Search
Close this search box.

חדשות הדיקטטורה 20.9.23

הדיקטטורה מקודמת בכל כיוון וקשה לעקוב, עמרי לביא מסכם כאן עבורנו את החדשות:

⊗ ועדת הכספים של הכנסת אישרה העברות תקציביות בין המשרדים, שכללו 150 מיליון ש״ח למשרד הדתות ולמוסדות דת, למרות הביקורת. במהלך הדיון בוועדה, נציגת האוצר ניסתה להסתיר מהיכן יגיע הכסף. לבסוף, היא הודתה שחלקו הגדול יגיע מהרשות לטיפול בתאונות בניה ועבודה, שמטרתה למנוע מוות ותאונות באתרי בניה, לאחר לחץ של חברי כנסת מהאופוזיציה (מגמה מדאיגה).

⊗ הפרשן המקורב לנתניהו יעקב ברדוגו, האשים את לוין שהוא מקים מחנה בליכוד שמאתגר את נתניהו, בשל פגישה שארגן עם ראשי ארגוני ימין בזמן שנתניהו נמצא בארצות הברית (בהצלחה לשני הצדדים).

⊗ ח״כ לימור סון הר מלך שוב יצאה להגנת עמירם בן אוליאל, שרצח את בני משפחת דוואבשה, קראה לו צדיק וקדוש וטענה שהוא חף מפשע ושיש להקל בעונשו. זאת, למרות הראיות הרבות להפללתו. אף אחד בקואליציה לא התייחס לדברים, מלבד השר משה ארבל שגינה אותם (עוד יום בקואליציית הטרור היהודי).

⊗ המפכ״ל עדכן את פקודת המשטרה שקובעת לאילו אישים קציני משטרה יהיו מחויבים להצדיע, ולמעשה ביטל את חובת ההצדעה לשרי ממשלה ולשופטי בית המשפט העליון, והותיר אותה רק עבור השר לביטחון לאומי בן גביר. בשל הביקורות (והבדיחות) הרבות, המשטרה הודיעה לאחר זמן קצר שהיא תבחן את הנושא מחדש (רק שלא יציעו שבועת נאמנות אישית לשר במקום).

⊗ בן גביר טען בעבר שהגיוס למשטרה גבר בימי הממשלה הנוכחית, אך נתונים שהתפרסמו מראים שזה לא נכון, ושלמעשה יש פחות שוטרים משום שיותר שוטרים עוזבים את המשטרה ופחות מצטרפים בהשוואה לתקופה המקבילה שנה שעברה (מי לא רוצה לשרת במשטרה האישית של בן גביר?).

⊗ נתניהו טס אתמול לניו יורק, וגם שם חיכו לו מפגינים שליוו אותו לאורך הביקור. בנוסף, הביקורת בארץ  על המפגינים נמשכה. ניסים ואטורי הגדיל לעשות ואמר שהמפגינים גרועים יותר מאש״ף ואיראן (תלמיד מצטיין של נתניהו).

⊗ נתניהו נפגש בשולי העצרת באו״ם עם קאנצלר גרמניה שולץ, ששאל לגבי ההפיכה המשטרית. נתניהו ענה לו שיעשה מאמץ להביא הסכמות רחבות ככל האפשר (הוא לא אמר מה יעשה אם המאמץ ייכשל).

⊗ נתניהו אף נפגש לראשונה עם זלנסקי. השיחה החלה באווירה מתוחה ובסופה נמסר מלשכת נתניהו כי היא ״הייתה ידידותית״. ישראל התחייבה לסייע רק בנושאים הומניטריים, ללא התייחסות לנושאי הגנה. במהלך הפגישה, זלנסקי העיר על גודל המשלחת הישראלית ואמר: ״לנו אין תקציב לזה״ (האמת, גם לנו אין).

⊗ בנאומו באו״ם, הנשיא ביידן אמר שארצות הברית פועלת לכינון נורמליזציה בין ישראל למדינות ערביות, שיכלול גם שלום בין ישראל לפלסטינים שמבוסס על ״שתי מדינות לשני עמים״.

⊗ שרת החוץ של רומניה סירבה לפגוש את שר החוץ אלי כהן. לפי דיווחים ברומניה, הסיבה לסירוב היא פגישה שהתקיימה בין השגריר הישראלי במדינה למפלגת הימין הקיצוני AUR, שלה בין היתר קשרים עם גופים מכחישי שואה ושנודעת בזיהוי שלה עם ארגונים אנטישמיים (כשמדינות אחרות צריכות לנזוף בישראל על קשרים עם אנטישמיות).

⊗ בפאנל בערוץ 13, עורכת מדור הדעות בעיתון ישראל היום מוריה קור, ניסתה להגן על פגישתו של נתניהו עם אילון מאסק למרות הביקורת על ביטוייו האנטישמים, ואמרה: ״זה לא כל כך נורא שהוא מלבין אותו והוא אנטישמי… זאת אפילו סוג של מסורת ישראלית לשבת עם מנהיגים אנטישמיים ברחבי העולם, ויש בזה משהו אפילו חינני״ (מה הם לא יגידו כדי להגן על נתניהו).

⊗ הסתיימה עדותו של עורך וואלה לשעבר אבי אלקלעי במשפט נתניהו. בין היתר, הוא טען שהראיות שנשאבו מהטלפון של מנכ״ל וואלה אילן ישועה לא חושפות מספיק מכיוון שהן אינן כוללות את השיחות פנים אל פנים ובטלפון שהתקיימו, ושהצדדים היו מודעים לצורך להסתיר את פעילותם (לפעמים שוכחים שמתקיים משפט נגד ראש הממשלה שנאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים).

⊗ במשרד הרווחה מערימים קשיים על מילוי הוראות חקיקה חדשה שאמורה לספק ליווי משפטי לנפגעות עבירות מין מרגע הגשת התלונה במשטרה, בשל חשש מ״תלונות שווא״ (כמה רוע). בתוך כך, רק 25 מתוך 95 תקנים של עובדות סוציאליות שהוקצו לליווי נפגעות תקיפה מינית מאויישים.

⊗ צה״ל יודיע היום (רביעי) בתגובה לעתירה לבג״צ על שילוב נשים, כי הוא יחל בפיילוט לשילוב נשים בתפקידי לוחמה בסיירת מטכ״ל. בנוסף, יתחילו פיילוטים בתפקידי לוחמה נוספים בחיל השריון ויחידת הניוד המבצעי (בצל עשרות צעדים אחורה, צעד אחד קדימה).

⊗ בפעילות צה״ל בג׳נין נערכו חילופי אש עם מחבלים, שכללו באופן חריג תקיפה של חוליית מחבלים באמצעות רחפן מתאבד מהאוויר. בנוסף, רכב צבאי עלה על מטען, ללא נפגעים. שלושה פלסטינים נהרגו.

⊗ במהלך דיון בועדת הכספים, ח״כ אליהו רביבו, שהיה באומן במהלך ראש השנה, יצא להגנת המבקרים באומן בצל החדשות על השימוש בסמים שם, ואמר: ״ביום ממוצע בכנסת יש יותר סמים מאשר בכל מי שנוסע לאומן״ (ספר לנו עוד, רביבו).

לקבוצה השקטה שבה יישלח עדכון של חדשות הדיקטטורה פעם ביום: כאן 

זמין גם בטוויטר: כאן 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן