חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חדשות הדיקטטורה 3.7.23

הדיקטטורה מקודמת בכל כיוון וקשה לעקוב, עמרי לביא מסכם כאן עבורנו את החדשות:

יותר מעשרת אלפים מפגינים הפגינו היום בנתב״ג וחסמו כניסות (🏆). על רקע אלימות המשטרה נעצרו לפחות 37 מפגינים. רובם נלקחו לתחנת רמלה ו-2 לכלא ניצן ומאות מפגינים עדיין מפגינים שם בתמיכה בעצורים

צה״ל פתח היום (בעיתוי שציניקנים יגידו שהוא נוח מאוד לנתניהו על רקע ההפיכה המשטרית ועדות מילצ׳ן) במבצע בקנה מידה גדול בג׳נין, שכלל תקיפות חסרות תקדים (בשנים האחרונות) מהאוויר. עד כה 8 פלסטינים הרוגים וכ-100 פצועים.

ההפיכה המשטרית מואצת! רוטמן הודיע היום שגם בזמן המבצע הוא מאיץ את חוק ביטול עילת הסבירות. הוא הודיע שיעלה את החוק מחר בוועדה ואף פינה את הלו״ז שלה, ככל הנראה כדי להספיק את ההצבעה (נתראה ברחוב ).

 בנוסף, ח״כים בקואליציה הניחו היום חוקים להרחקת הפגנות מביתם של אנשי ציבור, ולהפוך את ההצבעה על בחירת נציגי הכנסת לוועדה למינוי שופטים לגלויה (ולא חשאית כמו היום).

⊗ הועבר מסר לח״כים בקואליציה להיערך ללילות לבנים בימים הקרובים (גם אנחנו נערכים).

נזכיר שאתמול וועדת השרים לחקיקה הייתה אמורה לדון בהצעת החוק לסמכות למעצרים מנהליים לבן גביר, ולא דווח אם זה קרה או לא

גם חוק טבריה, החוק שראש וועדה קרואה יכול לרוץ לראשות עיר (שמקודם כדי שמקורב של דרעי יוכל לרוץ), מתקדם בוועדה בניגוד לדעת הייעוץ המשפטי ומשרדי הפנים והמשפטים. היום מועמדת הליכוד לראשות העיר חשפה שגורמים בליכוד הציעו לה ג׳ובים כדי שלא תתמודד (ממש כאילו זו מפלגה של מושחתים).

⊗  רפי קדושים ראש משפחת הפשע מהרצליה המקורב לליכוד ירוץ מטעם המפלגה בראש הרשימה.

המשטרה חוקרת האם גורם לא ידוע שינה את הרישום במחשב כדי שאסנת מארק מהליכוד תוכל להתמנות לממונה על הרשות להגנת הצרכן למרות שנפסלה.

משרד החינוך הודיע על הפסקת יוזמה ששילבה ילדים עם שיתוק מוחין בכיתה רגילה בבאר שבע כי לא נמצא מקום (…).

⊗  ינון אזולאי מש״ס אמר על נגיד בנק ישראל ש״אולי יש לו עניין להחליש את השקל״. גפני אמר היום שחוק בנק ישראל מגזים עם עצמאותו של הנגיד.

⊗  בהמשך לדיווח אתמול, דוד אמסלם החל לקדם מהלך לפיטורי מנהלת רשות התחרות מיכל רוזנבוים.

ועדת העבודה אישרה היום לקריאה ראשונה שרשויות מקומיות יחויבו להקצות משרות לחרדים לפי חלקם באוכלוסיית הרשות, וחברות ממשלתיות יחוייבו להקצות בהתאם לחלקם באוכלוסיה (איזה כיף כשיש חברים שדואגים לג׳ובים).

מפלגת הליכוד הגישה תלונה במשטרה נגד שני אשכנזי בגין הסתה לסרבנות בגלל ציוץ בטוויטר (כמו בדיקטטורה).

לקבוצה השקטה שבה יישלח עדכון של חדשות הדיקטטורה פעם ביום: כאן 

זמין גם בטוויטר: כאן 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן