חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מאבק החינוך

אנו נשות ואנשי חינוך מכל הארץ, מגני הילדים ועד לבתי הספר התיכונים ומזרמי חינוך שונים. אנו מייצגים דורות רבים של החינוך בישראל ואנחנו אמונים על חינוך הדורות הבאים להיות אזרחים  במדינה יהודית ודמוקרטית. תפקידנו החשוב ביותר הוא “להנחיל את העקרונות שבהכרזה על הקמת מדינת ישראל ואת ערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ולפתח יחס של כבוד לזכויות האדם, לחירויות היסוד, לערכים דמוקרטיים, לשמירת החוק, לתרבותו ולהשקפותיו של הזולת, וכן לחנך לחתירה לשלום ולסובלנות ביחסים בין בני אדם ובין עמים” (חוק החינוך הממלכתי).
 
אנו מעודדים את תלמידנו להיות אזרחים משמעותיים, אוהבי הארץ ושומרי זכויות אדם ואזרח. לכן, נעשה כל שביכולתנו לשמור על מדינת ישראל דמוקרטית. דמוקרטיה אינה רק מערכת של כללים ושל חוקים יבשים – ביניהם שלטון העם, שלטון החוק והכרעת הרוב. היא תרבות שלמה והשקפת עולם כוללת שלאורה אנו מחנכים את תלמידינו – השקפת עולם הדוגלת בפלורליזם, סובלנות, הסכמיות, הגבלת השלטון ושמירה על זכויות המיעוט.
 
אנו רואים את ההפיכה המשטרית המתרחשת בימים אלה, כאירוע המאיים על קיומה של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית.

אנו קוראים לכל נשות ואנשי החינוך להתגייס למאבק על הדמוקרטיה הישראלית כצורת משטר, כתרבות וכהשקפת עולם. במסגרת המאבק אנו יוצאים להפגין ברחובות, עומדים על המשמר מול החלטות הממשלה, מארגנים מפגשים של שיח והסברה, מעבירים שיעורים ופעילויות בבתי הספר, מדריכים מורים בקשר לזכויותיהם כגון הזכות לחנך, הזכות להתבטא בבתי הספר ועוד.
 
מטרותינו החשובות ביותר הן: הגנה על זכויות האדם, זכויות התלמיד וזכויות המורה; עצמאות החינוך הממלכתי, שמירה על חוסנה של מדינת ישראל כדמוקרטיה יציבה.

(חלק) מפעילות מחאת החינוך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן