חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מוותר על דרגות הקצונה – בתקווה להצלת ישראל. מכתב של רס”ן גיל בארי

“היום, לאחר שבתחילת השבוע הצביעה כנסת ישראל בעד חוקים אשר גוזרים לרסיסים את עקרונות מגילת העצמאות ואת מעט שאריות אחדות העם והערבות ההדדית, איני מעוניין בדרגותיי יותר” – רס״ן במיל גיל בארי במכתב ויתור על דרגות הקצונה שלו

הנדון: ויתור על דרגות הקצונה שלי


אני, רס”ן גיל בארי, מספר אישי 4609889, התגייסתי לחיל השריון בשנת 1987, סיימתי מסלול לוחם וקורס מפקדי טנקים, שירתתי כמפקד טנק ומילאתי מקום קצין בתפקיד מ”מ טנקים בגדוד געש של חטיבה 7 ברמת הגולן. יצאתי לקורס קצינים והשתלמות קמ”נים ושירתתּי סה”כ 4.5 שנים בחובה ובקבע וכ- 27 שנים נוספות כקצין מילואים במספר חטיבות שריון, סדיר ומילואים. חלק משנותיי במילואים היו בהתנדבות מפאת גילי. במהלך שירותי בצה”ל מילאתי תפקידים מבצעיים ברצועת הביטחון בלבנון, באינתיפאדה הראשונה, באיו”ש וברצועת עזה.

חינוכי האזרחי בטרם גיוסי העניק חשיבות עצומה לתרומה האישית של כל אחת ואחד למדינה ובטחונה. כדור שלישי לאנשים ששירתו במערכת הביטחון מעל ומעבר לנדרש, חונכתי לעשות ככל הניתן למען ביצורה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.
יהודית במובן שתהא בית פתוח לעליה ולמיזוג גלויות ודמוקרטית במובן שתתן שוויון זכויות מלא וגמור לכלל אזרחיה. כל ערכינו מתמצים במגילת העצמאות שלנו ולמען ערכים אלה, לא היססתי לעולם כשהגיע הצו. ידעתי שאני הולך בשם אותם ערכים ועל כך היתה גאוותי.

היום, לאחר שבתחילת השבוע הצביעה כנסת ישראל בעד חוקים אשר גוזרים לרסיסים את עקרונות מגילת העצמאות ואת מעט שאריות אחדות העם והערבות ההדדית, איני מעוניין בדרגותיי יותר. ראיתי תמיד בצה”ל את צבא העם, “כור ההיתוך” קראנו לו אולם היום אני מרגיש שעם חלקי העם שתומכים בקבוצת עבריינים שבאה לערער את היסודות של הבית המשותף, אין לי במשותף יותר. הממשלה שלי מסיתה כנגדי, קוראת לי אנרכיסט, מפעילה כנגדי בריונים שקוראים לי, למפקדיי מן העבר ולחברותיי וחבריי, בוגדים. לכן איני רוצה עוד להימנות על קציניו, גם אם בדימוס, של צבא של מדינה לא דמוקרטית, תחת ממשלה מסיתה ומפלגת, היוצאת כנגד בנותיה ובניה שתרמו, נתנו ואיבדו חברים. נשאתי דגלנו בגאווה, אין רגע מרגש יותר לקצין מאשר ההצדעה בהנפת הדגל, אולם היום לצערי הבושה מאכלת הכל.

אני מבקש לוותר על דרגותיי, אבקש גם לציין בגיליון האישי שלי כי ויתרתי ביוזמתי על דרגות הקצונה לאות מחאה.

אני מבקש גם למחוק מהרישום את זכאותי לאות השרות המבצעי, אות לוחם השריון ואות השרות ברצועת הבטחון, אין לי עניין באותות מצבא של מדינה לא דמוקרטית. אין בם גאווה עוד.
יש בינינו רבות ורבים החשים כמוני, אינני קורא לאיש כיצד לנהוג וקורא לכולם לפעול אך ורק על פי צו מצפונם. כך עשיתי אני.

בתקווה להצלת ישראל,
גיל בארי

לפוסט בפייסבוק ← כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן