חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

״אין פרה קדושה שהממשלה לא שחטה בחודשים האחרונים״ – המפגינים לאדלשטיין

זה כבר הפך להרגל ולמנהג קבוע של שישי אחה״צ, אנשי קבוצת ״באים ליולי״ מתכנסים בחצר השכנים ואחד אחת הם עולים לדבר עם אדלשטיין. לנהל איתו שיחה. בינתיים היא חד צדדית אבל מרתקת.

אלו חלק מהדברים שנאמרו לאדלשטיין  בשישי ה-28.4.23

״יולי אדלשטיין, אנחנו מחפשים את הליכוד.
נציגי קהלת לוין ורוטמן הצעידו את ישראל אל עבר תהום בריצה מטורפת בלי להסתכל לצדדים, מבלי להקשיב לאלפי המבהירים, לרבבות החותמים על עצומות וקריאות. שר האוצר המשיחי מנהל כלכלת בעזרת השם ומבחינתו נפילה ברמת החיים, לעוני, זה קורבן ראוי לעוד גבעה.

הפשיזם של בן גביר מגיע עם מינימבוס של פרובוקטורים לבית העלמין בבאר שבע, נואם בטקס יום הזכרון הקדוש לקול מחיאות כפיים? בהפגנת ה100,000 אתמול שר המשפטים תוקף את מערכת המשפט. תוקף את בית המשפט העליון? אנשים רומסים תמונות של שופטי בג״צ ממש כמו שעושים באיראן לדגל ישראל?! הם נשאו שלט ״ישוחרר יגאל עמיר״!!!

אין פרה קדושה שהקיצונים לא שחטו בחודשים האחרונים! ואנחנו שואלים איפה הליכוד?״
״אני פונה אלייך מכיוון שאני מאמין שההתקרנפות הנוראה של חברי הממשלה הזו שנשלטת ע״י קיצונים שעד לא מזמן נחשבו לליצני חצר, איננה מתאימה לך.
אני מאמין שבסופו של דבר לא תוכל להתכחש למהותך הפנימית שמתבטאת ברעיונות שנלחמת בעבורם בעבר, שתהיה קשוב למצוקה הקשה של משפחות שכולות רבות ששוועתן עולה בימים אלו וכאבן קשה מנשוא.
אני מדבר על אלפי משפחות שעבורן ערכי הדמוקרטיה, שלטון הצדק, אהבת האדם ותקוות הדרור הן ציפור נפשה של המדינה כפי שהיה מאז ומעולם.
כדי להמחיש את המצוקה הקשה שבגינה אני כאן אני רוצה להביא בפנייך את הסיפור הפרטי של אחי שמקום קבורתו לא נודע עד היום בתקווה שיפתח שיפתח צוהר לליבך. צוהר והקשבה.״
״… כל מה ש עברנו שם אני הולך איתו עד היום. אני מאלו שמסתובבים עם סריטה. לפעמים אשתי מעירה אותי באמצע הלילה כשהיא שומעת שאני עוד פעם בתוך חלום באותם המקומות… וזה הולך איתי.
אני חושב שזה המסר הגדול לכל אלו מכם שיושבים שם, שיושבים בכנסת. כל אלו שדוחפים לקחת מאיתנו את הדמוקרטיה. לקחת מאיתנו את הדברים שאנחנו לקחנו כמובן מאליו, והיום כשאנחנו מפגינים פתאום נופל האסימון שלא. לא מובן מאליו. אנחנו צריכים לשמור מאוד חזק! וברור שמה שהם מנסים לעשות אנחנו לא נאפשר!״

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן