חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

– הפנים שמאחורי המאבק –

“המטרה שלי – לשמור על בת ים חופשית”

שם: קטי פיאסצקי


גיל: 39


מקום מגורים: בת ים


מצב משפחתי: נשואה + 2 וכלבה


עיסוק מקצועי: חברת סייבר


מראיין: גבע קרא עוז

קטי פיאסצקי. צילום: ינאי יחיאל
קטי פיאסצקי. צילום: ינאי יחיאל

מתי התחלת להיות פעילה במעורבות פוליטית/אזרחית? 

“מאז ומעולם. גדלתי בבית מאוד פעיל פוליטי. את דרכי בפוליטיקה המקומית התחלתי לפני עשר שנים כאשר נבחרתי לראשונה כחברת מועצת העיר בת ים.

באיזו מסגרת את מתמודדת?

“על רקע ההפיכה המשטרית וההבנה כי לרשויות המקומיות יש תפקיד מכריע במאבק ביוזמות הממשלה הקמנו את רשימת בת ים חופשית ודמוקרטית. הרשימה שלנו היא המגוונת ביותר ומורכבת ממועמדות ומועמדים שמחויבים למאבק בהפיכה. אנחנו הרשימה הליברלית היחידה שמתמודדת בבחירות”.

מהן המטרות שברצונך להגשים?

“לשמור על בת ים חופשית – תחבורה ציבורית בסופי השבוע. שוויון לכלל תושבי ותושבות העיר. שמירה על המנהל התקין ומתן מענה לאוכלוסייה בכל תחומי החיים”. 

מהי עמדתך לגבי החקיקה המשפטית של הממשלה? האם את משתתפת בהפגנות מחאה?

“הממשלה הכריזה מלחמה על הציבור הישראלי ומנסה לרסק את כל מה שנבנה כאן. נגד הממשלה אני מפגינה עוד מההפגנות בבלפור, דרך הגשרים, והיום אני מובילת המחאות בבת ים כבר למעלה מ-30 שבועות”.

מה מניע אותך להיות פעילה במאבק?

“אהבה ותקווה. אני אוהבת את המדינה שלי, זה הבית שלי, וחשוב לי לשמור על הבית הזה עבור הילדות שלי ועבור ההורים שלי, כי לא בשביל מה שהממשלה מנסה לעשות הם עלו לארץ ממשטר טוטליטרי. אני מלאת תקווה שאנחנו ננצח במאבק החשוב הזה על דמותה של מדינת ישראל”. 

מה לדעתך הן מטרות המאבק – אלו הישגים את חושבת שהוא צריך להשיג, בטווח הקצר/הארוך?

“קודם כל הפלת הממשלה הרעה הזאת והשפעה על דעת הציבור תוך הנחלת ערכים אוניברסליים של צדק ושוויון. אני מרגישה שהמאבק מצליח לחדור לקהלים חדשים ומאחד סביבו את כל חלקי החברה הישראלית”.

איך את מרגישה שהמצב הפוליטי והמאבק משפיעים על חייך האישיים?

“אין ספק שזה דורש הרבה הקרבה. אני מתעסקת בזה לא מעט במהלך השבוע לקראת ההפגנות בשבת. המצב הפוליטי כמובן גם משפיע גם על המצב הנפשי הלאומי והאישי שלי. יש הרבה רגשות של חשש ושל גאווה בעם שלנו”.

תוכלי לשתף ברגע מיוחד/יוצא דופן במאבק, שנחרט בך? 

“יום ההצבעה על עילת הסבירות היה רגע מכונן בשנה האחרונה. האיומים הפכו לממשיים וההמונים בירושלים ובתל אביב הסתובבו עם ניצוץ מוזר בעיניים, כזאת שמשלבת בין פחד לתקווה. ההבעה הזאת היא משהו שאקח אתי כל החיים”.

תגובה אחת

  1. קטי, את מתבזבזת בבת ים.
    מקומך בחולון.
    עם אנרגיות ויכולות כמו שלך היית יכולה להיות מועמדת רצינית לראשות העיר חולון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן