חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כחברי קונגרס וידידי ישראל אנו מביעים את תמיכתנו והערצתנו לכם הפעילים למען הדמוקרטיה

״למפגינים המגינים על הדמוקרטיה הישראלית,

כחברי קונגרס וכידידי ישראל, אנחנו כותבים כדי לתת קול של תמיכה והערצה להתארגנות האזרחית האקטיבית למען הדמוקרטיה בחודשים האחרונים.
באמצעות הפגנות לא אלימות ושביתות, אתם עכבתם את התקדמות תוכניתו הקיצונית של ראש הממשלה נתניהו לפגיעה בעצמאות מערכת המשפט הישראלית, ואנו מקווים שעל ידי התמשכות המחאה תצליחו לעצור את זה אחת ולתמיד.״

לאחר הברכה המשודרת של ראש ממשלת ספרד למפגינים בקפלן לפני כמה שבועות, ולאחר שהקונגרס הציוני הצביע נגד חוקי ההפיכה המשטרית לפני כמה ימים, כעת מגיע מכתב התמיכה הנרגש של חברי הקונגרס האמריקאים.
אין ספק שמול הגינויים וההשפלות שנתניהו וממשלתו סופגים בזירה הבינלאומית, נשמעים יותר ויותר קולות עולמיים חשובים שתומכים במאבק ובאזרחים הנחושים שנמצאים ברחובות כבר מעל ל-5 חודשים.

״יחד עם כה רבים מכם, ועם המחוקקים שלנו, צפינו בתדהמה איך הקואליציה השלטת שועטת קדימה לשיפוץ משפטי חוקתי שיגרום נזק אדיר למוסדות הדמוקרטיים הישראלים.
החקיקה תעניק לקואליציה שליטה על מינויים קריטיים של שופטים, תאפשר לכנסת לבטל החלטות של בית המשפט העליון ע״י הצבעת רוב פשוט, תבטל את האפשרות של בית המשפט לבקר חקיקה הנוגדת את חוקי היסוד ולבקר חקיקה בכלל. אם זה יצא לפועל, החקיקה הזו תבטל במיידית את האיזונים והבלמים שהכרחיים לקיומה של דמוקרטיה בריאה.״

48 חברי הקונגרס ממשיכים במכתב שמפרט את הסכנות הצפויות לישראל כתוצאה מהחקיקה הזו, את דאגתם של המחוקקים האמריקאים מהנעשה כאן ואת הערצתם ותמיכתם בנו, המפגינים שנלחמים על הדמוקרטיה בישראל, והם מסיימים במילים:
״אנו שותפים לאמונתכם שדמוקרטיה חזקה ובועטת עם מערכת משפט עצמאית, נדרשות לעתיד מצליח של ישראל ולהצלחת היחסים בין ארה״ב לישראל. אנחנו גם שותפים לתקוותכם שממשלת נתניהו תקשיב לדאגתם של אזרחיה, של הצבא ושל הקהילה הבינלאומית ותזנח את החקיקה המסוכנת הזו.״

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן