חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חדשות הדיקטטורה 3.10.23

הדיקטטורה מקודמת בכל כיוון וקשה לעקוב, עמרי לביא מסכם כאן עבורנו את החדשות:

⊗ היועמ״שית גלי בהרב מיארה הודיעה לוועדת הבדיקה בעניין השימוש ברוגלות על ידי המשטרה שתיענה להזמנה להגיע לדיון רק אחרי הדיון בעתירות נגד הוועדה בבג״ץ. העתירות הוגשו בשל ההתנגדות לעיסוק של הוועדה בתיקים מתנהלים, וספציפית החשש להתערבות בתיקי נתניהו (אנחנו עם בהרב מיארה!).

⊗ ג׳ידא רינאווי זועבי, הח״כית לשעבר ממרצ שהתנגדותה להארכת תקנות יו״ש קידמה את הפלת ממשלת בנט-לפיד, מונתה ליועצת משרד הפנים לענייני אזוריות על תקן שנמצא במעלה אדומים (ומה שהפריע לה היה השטחים?).

⊗ בכירים בליכוד ביקרו בסוכה אצל רפי קדושים, ראש רשימת הליכוד למועצת הרצליה, שהוא גם עבריין שריצה 4 תקופות מאסר. בין היתר, היו שם השרים מיקי זוהר, ישראל כץ, גלית דיסטל אטבריאן ומאי גולן. שר המשפטים יריב לוין אמר באירוע שכל מי שרוצה לחזק את הליכוד ואת נתניהו צריך להצביע לקדושים בהרצליה, והשרה לאיכות הסביבה עידית סילמן סיפרה שמאז שהגיעה לליכוד קדושים פרס עליה את חסותו (לפני בחירות קדושים אמור).

⊗ מפקד חיל האוויר תומר בר הציב תאריך יעד לטייסים שלא מגיעים לשירות כחלק מהמחאה, והודיע שמי שלא יגיע לשירות חזרה עד ה-17.10 יסתכן בהדחה (יומיים אחרי החזרה למושב הכנסת ולחקיקת ההפיכה המשטרית).

⊗ נמשך גל הצתות חסר תקדים באור עקיבא. חשודים תועדו מציתים מכוניות, וחנות בעיר הוצתה. במקביל, המתבן בקיבוץ נצר סירני ליד נס ציונה הוצת על רקע פלילי ונגרם נזק של מאות אלפי שקלים (אין משטרה בישראל).

⊗️ מתרבים תיעודים של יהודים שיורקים ומתנכלים לתיירים נוצרים בביקור בכנסיות. אתמול תועדו חרדים מבוגרים וילדים נושאים ארבעת המינים ויורקים לעברם (זה מה שקורה כשמחנכים לעליונות יהודית).

⊗ בתגובה, אלישע ירד, דובר הח״כית לימור סון הר-מלך לשעבר ומי שנעצר והורחק מהשטחים בשל מעורבותו בפיגוע הטרור היהודי בו נרצח צעיר פלסטיני, צייץ על כך בטוויטר ״זמן טוב להזכיר שהמנהג לירוק ליד כמרים או כנסיות הוא מנהג יהודי עתיק ורב שנים״ (והזכיר לנו פעם נוספת כל מה שרע בימין המשיחי).

⊗ שוטרות מג״ב תועדו מטיחות ארצה נשים פלסטיניות באלימות בעיר העתיקה בירושלים, לאחר שהנשים צעקו קריאות אל עבר יהודים שעברו בעיר העתיקה. השר לביטחון לאומי בן גביר פרסם סרטון מהאירוע עם דברי תמיכה בשוטרות (בן גביר, חזק על נשים מבוגרות).

⊗ פורסם שהרב צבי קוסטינר, ראש ישיבת ההסדר במצפה רמון, שהודח משירות מילואים בצה״ל בעקבות אמירות פוגעניות נגד נשים ולהט״ב, כגון: ״הומואים הביתה! רשע, רשע ועוד רשע״, ממשיך עדיין להרצות בפני חיילים בבה״ד 1. מדובר צה״ל נמסר כי השיחות שלו עם משרתים שאינם התלמידים בישיבה שלו אמורות היו להיעצר, ושהנושא ייבדק (קוסטינר הביתה).

⊗ מנהלת רשות החברות מיכל רוזנבוים שלחה מכתב לשר דודו אמסלם, שמתריע שיש חוסר של כ-309 מהדירקטורים בחברות הממשלתיות, כמעט מחצית מהדירקטורים שאמורים להיות, ושבניגוד לחברות שכפופות למשרדים אחרים, אמסלם לא מאשר מינויים לדירקטוריון בחברות כמו חברת החשמל (ואולי הוא מחכה שההפיכה תצליח והוא יוכל למנות חברים ללא פיקוח).

לקבוצה השקטה שבה יישלח עדכון של חדשות הדיקטטורה פעם ביום: כאן 

זמין גם בטוויטר: כאן 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן