חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כלבי השמירה של הדיקטטורה

אמש, יום ג׳ ה-8.8.23 הביא עמו שלושה אירועים שכל אחד אפיין בהתנהלות שלו את העובדה שאנחנו כבר עמוק בתוך הדיקטטורה מהזן הפופוליסטי, כשכל המעורבים נותנים כל אחד את חלקו: משטרה שמשרתת באלימות את הרודן, בית משפט שנותן חבל ארוך למשטרה, ואיש תקשורת שמגיע כדי להגן על נציג השלטון:

אירועי נווה אטי״ב, אירועי רמת השרון בהפגנה מול קרעי, ואירועי גל״צ ומנהלו (הזמני) דני זקן

  1. השליט מגיע לנפוש בנווה אטי״ב והמשטרה סוגרת את הישוב. אין יוצא ואין בא

״החל מאתמול בערב, הציבה המשטרה מחסומים בכניסות ליישוב, ובנקודות נוספות המרוחקות מהיישוב, ולא מאפשרת לאזרחים מכל רחבי הארץ אשר הגיעו כדי למחות, להתקרב ליישוב. האזרחים נעצרו במרחק אווירי של כקילומטר וחצי מהיישוב, אשר הפך להיות שטח סגור, אין אפשרות להתקרב, לא ברגל ולא ברכב, נבדקות תעודות זהות והכניסה היא למורשים בלבד.
בפועל, המשטרה מונעת מהמפגינים לממש את זכותם הבסיסית לחופש ביטוי ולמחאה, באופן שכלל לא מאזן בין צרכי הביטחון המובנים לזכות המחאה.

יש לציין כי בימים האחרונים התנהל שיח פורה בין נציגי המפגינים לבין הנהגת היישוב נווה אטי”ב, ובסיומו הושגו הסכמות על מיקום ההפגנה בתוך היישוב, תוך התחשבות הדדית ויצירת איזון בין מרקם החיים ביישוב, צרכי הביטחון וזכות המחאה. המשטרה הייתה ערה למתרחש אך בפועל, סגרה את הכניסות ליישוב ומונעת מהמפגינים להגיע אליו תוך שהיא ערוכה בשטח בכוחות מתוגברים, עם פרשים ומכתז”יות״
כותב גונן בן יצחק


וזה מה שקרה בהמשך:

המשטרה כמובן ממסמסת את העניין ע״י בקשות חוזרות ונשנות לדחיית המענה שלה:

כמה שעות לאחר מכן עו״ד גבי לסקי מעדכנת בטוויטר:

סיפור בהמשכים בעניין בג”צ נווה אטי”ב – אתמול שלחנו גונן ואני מכתב מיצוי הליכים, המשטרה לא ענתה. בשעות הבוקר המאוחרות הגשנו את העתירה, ביהמ”ש נתן להם להשיב עד 17:30. ב17:30 ביקשו הארכה עד 20:30. ב20:39 ביקשו הארכה נוספת עד 21:30. ב22:00 מבקשים הארכה עד 23:30..


ובמילים אחרות: בשל הגעת השליט למקום, ללא כל סיבה מונעים מאזרחים את זכותם הבסיסית להפגין, ובית המשפט מאפשר למשטרה למרוח את הזמן בתגובתה לעתירה שהוגשה בנושא.

2. נציג התקשורת שומר על השר והמשטרה מכה ועוצרת אזרחים כולל סגן ראש העיריה

ההפגנה ברמת השרון מול קרעי שהגיע לפגישה עם אלי עזור מתאפיינת בשתי נקודות:

סוג חדש של שיטור: שוטרים ללא תג זיהוי עם קסדה על הראש להסוואת זהותם מכים מפגינים ועוצרים חברי מועצת עיר, ו- המהפך שגורמים תקשורת עברו מכלבי שמירה של הדמוקרטיה לכלבי השמירה של הרודן. כותבת חנה קים:

אלימות המשטרה ומעצר סגן ראש העיר

3. בדרך לסגירת תחנת שידור בשל ביקורת על השלטון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן