חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חדשות הדיקטטורה 27.9.23

הדיקטטורה מקודמת בכל כיוון וקשה לעקוב, עמרי לביא מסכם כאן עבורנו את החדשות:

⊗ בין התגובות להפגנה ביום כיפור בכיכר דיזנגוף, ח״כ טלי גוטליב מסרה שמדובר ברמיסת היהדות ושהיא ״שקלה ללכת עם טלאי צהוב״ בעקבות ההפגנה. גם ח״כ יאיר לפיד שינה את הטון והאשים את המפגינים בפיצוץ התפילה. לעומת זאת, בעיתון יתד נאמן המייצג את הזרם החרדי הליטאי מתחו ביקורת על מארגני התפילה וקרא לה ״תפילת דווקא״ הפגנתית מול התנגדות התושבים (כשביתד נאמן הבינו טוב יותר מרבים בציבור).

⊗ רבים בימין התבטאו נגד הצהרת בן גביר שיבוא להתפלל בכיכר דיזנגוף בחמישי, וקראו לה פרובוקציה מיותרת. בין המתנגדים היו נתניהו, ח״כ דרעי, שר האוצר סמוטריץ׳ וח״כ רוטמן, שאמר: ״כוונותיך רצויות אך מעשיך אינם רצויים״. מסביבת בן גביר ענו בביקורת על רוטמן ובהאשמה שלו ושל סמוטריץ׳ בכך שההפיכה עוד לא הושלמה, ונמסר שהוא לא מוכן להתקפל (אנחנו מוכנים).

⊗ התפרסמו הקלטות של ישראל זעירא, מנהל עמותת ״ראש יהודי״ שארגנה את התפילה בכיכר דיזנגוף, שמציגות את המטרה של העמותה להחזיר בתשובה יהודים בתל אביב. בהקלטות, רובן מקורס לשליחים להחזרה בתשובה, הוא אומר בין היתר: ״כשאתה רואה עולם חילוני, אתה צריך לחשוב בראש שלך איך אתה משנה אותו… איך אתה מתיידד איתו לא רק לשם ידידות אלא לשם השפעה״ (אחרי זה יגידו שהתפילה בדיזנגוף הייתה לשם שמיים).

⊗ עיריית תל אביב שלחה מכתב לראשי ״ראש יהודי״ בו נכתב שהיא שוקלת לבטל את ההיתרים שניתנו לתפילות להקמת סוכה ותפילות לאורך סוכות במרכז ת״א, בשל הפרת תנאי הרשיון של התפילה ביום כיפור. ההפרה כללה הקמת במה נגד הנהלים והפרת איסור על הפרדה מגדרית באמצעים פיזיים.

⊗ ועדת הכספים אישרה אתמול כ-390 מיליון ש״ח נוספים, רובם לטובת המגזר החרדי. בין היתר, יושקעו 92 מיליון ש״ח בתמיכה בתרבות יהודית חרדית, ו-32 מיליון ש״ח לתגבור בהכשרות למורים חרדים. בנוסף, לפחות 20 מיליון ש״ח מתוך התקציב שהועבר יוקצה למאכערים שמטרתם לעזור לטפל בדחיית שירות של חרדים (מדינה מתאבדת).

⊗ השר גולדנקופף דרש לקיים היום (רביעי) דיון בפורום ראשי הקואליציה על חוק הגיוס, כדי לוודא שההתחייבות של מזכיר הממשלה לתזכיר לחוק הגיוס אחרי סוכות תתממש (לחוצים לפרק רשמית את צבא העם).

⊗ שר התיירות חיים כץ ביקרו בבירת סעודיה כדי לקחת חלק בכנס של ארגון התיירות של האו״ם. בשבוע הבא גם שר התקשורת שלמה קרעי ויו״ר וח״כ דוד ביטן יו״ר ועדת הכלכלה יסעו לסעודיה (ידידות שמבוססת על ערכים משותפים?).

⊗ שגריר סעודיה ברשות הפלסטינית, נאיף א-סודיירי, אמר עם הגעתו לרמאללה כי ארצו פועלת להקים מדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים, ושיש לממלכה עניין רב בסוגיה הפלסטינית (מקווים שזה לא יפריע לקרעי וביטן ליהנות מהטיול).

⊗ משרד החוץ של ישראל הוציא הודעה המבשרת על סיומו של הליך הפטור מויזה לישראלים, שאומרת שהחל מנובמבר יהיה אפשר לקבל אשרת שהייה לארה״ב תוך 90 יום, אולם בארצות הברית פרסמו הודעת הבהרה בה נאמר שתכנית הפטור מויזה לא הושלמה סופית ושהצהרת משרד החוץ הייתה מוקדמת מדי (אפשר לסמוך על הממשלה שלנו שתמצא דרכים להרוס את התכנית).

⊗ במהלך יום כיפור, קבוצת מתנחלים פלשו לבית הקברות המוסלמי באב אל-רחמה בירושלים, ערכו תפילות ושירים בין המצבות ואף השחיתו קברים (גם לתפילה הזו אסור להפריע?).

⊗ בהפגנה שגרתית מול הבית של השר אקוניס, המשטרה השתמשה באלימות מופרזת ומפגין אחד נעצר, ושוחרר לאחר כמה שעות (שגרה של שימוש מופרז בכוח).

⊗ לפני הדרבי בין מכבי תל אביב לפועל תל אביב בכדורגל, שוטרים השתמשו באלימות, אלות ופרשים כדי לפזר את הקהל של הפועל תל אביב (אלימות המשטרה לא מוגבלת להפגנות).

⊗ נשיא בית המשפט לשעבר אהרן ברק אמר על נשיאת בית המשפט העליון חיות כי היא ״הגדולה מנשיאי בתי המשפט״ והחשובה שבהם, ושהוא בטוח שהיא תפסוק ביושרה וללא דעות אישיות.

לקבוצה השקטה שבה יישלח עדכון של חדשות הדיקטטורה פעם ביום: כאן 

זמין גם בטוויטר: כאן 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן