חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תמיכה באתר

ריסטארט-ישראל הוא יוזמה אזרחית שנוצרה כשהחלו לצוץ ניצני התנגדות ציבורית להפיכה השלטונית, ונוצר הצורך לקבץ, לתעד, ולשמש מקום מידע מתוך מטרה להיות הגוגל של המאבק האזרחי מחד, ולסייע לאזרחים שמעוניינים לקחת חלק – איפה יש פעילויות ומה הם יכולים לעשות.

אנחנו מפעילים את האתר בעזרת צוות מתנדבים מסור שעובד 24/7 כדי לעדכן את המידע לשירותכם האזרחים, ולתת מענה לשאלותיכם, כמו גם לרכז ולהנגיש כמיטב יכולתנו את נתוני ההפיכה המשטרית, ולספק דיווחים מהשטח.

הכל כאמור בהתנדבות מתוך אהבה למדינה שלנו, ומתוך רצון לשמור עליה ועל הערכים עליהם הוקמה ועליהם התחנכנו.

לאחר כמעט 3 חודשי עבודה אנחנו נזקקים עכשיו לעזרתכם לנושאים הבאים:

להעסיק אנשים נוספים כדי שנוכל להעלות באופן קבוע דיווחים מהשטח בזמן אמת

לבניית אפליקציה למיפוי כלל אירועי המאבק (בזמן הווה ועתיד) כדי שכל המעוניינים יוכלו למצוא את ההפגנה הקרובה לבית ולשתף אותה במדיות השונות בקלות

להקמת חמ”ל למענה לצרכים שונים של הפעילים והמפגינים בזמן אמת וכן לענות לאלפי השאלות הנשלחות אלינו מידי יום

 לפיתוח לוח מכוונים ואינפוגרפיקה שמשקפים את תמונת המצב המדינית/כלכלית בישראל בעקבות ההפיכה

תרגום לשפות שונות

ועוד.

לכל הצרכים האלו שהתפתחו תוך כדי תנועה אנחנו זקוקים לעזרתכם ונשמח שתשקיעו בריסטארט ישראל, כדי שביחד נוכל לייצר מקום שיענה על כל הצרכים של כולנו. למען המדינה שאנחנו כל כך אוהבים.

10 תגובות

 1. אני חושב שכדאי להוסיף לאתר הזה, לדף ההסבר על ההפיכה השלטונית, מספר דברים:
  בהשוואה עם המצב בארצות הברית חשוב לציין
  1) שבארצות הברית יש בית משפט עליון נפרד לכל מדינה בנוסף לזה הפדרלי. לנשיא בכל מקרה אין סמכות על בתי משפט אלו. בארץ לועדה יש סמכות על כל בתי המשפט.
  2) לנשיא אין רוב אוטומטי בסנט (ונוסף לשני בתים יש גם בתי מחוקקים של הסטטיטס השונים)

  בנוסף, יש הרבה חוקים פחות מדוברים הקשורים בהפיכה השלטונית, שרצוי שיוזכרו גם הם – כמו הרחבת סמחותו של השר לבטחון פנים על המשטרה

 2. רפורמה משפטית – הפיכה משטרית

  הפרדת רשויות זהו הבסיס לדמוקרטיה.: מחוקקת (כנסת), מבצעת (ממשלה), רשות שופטת (בית המשפט)
  . אלא שבישראל יש בפועל 2 רשויות: הממשלה (המבצעת) שולטת על הכנסת (המחוקקת). הרשות היחידה שיכולה לבקר את השלטון היא השופטת. אם הרפורמה תצא לדרך היא תבטל את הרשות היחידה שיכולה לבקר את השלטון, ונשאר עם רשות אחת שהיא השלטון. ללא רסן ועם כוח בלתי מוגבל. זו ההגדרה של דיקטטורה. וככה ישראל תעבור מדמוקרטיה לדיקטטורה.
  https://restart-israel.co.il/problems
  (lat. dictatura מ dictatus – prescribed [1]) דיקטטורה היא צורה של משטר פוליטי המיושמת בשיטות שונות של אלימות…
  תפקודו של משטר דיקטטורי מלווה לרוב בצעדים רדיקליים או דיכויים נגד יריבים פוליטיים ודיכוי או חיסול חמור של אותן זכויות וחירויות של אזרחים הסותרות בדרך זו או אחרת את עמדת משטר זה.
  האפקטיביות והאופטימליות של צורת הפעלת כוח זו תלויה בגורמים רבים, ביניהם המצב האובייקטיבי, תפיסת החברה את הצורך בצורת הפעלת כוח מסוימת זו, צורת היחסים בין חברה לכוח, צורת ההצדקה האידיאולוגית של כּוֹחַ.
  ויקיפדיה
  בענייננו אנו דנים ברפורמה משפטית בישראל.
  עד כה, צורת האלימות היחידה שכולם צפו בה הייתה פעולות המשטרה במהלך הפגנות.
  אבל כך היה גם בכל שאר ההפגנות לפני כן.
  אז נגיע ללב הבעיה.
  אנחנו מדברים על רפורמה משפטית.
  אז אולי כדאי לפנות להשפעתה האמיתית על עניינים ובעיות שונות.
  1.המטרה העיקרית של מערכת המשפט היא להבטיח את עקרון הצדק בפתרון כל מיני בעיות. הצדק עצמו יוצר אקלים בריא בחברה, המשפיע על כל היבטי החברה. כולל … הרווחה הפיזית היסודית של האזרחים, בריאותם הפיזית. כי הוא מגן עליהם מעוול וכתוצאה מכך מהשפעות רוחניות ואנרגטיות לא בריאות הקשורות ישירות לא רק לבריאות הרוחנית, אלא גם לבריאותם הפיזית של האזרחים. באופן אישי, אני מתרשם שהרפורמה מגינה עליי מפני ההשפעות הרוחניות והאנרגטיות השליליות הללו. ואילו מתנגדי הרפורמה דורשים להשאיר את כל הנטיות הלא בריאות באותה מצב. אבל… זה בשבילי באופן אישי. מה עם אחרים, אתה באופן אישי?
  2. זה בריאות. יש עוד בעיות. למשל, למה האורתודוקסים לא רוצים לשרת בצבא? האם זה הוגן שחלק מגנים על המדינה, בעוד אחרים לומדים תורה? אבל כבר נמצאה שיטה לפתור בעיה זו. איזה? דרך “התכה” של מה שנקרא. “פלדה יהודית”. אם זה עדיין לא ידוע למישהו, אז בוא נגיד שזה אומר תהליך מסוים, שכתוצאה מכך אנשים פשוט פותרים את הבעיה ביניהם. וכתוצאה מתהליך זה, אנו מקבלים איזשהו חומר רוחני ואנרגטי אשר ישים למשימות אזרחיות והגנה כאחד. בנוסף… האורתודוקסים הם המעורבים ביותר במערכות המגנות על כולם מפני ההשפעות הרוחניות והאנרגטיות השליליות מאוד המשפיעות בין היתר על התחום הביטחוני של המדינה. ולא רק דרך לימוד התורה והתפילות.
  3. אבל… מה לגבי עבודה? הרי הם לא עובדים ולא משלמים מיסים! ראשית, האמירה הזו עצמה נתונה לוויכוח. ושנית… ניתן להשוות השתתפות באותם מערכות שמגינות על כולם מפני השפעות רוחניות ואנרגיה שליליות עם שירות, או שהיא יכולה להיות עם עבודה שמביאה דיבידנדים ורווחים מסוימים למדינה. והם אף פעם לא קיבלו על זה כלום! לפיכך, הם לא שילמו מיסים.
  4. עבודות, מיסים… כל זה לא אומר כלום. כל הרפורמה הזו נועדה לגרום לעבריינים נתניהו ודרעי לשלוט בנו! כל הרפורמה הזו בשבילם! אני לא יודע עד כמה הם פושעים נתניהו ודרעי, אבל… למה כל חומרת החוק וכל הזעם של הציבור מופנים אך ורק נגדם? יש אחרים בשלטון שיש להם בעיות עם החוק, אבל לא יוצאים נגד העוול הבוטה שלו. ועל כך, “חוק” זה מראה להם “יחס והבנה מיוחדים”. וכך יוצא שכל הדמוקרטיה שקיימת במדינה מצטמצמת פשוט לדיקטטורה של אי צדק.
  5. הצדק? אתה רוצה צדק? כן, זה יכול פשוט להרוס הכל, להרוס את הכלכלה! האם זה לא הוגן? הוגן לחלוטין! אז איך?… על שאלה זו נשיב בפסקה הבאה.
  6. הצדק שלך יפליל את חיילי וקציני צה”ל! כי אותה מערכת משפט לא הוגנת מגינה עליהם מהעוול השולט בעולם! חוסר הצדק שולט בעולם! ורק המשפט הבלתי הוגן של מערכת המשפט הישראלית הבלתי הוגנת מציל חיילים וקצינים מהעמדה לדין על ידי מערכות משפט לא הוגנות מחוץ לישראל, במדינות אחרות בעולם. לא בסדר? נכון בהחלט. חוסר הצדק באמת שולט בעולם. וניסיון לשנות זאת במדינה אחת עלול בהחלט להביא להרס של קשריה ויחסיה של ישראל עם מדינות אחרות בעולם. וזה עלול לגרום לבעיות גדולות עבור חיילי צה”ל ועלול לגרום לבעיות ביחסים הכלכליים עם מדינות אלו, שעלולות להוביל להשלכות שליליות על הכלכלה הישראלית. אבל… מה אם העולם “הולך” איתנו?! כן מאיזו סיבה?! למה הם צריכים לשנות הכל? מתוך כבוד אלינו? כולם יודעים שהעולם נשלט בעיקר על ידי אינטרסים. ללא קשר לאופן שבו מדינות אחרות מתייחסות לישראל, הן לעולם לא יעשו שום דבר שאינו באינטרס הלאומי שלהן. אז למה שיעשו מה שרק אנחנו צריכים?! כדי לא להיות ממותגים כאנטישמים?! אבל זה לא מספיק טיעון בפוליטיקה העולמית! אז למה?! כן, כי עוול הוא עוול לא רק ליהודים ולישראל! כשהכל לא הוגן כלפינו, הכל לא הוגן לא פחות כלפי מדינות ועמים אחרים! הם אינם חייבים ואינם מחויבים להגן ולהגן על האינטרסים של היהודים. בשביל זה יש לנו מדינה משלנו. הם יכולים וצריכים לפתור את הבעיות העומדות בפניהם! ולפתרון הבעיות הללו יש יחסים ויחסי גומלין מסוימים עם ישראל. כלומר נוכל לצאת מהמבוי הסתום של אי צדק ביחד. וזה לא רק לא יחמיר את מצב המשק הישראלי וחיילי צה”ל; תהיה לזה השפעה חיובית לחלוטין על הכל, כולל זה. המשימה שלנו מצטמצמת לעקביות של הפעולות שלנו, כלומר. לניהול המוסמך של רכבת ענקית , ולמניעת מצבי חירום במהלך תנועתה.

  בברכה
  פוגרביצקי אלכסנדר
  ירושלים
  ПРАВОВАЯ РЕФОРМА – ПЕРЕВОРОТ РЕЖИМА
  «В основе демократии лежит разделение властей: законодательной (Кнессет), исполнительной (правительство), судебной власти (суд).
  Но в Израиле фактически 2 власти: (исполнительная) власть контролирует (законодательная) Кнессет. Единственная власть, которая может критиковать правительство, это судья. Если реформа будет продолжена, она устранит единственную власть, которая может критиковать правительство, и у нас останется одна власть — правительство. Необузданная и с неограниченной силой. Это определение диктатуры. И именно так Израиль перейдет от демократии к диктатуре.»
  https://restart-israel.co.il/problems
  «Диктату́ра (лат. dictatura от dictatus — предписанный[1]) — форма политического режима, реализуемая различными методами на¬си¬лия…
  Функционирование диктаторского режима нередко сопровождается радикальными или репрессивными мерами против политических оппонентов и жёстким подавлением или устранением тех прав и свобод граждан, которые тем или иным образом противоречат позиции данного режима.
  Эффективность и оптимальность данной формы осуществления власти зависит от многих факторов, в том числе от объективной ситуации, восприятия обществом необходимости именно данной формы осуществления власти, формы отношения общества и власти, формы идеологического обоснования власти.»
  Википедия
  В нашем случае обсуждается юридическая реформа в Израиле.
  Пока единственной формой насилия, которую все наблюдали, были действия полиция в ходе демонстраций.
  Но так же поступали со всеми прочими демонстрациями и раньше.
  Тогда обратимся к сути проблемы.
  Мы говорим об юридической реформе.
  Так может стоит обратится к реальному её влиянию и воздействию на различные дела и проблемы.
  1. Главное назначение юридической системы – обеспечение принципа справедливости при решение всевозможных проблем. Сама справедливость создаёт здоровый климат в обществе, который влияет на все аспекты жизни общества. Включая… элементарное физическое самочувствие граждан, их физическое здоровье. Потому что ограждает их от несправедливости и, вследствие этого от нездоровых духовных и энергетических влияний и воздействий, имеющих прямое отношение не только к духовному, но и к физическому здоровью граждан. Лично у меня складывается впечатление, что реформа защищает меня от этих негативных духовных и энергетических влияний и воздействий. В то время, как противники реформы требуют оставить все нездоровые тенденции в прежнем состоянии. Но… это лично у меня. А как у других, лично у Вас?
  2. Хорошо, здоровье. Есть другие проблемы. К примеру, почему ортодоксы не хотят служить в армии? Разве это справедливо, что одни защищают страну, а другие учат Тору? Но ведь уже найден метод решения этой проблемы. Какой? Посредством «выплавки» т.н. «иудейской стали». Если это ещё неизвестно кому-то, то скажем, что это означает некий процесс, в результате которого люди просто решают этот вопрос между собой. И в результате этого процесса мы получаем некий духовно-энергетический материал, который применим как для решения гражданских, так и оборонных задач. К тому же… Именно ортодоксы в наибольшей степени участвуют в системах, защищающих всех от тех самых негативных духовных и энергетических влияний и воздействий, которые затрагивает в том числе и сферу безопасности страны. И далеко не только посредством изучения Торы и молитв.
  3. Но… как же с работой? Ведь они не работают и не платят налоги! Во-первых, само это утверждение спорно. А во-вторых… Участие в тех самых системах, защищающих всех от негативных духовных и энергетических влияний и воздействий, можно сравнить со службой, а можно и с работой, приносящей определённые дивиденды и прибыли государству. И они никогда и ничего не получали за это! Соответственно, и не платили налоги.
  4. Работа, налоги… Всё это ничего не значит. Вся эта реформа задумана для того, чтобы преступники Нетаньягу и Дери правили нами! Вся эта реформа для них! Не знаю, насколько Нетаньягу и Дери преступники, но… почему вся строгость закона и всё негодование общественности направлены исключительно против них? При власти есть другие, имеющие проблемы с законом, но не идущие против его вопиющей несправедливости. И за это этот «закон» проявляет к ним «особое отношение и понимание». И так получается, что вся существующая в стране демократия сводится просто к диктатуре несправедливости.
  5. Справедливость? Вы хотите справедливости? Да она может просто разрушить всё, разрушить экономику! Разве это несправедливо? Абсолютно справедливо! Так как же?… Мы ответим на этот вопрос в следующем пункте.
  6. Ваша справедливость подставит солдат и офицеров ЦАХАЛа! Потому что та самая несправедливая судебная система защищает их от несправедливости, царящей в мире! Несправедливость правит миром! И только несправедливый суд несправедливой израильской судебной системы спасает защищает солдат и офицеров от судебного преследования несправедливых судебных систем за пределами Израиля, в других странах мира. Неправильно? Абсолютно правильно. Несправедливость действительно правит миром. И попытка изменить это в отдельной взятой стране вполне может привести к разрушению связей и отношений Израиля с другими странами мира. А это может означать большие проблемы для солдат ЦАХАЛа и может вызвать проблемы в экономических отношениях с этими странами, что может привести к негативным последствиям для экономики Израиля. Но… что, если мир «пойдёт» вместе с нами?! Да с какой стати?! С чего это они станут всё изменять?! Из-за большого к нам уважения? Все знают, что миром правят прежде всего интересы. Безотносительно к отношению других стран к Израилю, они никогда не сделают ничего, что не соответствуют их национальным интересам. Так почему они должны делать то, что нужно только нам?! Чтобы не прослыть антисемитами?! Но этого недостаточный аргумент в мировой политике! Так почему же?! Да потому, что несправедливость не бывает несправедливостью только для евреев и Израиля! Когда всё несправедливо по отношению к нам, всё так же несправедливо и по отношению к другим странам и народам! Они не должны и не обязаны защищать и отстаивать интересы евреев. Для этого у нас есть своя страна. Они могут и должны решать проблемы, стоящие перед ними! И у решения этих проблем есть определённые отношения и взаимосвязи с Израилем. Т,е. мы можем выезжать из тупика несправедливости сообща. И это не просто не усугубит положение израильской экономики и солдат ЦАХАЛа. Это окажет абсолютно положительное влияние на всё, в том числе и на это. Наша задача сводится к согласованности наших действий, т.е. к грамотному управлению огромным составом (поездом), и недопущению аварийных ситуаций при его движении.

  בברכה
  אלכסנדר
  ירושלים

 3. לא ברור איפוא אני יכול למצוא מוקדי הפגנות והפגנות המוניות שנעשו מהרגע לרגע כמו ב27.3.23 ועוד ימים. יש רק את מה שתוכנן מראש

  1. אנחנו מעדכנים בכל מה שמגיע אלינו בכל רגע נתון. אירועי מחר יעלו בלילה וכמובן יהיו פתוחים מחר. אז תבדוק כל כמה זמן מה קורה. זהו אירוע מתגלגל וככה גם העדכונים.

 4. מובילי האתר, אנא הוסיפו עמודה בתפריט למעלה עמודה של מידע והסברה לטובת המאבק.
  אוכלוסיות רבות עדיין רדומות וכדי לשכנע אותם אנחנו זקוקים לחומר שניתן ללמוד ממנו איך ניתן להבחין בין כל הפייק שמפיצים הדיקטטורים לבין מידע אמין.
  לדוגמה תראו את החוברת היפה הזו שהוציאו מתנדבים במסגרת מחאת ההיטקיסטים: https://online.flippingbook.com/view/661978641 אנא הוסיפו את הקישור אליה.
  אנחנו צריכים מידע זמין שנוכל ללמוד וללמד אחרים. מידע בתחומים:
  דמוקרטיה מהי, דקטטורה מהי, למידה והבנת ההשלכות של פעולות הממשל הפסולות שהם לאו דווקא חלק מההפיכה במערכת המשפט (כגון חוק השוחד, חוק הנבצרות, מיליצית בן גביר, כפייה דתית ועוד), כשלונות הממשל בהבטחותיהם לציבור שהצביע להם: יוקר המחייה, משכנתאות, כאוס במשרד התחבורה, מחירי החשמל, מימון גנים מגיל 0 ועוד רבים…
  בנוסף דפי מידע לאיך להתנהג מול המשטרה במחאות, מה עושים במקרה של מעצר וכו’
  צריכים ליצור דפי הסברה על WHAT IF, כלומר מה יקרה במידה והדקטטורה תעלה, איך זה ישפיע על כל ציבור וציבור באופן ישיר ואיך זה ישפיע על הפרט. לדוגמה, האתיופים לא ממש מצטרפים למחאה בטענה שהם לא חלק מזה והם לא רוצים לעזור “לנו” כי אנחנו לא עזרנו להם במחאת האתיופים שהיתה לפני כמה שנים. חייבים להסביר להם איך הם יהיו נפגעים ישירים מההפיכה והם חלק מ”אנחנו”. הציבור הערבי צריך מידע ישיר על איך הם עשויים להיפגע אם תהיה פה דקטטורה משיחית, ולמה חשוב שהם יצטרפו למאבק עם דגלי ישראל. ציבור יוצאי ברית המועצות המבוגרים יותר חונכו לא להתנגד למשטר והי מה, צריכים ליצור פה הסברה ולמידה שפה זה לא רוסיה (עדיין) ופה יש חופש ביטוי והם צריכים להצטרף למאבק כדי שלא נחייה בפחד כמו ברוסיה ועוד ועוד..

  1. הי אייל,
   שים לב שיש לנו בתפריט קטגוריה – הפיכה משטרית ומתחתיה יש את הדף ״רפורמה משטרית או הפיכה משטרית״
   ויש בדף הבית כפתורים ״סכנה ביטחונית״ ״סכנה כלכלית״ ועוד יהיה ״סכנה בריאותית״ – וזו חטיבה שלמה שבה גם יש כפתור להגיע לחוברת הזו

 5. ההפגנה נגד בית הנשיא ב27.03 הייתה בעצם הפגנה נגד הכיבוש של תנועת חד”ש ועומדים ביחד, אבקש לא לפרסם הפגנות שאינן נגד ההפיכה המשטרית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן