חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הם סירבו לשמוע. לוין דהר. רוטמן זלזל והתנשא. סמוטריץ’ חירטט – ככה הורסים כלכלה

הידיעות על הורדת דירוג האשראי על ידי חברת מודי׳ס אחרי אזהרות אין ספור של הכלכלנים, בכירי ההייטק, חברות דירוג האשראי, העלו תגובות נסערות. ביניהן של ח״כ ולדימיר בליאק שתיאר את הדרך לשם:

״לפני כמעט חודשיים, ב-20 בפברואר, יזמתי, יחד עם רוב חברי האופוזיציה בוועדת הכספים, דיון על סכנות ההפיכה המשפטית לכלכלת ישראל. אז, ב-20 בפברואר, הכל כבר היה על השולחן – אזהרות נגיד בנק ישראל, דוחות של S&P ומודי’ס, מכתבים של מאות הכלכלנים הבכירים, תחילת בריחת המשקיעים, מחאת ההייטק, צניחת הבורסה, תחילת הפיחות. הכל היה על השולחן. בהיר ומפורט. הייתי עולה פעמיים בשבוע על הדוכן במליאת הכנסת ומתריע – תעצרו. זה ייגמר רע לכלכלה. רע לרמת החיים של כל אזרח במדינה.

אבל הם סירבו לשמוע. לוין דהר. רוטמן זלזל והתנשא. סמוטריץ’ חירטט על “כלכלת התורה”. ברקת? פשוט לא היה.

ושיא הניתוק הגיע, כאשר בסוף אותו הדיון בוועדת הכספים, בו כל המומחים דיברו על הרס ההפיכה למשק, גפני עשה “גיוס”, קרא לחברי הקואליציה שכלל לא נכחו בדיון, וברוב קולות, בהצבעה הכי הזויה בהיסטוריה של ועדת הכספים, “הכריע” כי ההפיכה לא תפגע בכלכלה.

למה לא תפגע? כי יש להם רוב בכנסת, 64 מנדטים! מה לעשות כי בפוליטיקה נתניהו וכל חבורת הכלום סביבו יכולים לרמות. בכלכלה זה לא עובד. והלילה מודי’ס, אחת הסוכנויות הדירוג הגדולות והמשפיעות בעולם, נתנה למדיניות המטורללת סטירה מצלצלת. לא היו לכך סיבות אובייקטיביות, למעט ההפיכה.

הם קיבלו מאיתנו, מממשלת לפיד, כלכלה במצב מצוין. עם עודף תקציבי, עם צמיחה גבוהה, עם תחזית הדירוג חיובית! ותוך 3 חודשים בלבד הרסו הכל. זו פגיעה ממשית, חמורה, בלתי נתפסת ברמת החיים של האזרחים. זה פשע נגד הכלכלה, נגד המדינה. האחראים צריכים לעוף מהשלטון. הם לא כשירים ולא ראויים.״

מוסיף ומעיד אחד ממובילי מכתב הכלכלנים
קראו את התגובות לשרשור בטוויטר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן