חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חדשות הדיקטטורה 24.9.23

הדיקטטורה מקודמת בכל כיוון וקשה לעקוב, עמרי לביא מסכם כאן עבורנו את החדשות:

⊗ בשבוע ה-38 ללא הפסקה, הפגינו מאות אלפים בישראל נגד ההפיכה המשטרית ובעד הדמוקרטיה. בקפלן הפגינו כ-125 אלף איש, ועוד רבבות ברחבי הארץ (לא נפסיק עד לנצחון!).

⊗ נחשף שנתניהו מפעיל לחץ על אנשי הוועדה הישראלית לאנרגיה אטומית, שתפקידה להעריך את רמת הסיכון בתכנית הגרעין הסעודית, לתמוך באפשרות של העשרת אורניום על אדמת סעודיה. זאת בניגוד לעמדה של מומחי גרעין בישראל שניסחו בימים האחרונים מסמך שמתנגד למהלך. לשכת ראש הממשלה הכחישה את הדברים (לאף אחד אין אמון שנתניהו ישקול את השיקולים הבטחוניים של מדינת ישראל ולא את השיקולים שלו).
 
⊗ נתניהו התראיין לרשת CNN האמריקאית, וסירוב לענות שלוש פעמים לשאלה הישירה אם יציית לפסיקת בג״צ. כשניסה להגיד שוב שהסיבה למחאות היא שאנשים לא מבינים את החוקים, קולינס שאלה בחוסר אמון אם הוא באמת ״חושב שהבית הלבן מבין לא נכון מה שהוא מציע״ (כשנתניהו פגש עיתונאית אמיתית).

⊗ עוד אמר בראיון בנוגע להסכם עם סעודיה, שסמוטריץ׳, בן גביר ומפלגתם יקבלו כל החלטה שהוא יקבל בנוגע להסכם (אופטימי). כמו כן, בראיון לרשת פוקס ניוז אמר שיש חלון הזדמנויות קצר של כמה חודשים להגיע להסכם עם סעודיה (הלחץ בגלל המו״מ או בשל העדות המתקרבת במשפט שלו?).

⊗ בראיון לרשת פוקס ניוז נתניהו גם אמר שביידן אמר שההסכם עם סעודיה יכלול צעדים שמשאירים את האפשרות של שתי המדינות פתוחה (נתניהו חושב שהשותפים שלו לא רואים את הראיונות במוצאי שבת?).

⊗ יו״ר הכנסת אמיר אוחנה אמר בראיון לפגוש את העיתונות שהוא חושב שהיה ראוי לפני שמתחילים את החקיקה להפיכה המשטרית ״להידבר עם גורמים רבים יותר, גם בקרב הליכוד וגם בקרב הקואליציה״. זה מצטרף לביטויים נוספים של בכירים בליכוד שאמרו שלא הכירו את פרטי ההפיכה לפני שהתפרסמה (אבל חשבנו שעל זה היו הבחירות).

⊗ פורום העסקים, שמורכב מכמאתיים ראשי חברות מהגדולות במשק המעסיקות את מרבית העובדים מדינה, פרסם דרישה מנתניהו להודיע באופן ברור ובלתי מותנה, כי הוא והממשלה כפופים לשלטון החוק ולפיכך יצייתו לכל פסיקה של בג״צ. כמו כן, נמסר שהטלת סייגים לחובת ציות לבג״צ תגרום לפגיעה נוספת ובלתי הפיכה בכלכלה ובחברה הישראלית (דמוקרטיה טובה לעסקים).

⊗ שר החוץ הסעודי, פייסל בן פרחאן, נאם בעצרת הכללית של האו״ם. ישראל שלחה נציגה לשבת במקום שלה בעצרת הכללית, באופן חריג מכיוון שהנאום היה בשבת. בנאום אמר בן פרחאן כי ״עלינו למצוא פתרון מוצדק לעם הפלסטיני ולהבטיח הקמת מדינה פלסטינית עצמאית״, אך לא הזכיר את ההסכם עם ישראל (נראה שלא התרשם מהמחווה שלנו).

⊗ צה״ל מנע אתמול סיור של פעילי שמאל לכפר פלסטיני בשם עין א-רשאש הסובל מהתנכלויות של מתנחלים ושממנו הוברחו בשנה האחרונה ארבע קהילות רועים. מצה״ל נמסר שהמטרה היא ״מניעת חיכוכים״.

⊗ תוך דקות, נרצחו אתמול בערב שני אנשים, בחיפה וברהט. אדמונד דיבי, שנרצח בחיפה, כנראה לא היה היעד לחיסול. מספר הנרצחים בחברה הערבית עומד על 183 מתחילת השנה (כשלון ענק ומדמם של ממשלת החורבן).

לקבוצה השקטה שבה יישלח עדכון של חדשות הדיקטטורה פעם ביום: כאן 

זמין גם בטוויטר: כאן 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן