חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חדשות הדיקטטורה 17.9.23

הדיקטטורה מקודמת בכל כיוון וקשה לעקוב, עמרי לביא מסכם כאן עבורנו את החדשות:

⊗ בג״צ קיבל את בקשת יריב לוין להגיש תצהיר תשובה בעתירה נגד אי-כינוס הועדה לבחירת שופטים (בתשובה המקורית של בג״צ, השופטים כתבו שישתמשו במסמכים שכבר הוגשו לבית המשפט במקום). למרות זאת, הצו על תנאי שדורש ממנו לנמק מדוע הוא לא מכנס את הועדה נשאר בעינו. בשל קבלת הבקשה, הדיון נדחה מיום שלישי הקרוב, וניתן ללוין זמן עד ה-9.10 להגיש את התשובה.

⊗ שלמה קרעי אמר בראיון שצריך ״להקים ערכאה שיפוטית חדשה ששופטיה יבחרו במליאת הכנסת״, ובכך ממשיך את הקו של אוחנה להקמת בית משפט חוקתי במקום בג״צ (כי מה שווה בית משפט עליון אם אי אפשר לשלוט בו?).

⊗ לקראת הביקור של נתניהו בניו יורק, יהדות ארה״ב מתכננת אירועי הפגנות רבים, בנוכחות של נציגים מהארץ כמו אור-לי ברלב. באופן חסר תקדים, ארגוני היהודים הגדולים בארצות הברית פרסמו את אירועי המחאה לציבור שלהם (ככה ננצח!).

⊗ היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית ג׳ייק סאליבן אישר שביידן ייפגש עם נתניהו בשולי העצרת ביום רביעי וידון עמו בערכים הדמוקרטים המשותפים לארה״ב וישראל, ועל הגרעין האיראני. בנוסף, אילון מאסק אישר כי יפגוש את נתניהו – אך ציין שהשיחה לא תעסוק בזינוק בכמות התוכן האנטישמי בטוויטר.

⊗ הכתב המדיני של ערוץ 14 דיווח כי בניגוד לפרסומים, ביידן הזמין את נתניהו לבית הלבן אך זה לא קרה בשל אילוצי לו״ז. המועד הראשון בוטל בשל צום גדליה והשני בשל הסמיכות ליום כיפור. הפרסום גרר לעג רב, לאחר שמגיבים הראו שנתניהו קיים בעבר פגישות מדיניות באופן שגרתי בצום גדליה, ושהפגישה עם מאסק באותו ביקור נקבעה לצום גדליה (לא נורא, אולי השקר הבא יעבוד).

⊗ מדד המחירים עלה בחודש אוגוסט ב-0.5%, גבוה מהמצופה לחודש אוגוסט. סך הכל האינפלציה ב-12 החודשים האחרונים עומדת על 4.1%, לעומת יעד של עד 3%. גם העלייה בשכר הדירה ממשיכה בקצב מהיר. שכר הדירה הכללי עלה ב-0.7%, אך לשוכרים שחידשו חוזה הוא עלה ב-3.7% ולשוכרים חדשים ב-8.4% (הכלכלה ממשיכה להתרסק).

⊗  מטען חבלה התפוצץ בפארק הירקון ביום שישי בבוקר, ללא נפגעים. בצהריים של אותו יום, כוחות שב״כ וימ״מ עצרו שלושה חשודים ברכב בכביש 431, שכנראה קשורים למטען בפארק הירקון (מדינה בלי ביטחון).

⊗ נערכו עוד הפגנות והפרות סדר של פלסטינים קרוב לגדר הגבול ביום שישי, במהלכן הופעלו מטענים והושלכו רימוני רסס לעבר צה״ל. אלו נענו באמצעים לפיזור הפגנות וירי צלפים לעבר הרגליים. בנוסף, צה״ל תקף מהאוויר עמדה של חמאס (שוב?!).

⊗ הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית הודיעה שאיראן החליטה למנוע גישה למתקני הגרעין לכשליש מהפקחים של הסוכנות. על אף שההחלטה מותרת לפי האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני עליה איראן חתומה, זהו צעד שיקשה על יכולתה של הסוכנות לקפח על המתקנים (מוזר, חשבנו שנתניהו אמר שהוא יטפל בגרעין האיראני).

 כח צה״ל פיזר עימות שפרץ בין יהודים לפלסטינים ליד שכונת תל רומיידה בחברון, תוך ביצוע ירי באוויר. אחד הפלסטינים נדקר בידו על ידי מתנחל, ומתנחלים גם זרקו אבנים ובקבוקים ריקים בשכונה. מתיעודים ברשת נראים נערים יהודים שנטפלים לפלסטינים (תוצאה של דור שגדל בשטחים על ערכי עליונות יהודית ואלימות).

 בנו של מפקד מחוז תל אביב פרץ עמר התחתן אתמול, ובין האורחים היו בן גביר, חנמאל דורפמן ואמיר אוחנה. לפי בכירים במשטרה, מדובר בערבוב פסול בין פוליטיקאים ושוטרים, שלא היה נהוג בעבר (ההשתלטות הפוליטית על המשטרה נמשכת).

⊗ פסל בדמות של בן גוריון עומד על הראש שעמד בחוף בוגרשוב בתל אביב הוצת בלילה שבין שישי לשבת. המשטרה עצרה דר רחוב בחשד שהצית את הפסל. ראש עיריית תל אביב רון חולדאי הודיע כבר בשבת שהעיריה תחדש את הפסל (סמלי שזה קרה פחות משבוע לאחר שנציג הממשלה שלל בדיון בבג״צ את מגילת העצמאות).

⊗ התקשורת באוקראינה התמלאה בתיעודים על שאריות של זבל שהמתפללים באומן משאירים אחריהם בהסעות וברחובות (כנראה שהעגלה מלאה בזבל).

לקבוצה השקטה שבה יישלח עדכון של חדשות הדיקטטורה פעם ביום: כאן 

זמין גם בטוויטר: כאן 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן