חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ההפיכה המשטרית לא עלולה לפגוע בזכויות מיעוטים. זו תכליתה! – עו״ד גיורא ארדינסט

״בארבעה בינואר השנה הכריז יריב לוין בתמיכתו של ראש הממשלה נתניהו מלחמה על מערכת המשפט הישראלית. התוכנית של לוין כללה מספר אלמנטים שכולם יועדו לתכלית אחת החלשת מערכת המשפט ומערכת הייעוץ המשפטי ומתן כוח בלתי מוגבל לשלטון לעשות ככל העולה על רוחו.

מאז אנחנו במלחמה על הבית מול קואליציה שיכורת כוח. ישראל היא דמוקרטיה פגיעה: אין לה חוקה, אין בה שני בתי קונגרס היא לא חלק מהאיחוד האירופי שמוסדותיו מגבילים את כוחן של המדינות החברות. הרסן היחיד מול עריצות הרוב הוא מערכת משפט חזקה ובלתי תלוייה שיודעת להוציא כרטיס אדום לרשות המבצעת ולכנסת כאשר הן פוגעות בזכויות המיעוט וכאשר הן חורגות בערכי היסוד של דמוקרטיה ליברלית ושיוויונית.

הפגיעה במערכת המשפט לא עלולה לפגוע בזכויות מיעוטים – זו תכליתה! היא לא עלולה לפגוע בזכויות נשים – זו תכליתה! היא לא עלולה לפגוע בזכויות להט”בים – זו תכליתה!

המאבק שלנו מתרחש מזה 7 חודשים מול קואליציה חסרת מעצורים, מול ראש ממשלה נאשם בפלילים שמחפש בכל דרך מפלט מהכרעת הדין אליה בסופו של דבר אחרי כל התרגילים יגיע משפטו. אנחנו עומדים מול חבורת פאנטים משיחיים שבג״צ, מה לעשות, לא מאפשר להם לעשות ככל העולה על רוחם תוך רמיסת זכויות של כל מי שעומד בדרכם, מול פוליטיקאים חרדים שגם הם רואים בבג״צ מכשול שמקשה עליהם לקבל באופן מוחלט פטור מחובת גיוס.

מבול חקיקת הפיגולים הינו כבד והוא הולך ומתעצם, הלא יעלה על הדעת עובר תהליך מואץ של נרמול. הצעות חוק מטורפות ניטחות על ראשנו בקצב גובר והולך: מעצרים מנהליים, ביטול לדכת עורכי הדין, השתלטות הפוליטיקאים על הוועדה למינוי שופטים, ועדות קבלה ועוד עשרות חוקים פוגעניים, ביריוניים ומפירי שיוויון.

הפגיעה באיתנותה של הכלכלה הישראלית, באיתנותה של מערכת הביטחון, באיתנותה של מערכת הרפואה לא גורמת לקואליציה לשנות מדרכה משום שמבחינתם המטרה מקדשת כל אמצעי וכל קורבן.

מול הקואליציה חסרת המעצורים הזו קמה תנועת מחאה שלא היתה כמוה! 30 שבועות יוצאים אל הרחובות מאות אלפי אנשים שמדינת ישראל הדמוקרטית הליברלית, השיוויונית יקרה לליבם.

חוק ביטול עילת הסבירות הגיע לתחנתו הסופית ונכנס לספר החוקים של מדינת ישראל. העתירות בעניינות תלויות ועומדות בפני בג״צ.

ובינתיים אצלנו ברחובות רוח השר מחלחלת. האלימות המשטרתית הולכת וגוברת….״


עו״ד גיורא ארדינסט, הגלימות השחורות, בהפגנה לתמיכה במערכת המשפט, תל אביב 1.8.23

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן