חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חדשות הדיקטטורה 19.9.23

הדיקטטורה מקודמת בכל כיוון וקשה לעקוב, עמרי לביא מסכם כאן עבורנו את החדשות:

⊗ נתניהו ורעייתו נחתו בארצות הברית, שם התקבלו בשדה על ידי סגנית מושל קליפורניה (איזה ליגה זה?). הביקור לווה במחאה של מפגינים בכל תחנה בביקור של נתניהו, שכללה גם הקרנת מסרים על בניינים מרכזיים בסן פרנסיסקו (גיבורות וגיבורים).

⊗ המחאה בארצות הברית זכתה לתגובות זועמות של שרים ופרשנים תומכי ההפיכה המשטרית, שהגיעה עד כדי האשמה שהמפגינים הם אויבי ישראל (ההאשמות וההסתה לא מרתיעות אותנו, אלא מזכירות לנו כמה חשוב לנצח).

⊗ הפגישה המרכזית של נתניהו (ורעייתו) הייתה עם אילון מאסק. בין היתר, נתניהו החמיא לו שהוא הנשיא הלא רשמי של ארה״ב (בהצלחה עם ביידן), ואמר שההצעה המקורית של הרפורמה המשפטית הייתה לא מאוזנת ושהוא בלם אותה כי לא רצה שהכנסת תעקוף את בג״צ ברוב פשוט (רמת אמינות = נתניהו). לאחר מכן, הליכוד פרסם הבהרה שנתניהו לא פסל את הרפורמה כולה אלא רק את הסעיף על פסקת ההתגברות (אם לרגע מישהו/י נרגע/ה).

⊗ הפגישה התקיימה על רקע המשך ההתבטאויות האנטישמיות של מאסק ותמיכה משתמעת שלו בתאוריית הקשר האנטישמית שהיהודים מניעים הגירה של מיעוטים לאירופה וארה״ב על מנת להחליף את האוכלוסייה הלבנה (נתניהו ממשיך להלבין אנטישמיות).

⊗ התפרסמה תגובת היועמ״שית גלי בהרב-מיארה לצו על תנאי בדיון על העתירה נגד חוק הנבצרות. על פי התגובה, יש לדחות את תחולת החוק לפחות עד לכנסת הבאה, שכן מדובר ב״מקרה חריג שבו נחצה גבול ונעשה שימוש מובהק לרעה בסמכות המכוננת של הכנסת”, וכן כי ״חוק יסוד אינו יכול לשמש כמעין משאב פרטי המסלק מהדרך בעיות פרסונליות מתחום טוהר המידות והדין הפלילי״ (אנחנו עם בהרב-מיארה!).

⊗ בכנס בהשתתפות סעודיה ונציגי האיחוד האירופי, הליגה הערבית, מצרים וירדן בשולי עצרת האו״ם, אמר שר החוץ הסעודי כי ״לא יהיה פתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני מלבד מדינה פלסטינית עצמאית״ (הנסיון של נתניהו להציג הישג מול סעודיה הולך ומתרחק). במקביל, גורמים אמריקאים אמרו שבניגוד לפרסומים מיום לפני, השיחות עם הסעודים נמשכות.

⊗ שר השיכון ויו״ר יהדות התורה יצחק גולדנקופף אמר פעם נוספת כי המהפכה המשטרית לא תקודם אם חוק הגיוס לא יאושר במהרה, והזהיר אף בפירוק הממשלה (מוזמנים לנסות אותנו). ברקע, התפרסם סקר של המכון למחקרי ביטחון לאומי לפיו 68% מהנשאלים מתנגדים לחוק הנותן פטור מגיוס לחרדים, ורק 25% תומכים.

⊗ היום תעלה לאישור בועדת הכספים העברה של 60.8 מיליון ש״ח  נוספים למשרד לשירותי דת (הביזה נמשכת).

⊗ נחשף שנתניהו לא קיים דיון עם המערכת הבטחונית בנוגע לעמדת ישראל בעניין ההסכם עם ארצות הברית שכולל אישור לתכנית גרעין סעודית (מריח כמו פרשת אישור הצוללות למצרים).

⊗ שר החוץ אלי כהן התוודה ששמע על ההפיכה המשטרית של לוין בפעם הראשונה דרך הטלוויזיה (אבל חשבנו שעל זה היו הבחירות).

⊗ בשל הגעתו של שגריר גרמניה בישראל לדיון בבג״צ בעתירה נגד ביטול עילת הסבירות, משרד החוץ הישראלי פנה לשרת החוץ הגרמניה כדי להתלונן על כך. דובר משרד החוץ הגרמני גיבה את השגריר ואמר שזה נכלל בתפקידו לעקוב אחר התפתחויות פוליטיות חשובות מקומיות (אחלה דרך לשמור על בעלות ברית).

⊗ הוועדה לתשתיות לאומיות אישרה אתמול את אחד מקווי המטרו, שצפוי לחלוף גם בבני ברק. המשמעות היא שעבודות מתחת לקרקע יימשכו גם בשבת, משום שלא ניתן להפסיק את עבודת מכונת הכרייה. נראה שעיריית בני ברק מכירה בכך כחלק מההסכם, אך באופן רשמי הכחישה (נס גלוי).

⊗ על רקע ביקור נתניהו בארצות הברית, מעל 80 בכירים במערכת הבטחונית, ביניהם רמטכ״לים, שרי ביטחון, וראשי מוסד ושב״כ לשעבר, שלחו מכתב במקביל ליו״ר ועדת החוץ והביטחון יולי אדלשטיין, ולחברי ועדת החוץ והביטחון של הסנאט האמריקאי, ובו כתבו שנתניהו פוגע בביטחון ו״מבצע פעולות שמפרקות את צה״ל״.

⊗ נציבות שירות המדינה הורתה על מרכז שיבא לבצע בירור נגד פרופסור גילי רגב יוחאי, רופאה בכירה במרכז, בעקבות מעורבותה בהפגנה (ולא מבינים למה רופאים מעוניינים לעזוב).

⊗ אייל יפה, ממובילי מחאת לוחמי יום כיפור, סגן אלוף במילואים שעדיין משרת בתפקיד בכיר וחקלאי בגן נר, שצמוד לקו הירוק, התראיין ברדיו אתמול בבוקר. שעה וחצי לאחר מכן קיבל הודעה ממשטרת ישראל שעליו להחזיר את האקדח שברשותו. המשטרה טוענת שהסיבה היא שיש ליפה תיק פלילי על כך שהוא וחבריו לקחו שלד של טנק מתערוכה בקיבוץ להפגנה, אולם מדובר בשקר כי עדיין לא הוגש נגדו כתב אישום.

⊗ אתמול בוצע פיגוע ירי לעבר רכב צבאי סמוך לישוב מירב שצמוד לקו הירוק. היו פגיעות ברכב אך לא היו נפגעים. בתגובה לפיגוע ולמספר אירועי ירי שקדמו לו, שמונה תושבים מהקיבוץ החליטו להיכנס לכפר הסמוך במטרה להרתיע את התושבים. כוח צה״ל חילץ אותם כעבור זמן קצר (מערב פרוע בחסות כשלונות הממשלה).

⊗ הצעירה הערביה בת 25 שנורתה שבוע שעבר ליד אום אל-פחם מתה אתמול מפצעיה בבית החולים רמב״ם. היא הנרצחת ה-177 בחברה הערבית מתחילת השנה. לפני כן, אביה נרצח ואמה נורתה לפני שבועיים ועדיין מאושפזת במצב קשה.

 השרה לאיכות הסביבה עידית סילמן נוסעת שוב לניו יורק. לשכתה סירבה לפרסם לו״ז מדויק, אך התפרסם שהמדינה מימנה שהות של שלושה ימים במלון למרות שמוכר לו״ז רק ליום וחצי. עלות הנסיעה היא 30 אלף דולר (ממשלה ללא בושה).

לקבוצה השקטה שבה יישלח עדכון של חדשות הדיקטטורה פעם ביום: כאן 

זמין גם בטוויטר: כאן 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן