חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בוקר טוב מר דיכטר

מאיר ברק לא האמין שהפגנה מול נבחר ציבור יכולה לשנות משהו, ולא העלה על דעתו שהוא יהיה המפגין הכי מתמיד והכי עקשן בין מאות אלפי המפגינים הנחושים והעקשנים, אבל הנה: כל בוקר, שישה ימים בשבוע, 21 שבועות – הוא מתייצב מול ביתו של דיכטר לשיחת הבוקר היומית (כלומר למונולוג הבוקר כי דיאלוג אין. דיכטר לא עונה)

הכל החל כשמאיר הגיע להפגנת יוצאי שב״כ, חברים לשירות של דיכטר, בגינה שמאחורי ביתו. וגם לשם לא היה מגיע לולא שמע שהם כתבו לו מכתב, ודיכטר… לא ענה וגם לא הסכים לפגוש אותם. משם הדרך להתמכרות כבר נסללה. מכיוון שלהפגין מאחורי הבית כשאיש לא רואה ולא שומע לא נשמע למאיר רעיון יעיל, הוא החליט לעבור אל לפני הבית, אלא ששם היו בעיות אבטחה שלא איפשרו הפגנה. זה מה שהוליד את הרעיון היצירתי – לצעוד בבודדת ובשקט והלוך ושוב על המדרכה שממול, בלי זמבורות ובלי רמקולים, רק לדבר. עם דיכטר (כלומר אל דיכטר שכאמור – לא עונה). ואת זה הוא עושה כבר 120 פעם ועוד היד נטוייה (עד שתתחלף הממשלה כדבריו). כאותו אזרח אמריקאי בזמן מלחמת ויאטנאם שהפגין לבדו מול הקפיטול. שבועות וחודשים.

למכורים לסרטוני ״בוקר טוב, מר דיכטר״ אין ספק שמתפתחת שם מערכת יחסים אינטימית לגמרי. בין מאיר ברק המפגין הבודד לבין דיכטר השר השותק. ובאמת, אדם שהכיר היטב את דיכטר מתקופת השב״כ סיפר למאיר שדיכטר מאופיין בעקשנות ובנחישות אינסופיים, אבל אפילו הוא כנראה לא נפגש בעקשנות כמו של מאיר. ״אין לי ספק שהוא עוד יזמין אותך לקפה״ – אמר.
אנחנו מחכים בסבלנות. ועד אז פותחים כל בוקר בסרטון היומי שמאיר משגר. הסרטון שמאיר עצמו מצלם ומקליט את השיחה שהוא מנהל עם השר השותק. בוקר בוקר וענייני היום של אותו הבוקר:

1.8.23 – חילקת אתמול תעודות הצטיינות לעובדים – לעצמך היית מחלק?

31.7.23 שיקל מתהפך בקברו, איזה בן שקרן יצא לו

26.7.23 בוקר טוב פשיסטים, בוקר טוב אנטישמים – ביביסט מחליף את מאיר ברק

25.7.23 אתמול היה נסיון דריסה כאן ברחוב. זה הבוחרים שלך

23.7.23 לא תגיד שלום ללוחמי יום כיפור? אנחנו כלום בשבילך?

16.7.23 הולכים לפגוש את ראש הממשלה הפוסט ציוני הראשון?

26.6.23 מה רוצים לפרק הבוקר, אדוני? לשכת עורכי הדין תכננתם – מה עכשיו?

3 תגובות

 1. כמה הארות, 3 סרטונים הם עם מחליפים שלי. שזה סבבה, אבל כדאי לציין שב23, 25, 26 ליולי נעדרתי לרגל נשואי ביתי. החליפו אותי גלי מימון ויפה שקולם נשמע בסרטונים.
  ב31/7 – השם הוא שיקה, לא שיקל. ק’ עם סגול, זה הכינוי של אביו של דיכטר וזה כבר אני אחרי ששבתי מהחופשה. צילמתי והשמעתי דברי אליו.

  הציטוט על העקשנות הוא בלי “אפילו “ו”כנראה”. לצורך הדיוק וחד המשמעיות: “עד עכשיו הוא לא פגש עקשן ונחוש יותר ממנו ואת זה הוא מעריך”.

  הצילום בראש הכתבה לא מסתדר בלי ההסבר המתבקש: בתחילה מותר היה להפגין ואלה אנשי “כח דיכטר”. בעקבות אלימות הביביסטים נאסרה ההפגנה מול ביתו ואני קבלתי אישור ממשטרת אשקלון למשמרת מחאה ובמסגרתה נאסר עלי לעצור מלכת מול ביתו, איסור לשימוש במגפונים, איסור להרעיש ומקסימום 5 איש נעים על המדרכה.
  משפט אחרון לסיום _ אני כמו מים. חורץ לאט ובטוח את האבן.

 2. גאווה ישראלית! ההורים שלי אשקלונים ואבא שלי מפגין מול דיכטר פעם בשבוע, אבל השינוי שאתה עשית הוא גאוני בפשטותו – אדם אחד בהחלט יכול לשנות עולם! קבוצות הוד השרון ( מול קישלון) וקבוצות רעננה (מול דני שובבני) סופגות ממך השראה רבה! תודה רבה וישר כוח , עירית סנדלמן מהוד השרון

  1. תודה רבה על התגובה.אני בהחלט מודע לאפקט שנוצר אצל רבים וטובים הממתינים לצפות מדי בוקר בסירטון ו/או קוראים את הפוסט המקדים אותו במעט. התגובות הטובות על טעינה באנרגיה אצלם, מעניקה לי רוב כח להתמודד עם המשימה לעוד ועוד בקרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן