Search
Close this search box.

חדשות הדיקטטורה 6.10.23

הדיקטטורה מקודמת בכל כיוון וקשה לעקוב, עמרי לביא מסכם כאן עבורנו את החדשות:

אתמול התקיים נסיון נוסף לביצוע תפילה בהפרדה (דווקא) בכיכר דיזנגוף, ומפגינים הגיעו למחות. במהלך העימות, צולם מפגין לכאורה דוחף את הרב ליאו די, ששכל את אשתו ושתי בנותיו בפיגוע בבקעת הירדן. הצילום זכה לגינויים רבים ברשת, כולל מנתניהו, אם כי גם המפגין וגם ליאו די עצמו הגיבו שזו לא הייתה דחיפה מכוונת (אבל הפצה של שקרים והסתה נגד מפגינים נהייתה שגרתית עבור תומכי ההפיכה).

⊗ בנוסף, הרב ליאו די פרסם לפני התפילה טור במעריב שבו הוא אומר שיגיע להתפלל בכיכר ״על אפם וחמתם של ראש עיריית תל אביב ושל בית המשפט העליון״, וטוען באופן שגוי שמפגינים נגד התפילה עצמה. זאת ועוד, די פרסם בתחילת השבוע פוסט בפייסבוק שבו הוא כותב שהציעו לו לארגן בחול המועד בכיכר דיזנגוף תפילה עם מחיצות, וכי ״יש סיכוי להיעצר אבל זה יהיה כיף״ (טיפ: אם אתה מתכנן ליצור פרובוקציה ולהתלונן אחרי זה שאתה הקורבן, אל תחשוף את התכנית לפני).

⊗ בשעה 23:00 באופן חריג המשטרה התקשרה למפגינה שהפגינה בכיכר דיזנגוף והזמינה אותה לתחנת המשטרה באותו לילה להיחקר על הפרעה לפולחן (רדיפה פוליטית של מפגינים על ידי משטרת בן גביר).

⊗ אתמול בוצעה פעולת טרור על ידי מתנחלים יהודים בחווארה. תחילה, עשרות מתנחלים, ביניהם ח״כ צבי סוכות, הקימו סוכה וקיימו ארוחת חג בלב הרחוב הראשי בחווארה, וצה״ל סגר את החנויות ומנע מעבר פלסטינים. לאחר מכן, המתנחלים החלו להתעמת ולזרוק אבנים, לנפץ חלונות ראווה ולשרוף חנויות ורכבים. פלסטינים הגיבו בזריקת אבנים גם הם, וצה״ל ניסה לפזר את הפרות הסדר ולהפריד את העימותים. בנוסף, בוצע ירי חי, כנראה גם על ידי מתנחלים. פלסטיני בן 19 נהרג בעימותים (אם לא נעצור את הטרור היהודי, הוא ישתלט על המדינה).

⊗ ח״כ בני גנץ נפגש ביום רביעי עם היועץ לביטחון לאומי של ארה״ב ג׳ייק סאליבן, על רקע המאמצים לקדם עסקת חבילה עם סעודיה שתכלול את הסכם הנורמליזציה עם ישראל (האם גנץ עוזר לנתניהו לקדם את ההסכם ולבצר את מעמדו?).

⊗ שר התרבות והספורט מיקי זוהר פועל כדי להזיז מתפקידו את יו״ר המרכז למורשת הדרוזים, האלוף במיל׳ כמיל אבו רוקון. לטענת גורמים במרכז, זוהר אף קיצץ בתקציב המרכז כדי לגרום לאבו רוקון להתפטר. זוהר מנסה למנות במקומו את מהדי נסראלדין, מנכ״ל המועצה המקומית כסרא סמיע, שנחשב לפוקד מרכזי של הליכוד בחברה הדרוזית (מה לא עושים בשביל כסף, כבוד וכוח).

⊗ ד״ר אסנת ספורטה, המתמודדת לראשות העיר כפר סבא, פרסמה הודעה המכחישה שהיא תומכת בפורום קהלת, הכח המניע מאחורי ההפיכה המשטרית. אולם התגלה שספורטה הייתה פעילה ב״קואליציה לאוטונומיה בחינוך״ של פורום קהלת ואף השתתפה בקמפיין שהפיצו חוקרים מפורום קהלת.

⊗ לפי סקר של מכון אקורד, התמיכה במחאה עלתה בין ספטמבר לאוקטובר מעט, מ-47.3% ל-47.5%, וההתנגדות אליה ירדה מ-40.9% ל-38.1% (ועדיין השופרות מספרים לנו כל שבוע שהמחאה מתה).

⊗ אתמול בבוקר חולקו בתיבות דואר של אזור הכרמל בחיפה חוברות הסתה ונאצה נגד קהילת הלהט״ב. כותרת החוברת בת 14 עמודים היא ״12 שיקולים של הציבור הדתי לגבי אג׳נדת הלהט״ב״, והיא כוללת טיעונים למה צריך להוציא את קהילת הלהט״ב מחוץ לחוק מכיוון שישראל היא מדינה יהודית (אם ההפיכה המשטרית תצליח, אלו האנשים שישלטו כאן ללא הגבלה).

⊗ בבאר שבע, רשימת ״ציר נאמן״ שרצה למועצת העיר מארגנת תהלוכת ספרי תורה שאחת ממטרותיה היא ״מחאה כנגד נירמול תסביכי מגדר, הרס התא המשפחתי והסדר העולמי החדש״ (ייבוא תיאוריות קונספירציה מארצות הברית).

⊗ אתמול פורסם שחשבון הטלגרם של נשיא המדינה הרצוג נפרץ. הנושא מטופל על ידי השב״כ ונראה שהרקע פלילי (מסתמן שאף אחד לא שם לב).

לקבוצה השקטה שבה יישלח עדכון של חדשות הדיקטטורה פעם ביום: כאן 

זמין גם בטוויטר: כאן 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן