חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רקע:
מאז 2013 המאחז הלא חוקי אביתר הוקם שוב ושוב ע”י תנועת נחלה (שיוסדה על ידי הרב לוינגר ודניאלה וייס ליישוב השטחים גם בניגוד לחוק) על מה שהיה מוצב תפוחית של צה”ל. באפריל 2021 העלו שוב המתנחלים קראוונים למאחז. תוך חדשיים מקראוונים בודדים הפך המאחז ליישוב מאורגן, בלי שהמדינה תמצמץ. שר הבטחון דאז, בני גנץ, הגיע להסכם פינוי מרצון עם התושבים (עד לבירור מעמד האדמות וחוקיות יישובן) ואישר להשאיר במקום ישיבה תחת שמירה צבאית. על פניו נראה, שרק כ-60% מאדמות המאחז הן אדמות מדינה.

הצעדה:
על מנת לקיים את הצעדה הבוקר, הוסט גדוד לוחם ממשימת החיפושים אחר רוצח רינה, מאיה ולוסי די לטובת ליווי הצועדים. זו אינה פעם ראשונה או אחרונה שיחידות צבא מוקצות להגנה על יישובים לא חוקיים בשטחים על חשבון משימות בטחוניות. לאחרונה התפרסם כי כשליש מכוח האדם בצה”ל מוקצה להגנת ההתנחלויות, שתושביהן מהווים כ-8% בלבד מאזרחי ישראל.

הפעם, זה קורה בסמיכות לרצח המזעזע, בעת שכוחות צה”ל מתמודדים בהרכב חסר עם חילופי יריות.

המארגנים מסרו כי בצעדה ובעצרת ישתתפו 7 שרים ו-20 חברי כנסת בהם: שר האוצר בצלאל סמוטריץ’, השר לבטחון פנים איתמר בן גביר, שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק, שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי יצחק וסרלאוף, שר המורשת הרב עמיחי אליהו, השר לשירותי דת מיכאל מלכיאלי השרה לקידום מעמד האישה מאי גולן וכן חברי כנסת מכל מפלגות הקואליציה: בועז ביסמוט, ניסים ואטורי, טלי גוטליב, עמית הלוי, משה סעדה, אריאל קלנר, קטי שטרית, חוה אתי עטיה, ששון גואטה, אביחי בוארון, שמחה רוטמן, משה סולומון, אוהד טל, צבי סוכות, לימור סון הר מלך, יוסי טייב, אברהם בצלאל, סימון מישיאשווילי, יונתן משריקי וארז מלול

וכמובן גם ראשי רבני הציונות הדתית: רב השומרון – הרב אליקים לבנון, הרב יעקב אריאל, רבה של צפת – הרב שמואל אליהו, הרב דב ליאור, וראש ישיבת ההסדר הר עציון – הרב יעקב מדן – אלו הרבנים שהעניקו רוח גבית חזקה להפיכה המשטרית,להגבלת זכויות נשים ולחתירה למדינת הלכה.

בראיון לחדשות 12 אמר ביסמוט, כי הוא לא מוצא בעייה בקיום הצעדה על חשבון חיפוש המרצחים, שכן מדובר לדבריו ב”צעדת סולידריות”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן