חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

7.1.24 – שלושה חודשים לטבח הנורא – אנחנו מאשימים!

אנחנו מאשימים אתכם על כך שלמרות התחנונים שלנו לאורך השנים ראיתם בנו שקופים, אזרחים סוג ב’, והתעלמתם מכל נורות האזהרה, ההערכות המודיעיניות, ההתרעות של גורמי הבטחון ומקריאות ההשכמה שלנו על מה שעלול להתרחש על אדמת העוטף.

אנחנו מאשימים אתכם על כך שבגדתם בנו, מעלתם באמונינו, הפרתם את החוזה בינינו לבין המדינה. הפקרתם אותנו לנפשנו מול אלפי מפלצות מהחמאס שקמו עלינו לכלותנו.
ומעל הכל- על כך שאפשרתם לשואה השנייה של העם היהודי להתרחש על אדמת מדינת היהודים, על אדמת עוטף עזה.
 

מירב כהן מקיבוץ עין השלושה

שלושה חודשים ארוכים וכואבים לטבח הנורא.

במקום זה, בו אני עומדת לפניכם, ללמד קטגוריה על ראש ממשלת ישראל, שרי הממשלה ו 120 חברי הכנסת בישראל – אין אני עומדת יחידה, עִמדי ניצבים אלפי קטגורים תושבי עוטף עזה, חלקם לא יכולים להשמיע את קולם כי הם נרצחו ב- 07.10 ע”י הנאצים המוסלמים ועוד עשרות מהם מוחזקים חטופים במחשכים במנהרות החמאס.
הם לא יכולים לשלוח אצבע מרשיעה כלפי מי שבמחדליהם ובעוונותיהם הביאו עלינו שואה וטבח, ולזעוק כלפיהם:

אנחנו מאשימים!

 
אנחנו מאשימים אתכם בכך שבמשך יותר מ- 20 שנה נתתם למפלצת החמאס לגדול ולהתחמש, לקיים אימונים באש, לירות עלינו טילים, לשרוף את השדות שלנו, לשגר לעברנו בלוני תבערה, לארגן הפגנות אלימות על הגדר מול הישובים שלנו ולשבש את שיגרת חיינו.
 
אנחנו מאשימים אתכם בכך שפעם אחר פעם שלחתם את מיטב חיילינו לקרבות וסבבים צבאיים מול החמאס, שהסתיימו כולם בהפסקת אש, שהופרה תוך זמן קצר, לפעמים תוך שעות, ללא כל הישג צבאי או מדיני וללא השמדה או הרתעת האוייב.
 
אנחנו מאשימים אתכם על שאילצתם את משפחותינו להתפנות מביתינו, על כך שביטלתם לילדנו ימי לימודים וגרמתם לנו להחסיר ימים במקומות העבודה שלנו ובכך פגעתם גם בחינוך ילדנו וגם בפרנסה שלנו.
 
אנחנו מאשימים אתכם שגרמתם לכך ששנים אנחנו וילדינו חיים בחרדות ובטראומה ובשיגרת חירום לא שפוייה.
 
אנחנו מאשימים אתכם בכך שהתייחסתם בזלזול והפקרתם את כיתות הכוננות שלנו ואת הרבש”צים הגיבורים שלנו, שביום פקודה הגנו עלינו בגופם ולא דאגתם להם לאמצעי לחימה, למעמד מוסדר ולמשכורות ראויות. הפקרה שעלתה ברציחתם של רבים מהם.
 
אנחנו מאשימים אתכם בכך שבניגוד לרצוננו ולבקשותינו הוצאתם את החיילים שאיבטחו את הישובים שלנו ו”מכרתם” לנו תחושת בטחון שקרית.
 
אנחנו מאשימים אתכם בכך שתליתם את כל ביטחוננו על מכשול ועל מרכיבי הגנה שברגע האמת קרסו כמו מגדל קלפים.
 
מאשימים אתכם על כך שלאורך שנים כתשתם עד דק את החוסן הנפשי שלנו כמו גם את כושר ההרתעה של צה”ל.
מאשימם אתכם על כך שאיפשרתם בניית עיר תחתית בעזה שכוללת מערכת מנהרות אימתניות והתקפית, שידעתם עליה ולא פעלתם נגדה, למרות הסכנה המוחשית שנשקפה ממנה.
 
מאשימים אתכם על כך שלמרות התחנונים שלנו לאורך השנים ראיתם בנו שקופים, אזרחים סוג ב’, והתעלמתם מכל נורות האזהרה, ההערכות המודיעיניות, ההתרעות של גורמי הבטחון ומקריאות ההשכמה שלנו על מה שעלול להתרחש על אדמת העוטף.
 
מאשימים אתכם על כך שבגדתם בנו, מעלתם באמונינו, הפרתם את החוזה בינינו לבין המדינה. הפקרתם אותנו לנפשנו מול אלפי מפלצות מהחמאס שקמו עלינו לכלותנו.
ומעל הכל- על כך שאפשרתם לשואה השנייה של העם היהודי להתרחש על אדמת מדינת היהודים, על אדמת עוטף עזה.
 

ונוכח כתב האישום החמור הזה אנו דורשים מכם שני דברים:

1. להחזיר את החטופים. עד האחרון שבהם. עכשיו!

2. להגיש לנשיא מכתב התפטרות. של כולכם. מראש הממשלה ועד אחרון חברי הכנסת.

לאחר שתבצעו את שתי הפעולות הנדרשות האלה, אנחנו כבר נדע לבחור לעצמנו הנהגה איכותית וערכית שתדאג לנו ושנהיה ראויים לה. הנהגה שבניגוד אליכם תדע להכריע את החמאס, אבל הפעם על באמת ועל מלא, ושתחזיר אותנו הביתה, למקום עם בטחון ועם תחושת ביטחון.
 
*למען הסר ספק: עם שרשרת הפיקוד הבכיר של צה”ל עוד נבוא חשבון בהמשך!*

2 תגובות

 1. כל עוד נמשך ירי אפילו של קסאם בודד זוהי פגיעה אנושה בריבונות של מדינה כלשהי ובפרט – ישראל.
  כל עוד נכשלים במלחמה להחזרת גופות, לא מצליחים להחזיר שבויים, לאורך זמן, חושפים את הרגישות הגבוהה בציבור בישראל ונושא – ימשיכו להיחטף אזרחים וחיילים תוך מעשי עינוי ואונס.
  כל עוד ישראל לא מגייסת את העולם ומייצרת הסכמים שנוגעים למדינה ריבונית – ישראל בעצם מותרת על משמעות המוסרים לקיומה כמדינה.
  כל עוד יימשך ממשל של פקידים, אנשים קטנים כגון נתניהו וחבר מרעיונותיו – נמשיך להתבזות בעיני עצמנו ובעיני כלל העמים והמדינות.
  כל עוד יימשך השלטון החובבני הנשען רק על השגי עבר עתיקים והנחות מוטעות לגבי נצח קיומנו – אויבנו חשופים לחולשותינוניותר ויותר מרגע לרגע והאסון הבא זה רק שאלה של זמן.
  כל עוד זה המצב הקיום שלנו בסכנה.

 2. בטח אתם חושבים, שאחרי התפנית שלכם נגד המשך המחאות על ההפיכה המשטרתית למען כפיפות בית המשפט לדרישות הפשיסטיות, כי שכחנו את הזלזול שלכם, ועקב כך נטשתם את המאות ואת המוחים באופן של הפניית הגב שלכם לכל אותם המתגייסים. עכשיו בהצשך לזלזול שלכם, ובלי לעמוד על הביזיון הזה שהפגנתם, אתם חוזרים לגייס אותנו ללא שמץ של בושה בכך שאתם אפילו לא מכירים בזכויות הפלסטינים להתגונן בפני הפשיסטים שלנו.
  אנג’לו איידן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן