חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אתה ואני גדלנו באותו מקום – איך אתה יכול להיות בחבורה שמפלגת אותנו? הפגנה אצל דיכטר

בין כל ההפגנות מול חברי כנסת ושרים, ההפגנה אצל דיכטר יוצרת תמיד רגעים מזוקקים ומרתקים. אולי כי ההיסטוריה של דיכטר כלוחם נועז שאגדות נקשרו בשמו מול מצבו הנוכחי כאסקופה נדרסת ושותקת בתוך החבורה שקמה להשמיד את הדמוקרטיה הישראלית – מושכת למקום דמויות וסיפורים מעניינים.

אתמול, יום שישי ה-10.3.23 נשאו שני מונולוגים מעניינים ביותר מול ביתו – של כרמי גילון ראש השב״כ לשעבר, ושל חבר ילדות של דיכטר:

״באתי לדבר כי אמא שלי שמכירה את אבי דיכטר בעודו ילד, ביקשה ממני למסור לו שהיא מתביישת בו. אמא שלי ואבא שלי הכירו את אבי דיכטר, לא רק מאז שהיה ילד. הם הכירו גם את ההורים שלו.

אבא של אבי הגיע כפועל בניין ומי שטיפל בו זה אבא שלי הפרסי, הפריווילג. והוא עזר לו להתקדם.

אני לא מצליח להבין, וגם אמא שלי אמרה לי, איך הוא יכול להיות עם חבורה שמפלגת פה על בסיס עדתי שכבר עף מהעולם?
ואנחנו גרים כאן בשכונת אפרידר, שאני גדלתי פה, בשבט הצופים הזה. בגיל 17 הייתי מרכז שבט הצופים הזה. אני עד היום לא יודע מי היה ספרדי ומי היה אשכנזי!
איך אתה יכול להיות עם חבורה כזאת של אנשים שמפלגים אותנו בצורה כזאת נוראית?!?!״

כרמי גילון:

״זה השבוע השני שאני בא להפגין פה, כנראה בגלל שיש בי עוד קצת תמימות לחשוב שתשנה את דעתך ואני מחכה ליום שכל האנשים היקרים פה, כולם חברים טובים שלך, יתכנסו פה כדי להגיד – אבי חזר אלינו!

אבי חזר אל השפיות ואל התבונה שבה תמיד הצטיינת.

כדי להיות מקורי, אני דווקא הפעם לא אדבר על תקופתך בשב״כ, אלא בעניין אחר לגמרי. נזכרתי בזה אמש כאשר אחד מיורשייך בתפקיד השר לבטחון פנים, הבדוקאי והפרחח איתמר בן גביר הדיח בשיחת טלפון ניצב במשטרה באמצע פיקוד על מהלך מבצעי.

נזכרתי בך כיוון שבין כל הכובעים הרבים שחבשת, אתה היית השר לבטחון פנים כאשר אני הייתי ראש ועדת בטחון של השלטון המקומי והייתי מגיע אלייך לפגישות עבודה ותמיד תמיד התמוגגתי. תהליך מוסדר. קבלת החלטות שקולה. מביאה בחשבון גם את הדברים הפוליטיים אבל הכל תוך שמירה על ממלכתיות מוחלטת

בקיצור, אם אתם גרים באזור אשקלון, ימי שישי בבוקר זה הזמן שלכם לבוא לביקור בית אצל אבי דיכטר. להצטרפות ← כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן