חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אנחנו כאן כי משהו בסיסי בערכים שלנו נשבר – יוצאי שייטת 13 באים לגלנט

״ביום שבת שוב נאספנו מילואימניקים בהווה ובעבר של שייטת 13 מול ביתו של גלנט.
הפעם הגיעו 300 חברים למחות, ולזעוק מול חבר לשעבר שיעצור את הטירוף, ולא ייתן לדרדר את המדינה אותה שירתנו ועדיין משרתים באהבה בשייטת, לתהום.״

זו ההודעה שקיבלנו אמש לאתר ריסטארט-ישראל, בצירוף התמונות שאנחנו מעלים כאן. פרטים נוספים היה קצת קשה לחלץ מאנשי הצפרדע, אנשי הדממה, אבל את הדאגה והאחריות אפשר לראות בתמונות ולשמוע מההקלטה המצורפת, בה נושא דברים מצמררים נבו, מפקד שייטת 13 ומפקד דובדבן לשעבר:

״יואב, אנחנו מכירים שנים רבות,

זכיתי למפקדים, ואתה אחד מהם, שלימדו אותי מה הם הערכים של דבקות במשימה. התחנכנו על מחוייבות מוחלטת לאדם לחבר ללוחם, דרך חבל הזוג המחבר בין לוחמים בצלילה. וזכינו לפקודים שרבים מהם נמצאים כאן, שחייבו אותנו מדי בוקר מחדש להיות אנשים ומפקדים טובים יותר על מנת להיות ראויים להם.

חונכנו לאומץ לב בקרב לצד אחריות, חונכנו לאומץ לאמר את האמת תמיד.

אני וכל האנשים כאן איננו אנשים פוליטיים ואף אחד כאן אינו חבר בשום מפלגה. מה שמאחד אותנו שכולנו אזרחים פטריוטים שמדינת ישראל חשובה לנו. רצוננו לחיות במדינה נאורה, חופשית לכל אזרחיה. אנחנו כאן בגלל שמשהו בסיסי בערכים שלנו נשבר.

יואב, אנחנו בלב הסערה. קורס ההפלגה שלכם הולך להטביע את המדינה. אנחנו בשבר ענק. מאז קום מדינת ישראל לא היה כאן שבר כל כך עמוק. מאז קום המדינה לא היה נסיון להפיכה. זו לא רפורמה זו הפיכה. ככה נראית הפיכה וככה זה מתחיל.

יואב,אני שכל חיי שירתתי את המדינה אומר לך מעומק ליבי: אני לא מאמין לראש הממשלה שמוביל את כולנו לתהום רק כדי להציל את עצמו. אני לא מאמין לראש הממשלה שבנה מכונת רעל לשסע איש באחיו. אני לא מאמין לבן גביר ולסמוטריץ׳ שאומרים ועושים דברים חסרי אחריות, ואני לא מאמין ללוין ורוטמן ומובילים אותנו להרס האיזונים והבלמים של הדמוקרטיה הישראלית, חוצים כל קו אדום, פוגעים בזכויות האדם ומנטרלים את בית המשפט. כולנו עכשיו מדינה בהשמדה עצמית.

מעולם לא קרה במדינת ישראל שבזמן כל כך קצר קומץ אנשים עשה נזק כל כך גדול.

יואב, אנחנו כאן כיוון שיש לנו עוד תקווה. אולי אתה תתעשת ותעצור את ההפיכה הזו. אתה יודע שמי שכאן הוא הפוך מאנרכיסט והפוך מטירוריסט. אנחנו אלו שנלחמנו בכל מקום ואיבדנו את חברינו המשותפים הטובים ביותר. אנחנו כאן מכיוון שאנחנו מאמינים שיש לנו ערכים משותפים וגם לך וזה יכול לפעול עדיין.״

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן