חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

במקום חדשות משדרים מסרים של קואליצית נתניהו

אם נמאס לכםן לפתוח ערוץ 12 ולגלות שבמקום חדשות משדרים מסרים של קואליציית נתניהו, השרשור הזה הוא בשבילכםן. הצביעו בשלט!

עידו בנבג׳י (המקור בטוויטר)


עמית סגל נותן את הטון בחדשות 12 כי ככה מנהליו החליטו. הוא אולי הבולט באנשי הערוץ שמעוותים את המציאות בשירות המתקפה על ישראל הליברלית, אבל הוא לגמרי לא לבד.

שותפים לו, למשל, דפנה ליאל שמחליטה עבור כולנו שאסור לקרוא לממשלת הביזה בשמה, ויעל אודם עם רדיפה מקארתיסטית של מנהלת תיכון שעמדותיה מחוץ למיינסטרים, וקושמרו שמבקש משקמה ברסלר להגיב לכל שקרי טלי גוטליב, כאילו תיאוריות קונספירציה שוות בכלל איזו התייחסות.

תסלחו לי, אבל זה שקושמרו מבקש משקמה ברסלר להגיב על כל שקרי מכונת הרעל ממחיש היטב את התפקיד המרכזי של ערוצי הטלוויזיה (ולא 14) בנירמול הטירוף שביבי יצר כאן: הימין זורק שקרים לאוויר וברסלר צריכה להסביר בפריים טיים שאין לה אחות. והתקשורת? שם ימשיכו לספר לעצמם שהם “רק שואלים שאלות”.

וזה כמובן לא שגיא סודרי, אבי וייס ויתר אנשי חברת ה”חדשות” הם ביביסטים, משיחיים או תומכי דיקטטורה דתית. הם להערכתי ממש חוששים, גם מיוזמות שלטוניות שיפגעו בהכנסותיהם וגם מהתחרות עם ערוץ 14 ומזעם הביביזם שעלול לפגוע בהם בתחרות הזו. אז הם מגישים לנו גרסא לייט של שידורי הדיקטטורה.

זה בא לידי ביטוי גם בפרטים הקטנים וגם בגדולים. והפרט הגדול ביותר הוא כמובן עמית סגל, פרשן עם ידע אנציקלופדי של הפוליטיקה הישראלית, שהיום איש אינו בודק את טענותיו בשידור ואיש אינו מתקן גם כשהן מתבררות כשקריות או מעוותות. מספיק להזכיר את דיווחיו על טיוטת בג”צ הסבירות, למשל.

אז, לא רק שסגל הסתיר מצופיו עובדות שלא התאימו לנרטיב של הקואליציה, לפיו בית המשפט תופס לעצמו עוד ועוד סמכויות ברוב דחוק של שופטים. סגל ממש ייחס לנשיאת העליון בדימוס אסתר חיות ציטוט שלא היא כתבה, שוב בשם הנרטיב של יריב לוין ובנימין נתניהו. תזכורת:

אין חברת חדשות אחרת בעולם המערבי שהייתה מתנהלת כך. כשלאתר פוליטיקו האמריקאי הודלפה טיוטת פסק הדין בעניין הזכות להפלות בארה”ב, אתם חושבים שמנהלי האתר אפשרו לאחד הפרשנים שלהם לשבת ולבחור על אילו חלקים מהטיוטה לדווח ועל אילו לא? כמובן שלא: הם פרסמו את הטיוטה המודלפת במלואה לציבור.

אבל לא חדשות 12. שם אפילו לא ערכו בדק בית פנימי כדי לנסות לברר איך ייתכן שהפרשן הפוליטי פשוט פרסם שורת ציטוטים סלקטיבית מתוך טיוטת פסק דין, כשבמקרה כל הציטוטים משרתים את מטרות השלטון. אם הערוץ לא רואה עצמו מחויב לאמות מידה של ערוצי חדשות בינלאומיים, כנראה שהוא לא ערוץ חדשות.

ויש כמובן את הפרטים הקטנים יותר, כמו כותרות באתר חדשות 12 שמהדהדות שקרים ותיאוריות קונספירציה, בעוד שהאמת מוסתרת אי שם בעומק הכתבה. חברת חדשות שמתנהלת כאילו כל מה שמנחה אותה זה להביא לצופים שני צדדים לכל סיפור, גם כשהם יודעים שצד אחד שקרי לחלוטין.

בראיון בסופ”ש, רן הר נבו אבחן ש”תקשורת המיינסטרים בגדה בנו מזמן.” ואין בגידה גדולה מזו של ערוץ 12, שמוליך את צופיו שולל בדיווחים מוטעים, פרשנויות מטעם, ומסגור מעוות של המציאות (מספיק לראות איך סיקרו את הפגנות השבוע, כשבכלל טרחו לסקר ולא סתם שידרו ריאליטי).

מנהלי חדשות 12 גם יודעים טוב מאד שבניגוד לצופים מהימין, שתמיד יכולים לצרוך ערוץ 14, לצופה החילוני, ליברלי ופרו-דמוקרטי אין ממש חלופה. בכאן 11 משדרת גדולת הביביסטים אילה חסון, וחדשות 13 למרות כמה פרשנים וכתבים מחוייבים לדמוקרטיה, עובר תהליכים מדאיגים בעצמו.

וכאן כולנו נכנסים לתמונה: אזרחי ישראל הליברלים, החילונים, שלא רוצים לראות כאן דיקטטורה משיחית, צריכים פשוט לכבות את הטלוויזיה. לא לשתף פעולה. להצביע בשלט. חרם צרכני. רק כשמנהלי חדשות 12 ישלמו מחיר כלכלי על ההתנהלות הביזיונית שלהם, הם יעשו חישוב מסלול מחדש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן