חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ובינתיים בויקיפדיה מגיע לשיא המאבק נגד השתלטות הימין המשיחי על המיזם

בחודשים האחרונים כל תוספת מידע (בעקבות האירועים) שעורכי ויקיפדיה מנסים להוסיף לפוליטיקאים של הימין הקיצוני (ענייני תקציב, חלוקת נשקים, התבטאויות משמעותיות נגד מערכת הביטחון וכו’) מיד נתקלת בהתנגדות של מספר עורכים, שפותחים בדיונים אינסופיים במטרה להתיש את יתר העורכים (בעיקר הליברליים) ולמנוע את התוספת. בואו נראה איך זה קורה ומה משמעות הדברים:

גיל פלדמן (אתר | טוויטר )

שימו לב לנתונים בגרף שכאן למעלה, שמציגים את מספר העריכות בערכים ובדפי השיחה של מספר פוליטיקאים והרמטכ״ל מתחילת אוקטובר. תראו את הפער בין מספר העריכות בערך למספר בדפי השיחה. למי שפחות מכיר, דפי השיחה של הערכים זה המקום בו מתנהלים דיונים איזה מידע יכלל בערך ושם פותרים מחלוקות על ניסוחים.
לדוגמא: השיאן באירוע – בצלאל סמוטריץ: 227 עריכות >> 544 שיחות.

מה שקורה בחודשים האחרונים זה שכל תוספת שמנסים להוסיף לפוליטיקאים של הימין הקיצוני (ענייני תקציב, חלוקת נשקים, התבטאויות משמעותיות נגד מערכת הביטחון וכו’) מיד נתקלת בהתנגדות של מספר עורכים, שפותחים בדיונים אינסופיים במטרה להתיש את יתר העורכים (בעיקר הליברליים) ולמנוע את התוספת.
הטיעונים שלהם די חלשים ולעיתים סותרים עריכות של אותם בערכים אחרים של אנשים שבאים להם פחות טוב. בין היתר כוללים אותם טיעונים ספק “איומים” שאם עריכה מסוימת תתקבל, החבורה הזו תבצע בתגובה עריכות רבות בערכים של שופטי בג”צ למשל, כסוג של “נקמה”.

לפני ימים אחדים, אחד מאותם עורכים נחסם מעריכה למשך חודש. בתגובה, קמה התנגדות עזה של חבריו, מה שהוביל לחסימה נגדית של לפחות 3 עורכים ליברליים למשך שבוע וקיצור החסימה המקורית לשבוע גם כן. למה? אולי כדי ליצור סימטריה מזויפת, כמעט כמו בחיים האמיתיים…

בשורה התחתונה, אותה חבורת עורכים של הימין המשיחי (שאחד מהם בכלל גר בארה”ב ונחסם בעבר לצמיתות בשם משתמש אחר, אחד מהם מזוהה עם קהלת כנראה והשלישי זה יעקב המוכר לוותיקי הפינה) מרגישה שבניגוד לעבר, המיזם כבר לא שלהם בלבד, ונלחצת מכך.
 
זה הזמן לעוד עורכים ליברליים שיודעים לשים את טובת המיזם לפני כל דבר אחר להצטרף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן