חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חדשות הדיקטטורה 26.9.23

הדיקטטורה מקודמת בכל כיוון וקשה לעקוב, עמרי לביא מסכם כאן עבורנו את החדשות:

⊗ בניגוד להנחיות העיריה ופסיקת בג״ץ, גרעין ״ראש יהודי״, שמטרתו המוצהרת היא לבצע הדתה בתל אביב, הקים בכיכר דיזנגוף מחיצות בין גברים לנשים לקראת תפילת יום כיפור. בתגובה, מוחים רבים הגיעו להוריד את המחיצות ולהפגין נגד ההפרדה המגדרית. מפגין אחד נעצר בעימותים. בסופו של דבר לא התקיימה תפילה בהפרדה (התוצאה של קיצוניים שמעדיפים להפוך את תפילת יום כיפור שלהם לאצבע בעין לבג״ץ ולליברלים באיזור). מחאות דומות התרחשו במקומות מרכזיים נוספים בתל אביב ובערים נוספות. במקומות רבים, לאחר שהורידו את המחיצות התפילה התקיימה כסדרה (המחנה הליברלי התעורר!).

⊗ עם צאת הצום, החלו כצפוי גינויים של נתניהו ושאר הפוליטיקאים ואנשי התקשורת תומכי ההפיכה שהאשימו את המוחים בהפרעה לתפילה, עד כדי האשמה באנטישמיות. השר בן גביר הודיע בתגובה שביום חמישי הוא יקיים תפילת ערבית בכיכר דיזנגוף (טוב שלא הקים לשכה בהפרדה בכיכר).

⊗ אתר החדשות הצרפתי MediaPart פרסם הקלטות שהוקלטו בכלא של ארנו מימרן, איש עסקים צרפתי שהורשע בהונאה ובהזמנת מעשי רצח עם קשרים מוכרים לנתניהו. בין היתר, עולים שם פרטים על הקשר בין מימרן לנתניהו. מימרן טען בהקלטות שהוא מימן לזוג נתניהו חופשות במיאמי, מונקו, ובריביירה הצרפתית, שהעניק לנתניהו מתנות כמו שעוני יוקרה, ואף שניצל את הקשר להרשים שותפים עסקיים.

⊗ מימרן צוטט בהקלטות אומר על נתניהו: ״כשהוא מקבל מזומן ממך… אתה יכול לבקש ממנו כל דבר״, וסיפר שהעביר לו סכומים כמו 10 ו-20 אלף דולר. בהקלטה מ-2020 אמר מימרן שהעביר לנתניהו מיליון דולר דרך מיליונר גאורגי. בנוסף, סיפר שהשתמש בקשרים להכשיל עסקת תקשורת. לשכת נתניהו הכחישה את הדברים (למרות שאי אפשר להגיד שזה לא מתאים לנתניהו).

⊗ בערב יום כיפור התקיימו ביקורים של יהודים בהר הבית. חמישה יהודים נעצרו בגלל שניסו להתפלל בניגוד להוראות במקום שנובעות מהרצון לשמור על סטטוס קוו מול הווקף המוסלמי. חבורת נערים יהודים שרה שירי תפילה מול אחד מהשערים של מסגד אל-אקצא (האם למישהו חשוב להבעיר את השטח כהכנה להסכם עם סעודיה?).

⊗ חמאס, הג׳האד האסלאמי והחזית העממית הודיעו שיגבירו את ההסלמה. בעזה המשיכו הפגנות ועימותים על גדר הגבול, ומספר פלסטינים ירו באקדחים לעבר חיילים. בנוסף, הופרחו בלוני תבערה. צה״ל תקף בתגובה עמדות ריקות של חמאס, ודובר החמאס מסר: ״ישראל תוקפת עמדות ריקות שאינן בשימוש״ והוסיף שאם תתקוף אתרים מאויישים תהיה לכך תגובה (תחת ממשלה חלשה חזרנו לשגרת העימותים בדרום).

⊗ במהלך ראש השנה, בני זוג שלא התחתנו ברבנות אלא בחתונה רפורמית ביקשו לרשום את הילד שלהם בהדסה עין כרם, אולם הפקידה לא הסכימה לרשום את האב והסבירה להם שרק המנהל יכול להחתים על טופס אבהות אצל זוגות לא נשואים, אך זה לא אפשרי מכיוון שהוא לא נמצא (הכפייה הדתית מחלחלת).

⊗ צה״ל הודיע שהוא מתכוון לטפל משמעתית בחייל בשירות סדיר ששר את ההמנון בהפגנה האחרונה בקפלן.

⊗ במהלך יום כיפור נרצחו שני אנשים בחברה הערבית, אחד בכאבול בגליל, ואחד בטייבה. שלושה פצועים נוספים נפצעו מירי ברהט, מה שמביא את מספר הנרצחים בחברה הערבית ל-185 (כשלון מהדהד של הממשלה).

⊗ באיראן דווח שהושגו כ-70 אלף מסמכים משפטיים שהושגו מפריצה למחשבים של מערכת המשפט בישראל. בין היתר, התפרסמו דיונים בנושאים בטחוניים רגישים שהתנהלו בדלתיים סגורות. לטענת האיראנים, בידיהם מסמכים מדיונים משפטיים הנוגעים למצבם הנפשי של נתניהו ורעייתו, בהם כתוב שהם סובלים מבעיה פסיכיאטרית שנשמרת בסוד (יהיה מעניין?).

לקבוצה השקטה שבה יישלח עדכון של חדשות הדיקטטורה פעם ביום: כאן 

זמין גם בטוויטר: כאן 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן