חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

צעירים התפרצו בוועדת החוקה בצעקות ״ד-מ-ו-ק-ר-ט-י-ה!״ והפריעו את עבודתה

בעוד שמחה רוטמן וחברי הקואליציה עובדים במרץ על העברת ההפיכה המשטרית, תראו מה קורה כשצעירים מחליטים לקחת את גורלם ועתידם בידיהם:

כ-20 צעירות וצעירים הפגינו הבוקר (ב’) בוועדת החוקה בכנסת נגד כוונת הממשלה לפגוע בעצמאות מערכת המשפט. המפגינים הניפו שלט עם הכיתוב “הרס הדמוקרטיה” תוך קריאות למען הדמוקרטיה, והביאו לעצירת הדיון בנושא הרפורמה המשפטית. הפעילים יצאו מהאולם ללא התנגדות מיוחדת, תוך שיתוף פעולה עם משמר הכנסת.

מהפעילות והפעילים נמסר: “ביום הולדתה של הכנסת, הגענו לוועדת החוקה – שהפכה לזירת הפשע שבה עתידה להיהרס כליל הדמוקרטיה הישראלית – כי הגיע הזמן שקולם של מיליוני ישראלים יישמע ברור וחזק יותר בתוך המשכן. אנחנו קוראות וקוראים לממשלה לעצור את הריצה המטורפת הזו לריסוק מערכת המשפט, שתהפוך את ישראל מדמוקרטיה פגומה לדיקטטורה של ממש. זו מלחמה על הבית ועל העתיד שלנו. כאזרחיות ואזרחי המדינה, אסור לנו לעמוד מנגד. אסור שזה יהיה יום ההולדת האחרון של הדמוקרטיה הישראלית”.

המפגינים פנו גם לחברות וחברי האופוזיציה, בדרישה להגביר את המאבק: “האופוזיציה צריכה להתעורר על החיים שלנו. די להתנחמד ולהסתתר מאחורי מסרים שטחיים, תוך יישור קו עם ההפרד ומשול הגזעני והדיקטטורי של הממשלה. אם חברי הכנסת לא יעשו את עבודתם – הציבור יעמוד בעוצמה ובנחישות אל מול הטירוף שמתחולל מול עינינו. לא נעצור ונילחם בכל האמצעים החוקיים עד שנמנע את ההפיכה המשטרית”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן