי, אנה אש, ברברה לי, ומארק טקאנו  מקליפורניה,  גרי קונולי מווירג’יניה,  מדלן דין וסוזן ווילד מפנסילבניה, ורוזה דלאורו מקונטיקט.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן