חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חדשות הדיקטטורה 5.10.23

הדיקטטורה מקודמת בכל כיוון וקשה לעקוב, עמרי לביא מסכם כאן עבורנו את החדשות:

⊗ שר הביטחון הלאומי בן גביר אמר על האלימות נגד אוהדי הפועל תל אביב על ידי המשטרה שהיא הייתה מוצדקת, ושהאכיפה נגד לה פמיליה מוגזמת ואף איים במרומז ששוטרים שיאכפו את החוק נגד לה פמיליה יפוטרו: ״לא יהיה דין אחד לאוהדי בית״ר ירושלים ואחר להפועל תל אביב, שוטר שיעשה את זה יעוף מהמשטרה״ (כי מה זה לתמוך באלימות אוהדים כשאתה כבר תומך טרור?).

⊗ בן גביר הודה שהוא קנה את ארבעת המינים בדוכן בשוק של ראש המטה שלו חנמאל דורפמן, ולא קיבל חשבונית. בן גביר הסביר זאת בכך שהוא לא מכיר דוכנים של ארבעת המינים שנותנים קבלה ולכן זה בסדר (שר לבטחון פנים שתומך בהפרת חוק).

⊗ עוד פורסם, שהתקיימה שיחה בין ראש השב״כ רונן בר לבן גביר שבה ראש השב״כ הסביר לו את המתיחות הבטחונית וההשלכות הבטחוניות שיהיו על ביקור של בן גביר בהר הבית. נכון להיום, בן גביר עוד לא עלה להר הבית, אך מסביבתו נמסר שהם לא מתחייבים שזה לא יקרה (האם הוא יתאפק?).

⊗ ב-11 בתי חולים ממשלתיים מהגדולים בישראל נקלעו למצוקה כספית חמורה, והם עתידים להודיע על צעדים לקיצוצים שיכללו פיטורי עובדים בכלל הסקטורים ועצירת קליטה של מתמחים, כדי למנוע קריסה. התוצאה תהיה צמצום משמעותי של הפעילות הקלינית, עד כדי ביטול תורים לטיפולים לא דחופים. גם בקופות החולים מתכננים לצמצם את הזמן המוקדש למטופלים, עד ל-5 דקות למטופל (מדינה בקריסה).

⊗ בכתבה של “הצינור” בוצעה בדיקה של 18 המקרים המופיעים בדו״ח המועצה הדתית של תל אביב לגבי הפרעות לכאורה לתפילות, ועלה שב-12 מתוך 18 המקרים המתוארים התגלו טעויות או שקרים. יו״ר המועצה הדתית אמר בתגובה ש״יכול להיות שהיה נתון שנכתב בצורה לא מדויקת״ (נחכה עד ליום כיפור הבא שיתנצלו על השקר).

⊗ נדחתה עתירת ״ראש יהודי״ נגד החלטת עיריית תל אביב לא לאפשר להם לקיים אירוע הקפות, על רקע הפרת תנאי ההיתר לאירוע ביום הכיפורים שלא יהיה בהפרדה מגדרית. השופט קבע שלא הונח בסיס עובדתי לכך שלעירייה יש שיקולים זרים, ושהחשש שהאירוע של ״ראש יהודי״ יוביל להפרת סדר ופגיעה בביטחון הציבור הוא אינו נטול בסיס (כל הכבוד!). ״ראש יהודי״ הודיעו שיערערו לבג״ץ.

⊗ דווח שארבע תכניות של ארגון ״ראש יהודי״ אושרו לפעול בבתי הספר הממלכתיים כחלק ממערכת גפן לתכניות חיצוניות. התכניות כוללות בין היתר הרצאה של צעיר שחזר בתשובה, ותכנית לגיבוש תפיסת עולם תוך בירור ובניית תפיסה דתית לאומית (חלק מתכנית מגובשת להפוך את ישראל לדתית).

⊗ הרב יהודה גליק, דיין בבית הדין הרבני, קורא בראיון בערוץ 7 לבחון מחדש את הסמכות הדתית במדינה. כלומר, לוודא שלהלכה יש יותר השפעה על החוק במדינה כי זה לדעתו רצון העם, ושלרבני הגופים הבטחוניים כמו השב״כ והמשטרה תהיה יותר סמכות בארגון (בסופו של דבר זו המטרה של הימין המשיחי בהפיכה המשטרית).

⊗ שתי נשים נרצחו אתמול בחברה הערבית. יאסמין ג׳בארין נרצחה סמוך לאולם אירועים בוועדי ערה, וסלאם חג׳אג׳ נרצחה בשפרעם. מספר האזרחים הערבים שנרצחו מתחילת השנה עומד על 197. מספר הנרצחים מתחילת השנה מכלל המגזרים עומד על 251, לעומת 140 כל שנה שעברה (כשלון מהדהד של הממשלה).

⊗ ח״כ ישראל אייכלר מיהדות התורה אמר בנאום: ״אנחנו (החרדים) נמצאים בעיר ובמדינה שאין לנו בכלל זכויות, וכל מה שיש לנו זה לשלם מסים וארנונות וחובות כלפי החברה והציבור״ (…).

⊗ דווח שח״כ אייכלר פנה בדרישה ממשרד התחבורה לממן הסעות פרטיות לאנשי חסידות בעלז מאירועי חגי תשרי באשדוד לירושלים באמצע הלילה. הדרישה לוותה בכמות טלפונים מחסידי בעלז שכמעט גרמו לקריסת המרכזייה במשרד התחבורה (בקטנה, חוץ מזה אין להם זכויות בכלל).

⊗ 20 סנאטורים דמוקרטים קראו לנשיא ביידן לכלול צעדים משמעותיים לקידום פתרון שתי המדינות בהסכם העתידי עם סעודיה וישראל. הצעדים להם קוראים הסנאטורים כוללים התחייבות לא לספח את השטחים, עצירת הבנייה ופינוי מאחזים בלתי חוקיים.

⊗ המשטרה עצרה אתמול באופן חריג חמישה חשודים עקב עבירות של יריקה על צליינים נוצרים. אחד החשודים תועד בסרטון מתחילת השבוע, וארבעה נוספים ירקו על תיירים אתמול במהלך צעדה בעיר העתיקה. את הצעדה הוביל הרב נתן רוטמן, אחיו של ח״כ שמחה רוטמן (משפחה למופת).

⊗ אישה שתלתה מדבקות נגד ההפיכה המשטרית במקום מותר לתלייה בכיכר אורדע ברמת גן הותקפה על ידי אדם שישב בבית קפה סמוך, והוטחה לרצפה (שגרה של אלימות נגד מפגינים).

⊗ מטען חבלה הופעל הלילה לעבר כוחות צה״ל ומג״ב והתקיימו חילופי אש במהלך מעצר מבוקשים בטול כרם. במקביל, ליד התנחלות אבני חפץ נורו למוות מאש צה״ל שני פלסטינים שפתחו באש לעבר מתנחל, ובמהלך הלילה פרצו עימותים בין פלסטינים לכוחות ביטחון שאבטחו עליית מתפללים לקבר יוסף בשכם (שׁגרה של כיבוש).

⊗ דווח כי בקרוב יושק ערוץ טלוויזיה חדש בשם ״רלוונט״, שיפעל באפליקציות של טלוויזיות חכמות וטלפונים. הערוץ הוקם על ידי אנשי תקשורת כמו ליאור שליין וממומן על ידי היזם המיליארדר ניר צוק, והוא יוביל סדר יום שמאלני וביקורתי על הממשלה (בהצלחה!).

לקבוצה השקטה שבה יישלח עדכון של חדשות הדיקטטורה פעם ביום: כאן 

זמין גם בטוויטר: כאן 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן