חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חדשות הדיקטטורה 4.10.23

הדיקטטורה מקודמת בכל כיוון וקשה לעקוב, עמרי לביא מסכם כאן עבורנו את החדשות:

⊗ נחשף שבדיונים אצל המפכ״ל ומנכ״ל המשרד לביטחון לאומי, המשטרה רוצה לבקש להכניס ירי חי לסל הכלים נגד חוסמי צירים בעת מלחמה, 20 שנה אחרי שהדבר נאסר. גם הוועדה להקמת המשמר הלאומי (המיליציות של בן גביר) תמליץ להקל על הוראות הפתיחה באש נגד מתפרעים בשעת חירום (צעד גדול בדרך לירי במתנגדי משטר).
 
⊗ השר לביטחון הלאומי בן גביר נפגש עם נתניהו בלילה בין ראשון לשני, על רקע ההדלפות שבן גביר לא הוזמן לישיבות בטחוניות כי לא סומכים עליו. בפגישה, דרש בן גביר את הסמכות לבצע מעצרים מנהליים, ולפגוע בתנאים של אסירים בטחוניים. בסביבת בן גביר מאיימים שאם לא יקבל חלק מהדרישות, סיעתו לא תהיה מחויבת להצביע עם הקואליציה (בן גביר דורש סמכות לעצור את מי שהוא רוצה מתי שהוא רוצה).

⊗ דו״ח חדש של ה-OECD הכולל המלצות לעידוד הצמיחה במשק בישראל, מציין שאי השוויון בשוק העבודה הוא גבוה, ושקבוצות כמו החרדים והאזרחים הערבים משתתפים בשוק העבודה בשיעורים נמוכים, עובדים פחות שעות ומקבלים שכר נמוך יותר. הדו״ח ממליץ לבטל את המימון לתלמידי ישיבה ולהתנות סיוע והקלות מס למשפחות עובדות ביציאת אחד ההורים לעבודה. בנוסף, הדו״ח ממליץ להגביר את מספר מעונות היום ביישובים ערבים (תודה על העזרה אבל נישאר עם כלכלת בעזרת השם).

⊗ שר השיכון ויו״ר יהדות התורה גולדקנופף אמר בראיון כי אם חוק הגיוס לא יעבור הוא יתפטר (מקובל עלינו).

⊗ נחשף שרפי קדושים, ראש רשימת הליכוד למועצת הרצליה, שהוא גם ראש משפחת הפשע קדושים שריצה 4 תקופות מאסר, הוא שותף סמוי בעסק לחומרי בנייה שהוקם על אתר מורשת בהרצליה ללא רשיונות, ושבית המשפט הורה לסגור לפני כחמישה חודשים. למרות זאת, העיריה לא סגרה את העסק, וראש העיר משה פדלון ארגן סיור של הועדה לתכנון ובניה למקום על מנת לבדוק כיצד להכשיר אותו (מתאים לליכוד כמו כפפה ליד).

⊗ בחדשות 12 הגיבו אתמול לשאלה מתכנית של ערוץ ״מכאן 33״ בשפה הערבית והודיעו שהם מתנצלים על הסקר שערכו בזמן כהונת ממשלת בנט-לפיד ששאל את השאלה: “האם אתה מסכים לטענה שהממשלה נשענת על תומכי טרור?״. בתגובת חדשות 12 נכתב בנוסף להתנצלות: ״בדיעבד ברור לנו שגם עצם הצגת השאלה היה שגוי״ (נחכה שנה עד שהם יתנצלו על השקרים שהם מפרסמים עכשיו?).

⊗ בית משפט השלום בפתח תקווה דחה בקשה לחייב את מועצת דרום השרון לאשר כנס בהשתתפות הרב יגאל לוינשטיין בעניין ״שורשי החשיבה של תנועת הלהט״ב״ (מסלקים את ההסתה נגד הקהילה הגאה).

⊗ יו״ר מרצ בחולון נעצר בהפגנה נגד ביקור של שר הנגב והגליל יצחק וסרלאוף מעוצמה יהודית. המעצר היה לאחר שהמשטרה דרשה מהמפגינים להתפנות מהשטח הציבורי (משטרה פוליטית בשירות עוצמה יהודית).

⊗ יער שבתאי, בתו של מפכ״ל המשטרה קובי שבתאי, קודמה במשטרה לתפקיד קצינה לניטור מדיה בדיגיטל בשפה הערבית, למרות שאינה דוברת ערבית. המינוי עורר פליאה אצל רבים במשטרה (סומכים על המשטרה שהמינוי היה לפי הנהלים).

⊗ בית משפט השלום בירושלים מחק אתמול את כתב האישום נגד רמי בן יהודה על כך שאיים על ליאת בן ארי, התובעת בתיקי נתניהו, ועל בנה. לפי בית המשפט, הצעקות של בן יהודה בהפגנה כגון: ״בואי תגלי לנו איפה הבן שלך נעלם?״ לליאת בן ארי לא מהוות עבירה. מהפרקליטות פורסמה הודעת תמיכה בליאת בן ארי שהזכירה שפרקליטים, זוטרים כבכירים, חשופים למתקפות והטרדות.

⊗ המועצה הדתית של תל אביב פרסמה דו״ח שפרסם לכאורה הפרעות קשות ב-18 מניינים במהלך יום כיפור. אולם הדו״ח משובץ בשקרים שקל להפריך, כמו ציון לגבי מניינים שלא הייתה בהם מחיצה למרות שתועדה מחיצה, או תקיפות שלטענתם קרו אך שלא היה להן תיעוד (גוף ציבורי שמפרסם עלילות דם נגד מפגינים).

⊗ בעקבות גל התקיפות על תיירים נוצרים, שר החוץ אלי כהן ונתניהו פרסמו גינויים. הגינוי של נתניהו באנגלית פורסם מחשבון הטוויטר של משרד ראש הממשלה, שיש לו הרבה פחות חשיפה (שהגינוי לא יגיע בטעות למי שצריכים לשמוע אותו).

⊗ בן 30 נהרג מפיצוץ של האופנוע שלו בזמן נסיעה ברחוב באור יהודה (הכאוס במדינה נמשך בחסות הממשלה).

 

לקבוצה השקטה שבה יישלח עדכון של חדשות הדיקטטורה פעם ביום: כאן 

זמין גם בטוויטר: כאן 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן