חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שוד קרן הארנונה – לא ניתן לזה לקרות / אמיר כוכבי

אמיר כוכבי ראש עירית הוד השרון: ״ביום חמישי הייתי בכנסת – זה מה שקרה כשניסיתי לדבר על שוד הארנונה״:
מחר אהיה בכנסת שוב – כי בחסות המצב המלחמתי, וחוסר תשומת הלב הציבורית מקודם בועדת הכספים של משה גפני בהליך מהיר וחסר תקדים כמעט חוק ששודד את הקופות העירוניות, את הכסף של כל אחת ואחד מתושבות הוד השרון וערים רבות אחרות, ומעביר אותן, לאיו״ש, להסכמים קואליציוניים ולשליטה מלאה של פוליטיקאים מקושרים בשלטון המרכזי תוך פירוק הרשויות המקומיות.
אסור לתת לזה לקרות!
כבר שבועיים שאני מדבר על קרן הארנונה – קרן שהמדינה מנסה לייצר כבר עשרים שנה ופתאום בחסות ממשלה דורסנית ואלימה – גם הצליחה.
הקרן שלכאורה נועדה לעודד בניה למגורים וליצור צדק חלוקתי בפועל תפגע ביכולת של רשויות ליברליות לתת שירות לתושבות והתושבים ותביא לקריסה מלאה של השלטון המקומי ולחיזוק נוסף לממשלה חסרת רסן.
כל ראש רשות שהתנהלה נכון כלכלית, שתכנן נכון מבחינת עירוב שימושים של מגורים מסר ותעסוקה, ייקנס במיליוני שקלים מהתקציב השוטף לכספים שיועברו לאיו״ש ולרשויות שמקורבות לשלטון.

רשויות איו״ש אגב, הוחרגו מלתרום לקרן אבל נמצאות ברשימת מקבלות התקציבים מהקרן.

בלי בקרה, בלי אחריות. רק ״קרן״ כמו קרן הדיור הציבורי שלא בנתה אפילו דירה אחת בדיור הציבורי. כמו קרן הניקיון שלא בנתה עוד מפעל מיחזור אחד.
מיליארדי שקלים לתחזוקה פוליטית של ממשלה שלא רואה את התושבות והתושבים אלא רק את השרידות הפוליטית ואת החיזוק של מערכות נצלניות על חשבון היצרניות. רק שהפעם זה מהבסיס של הבסיס. מהארנונה של כולנו. מהחינוך ומהביטחון ומהניקיון.
למה? כי יש להם רוב בכנסת. וכי המרכז לשלטון המקומי נכנע לפשרה ולא יצא להשבתה מלאה בתמורה להפחתת הסכומים וקבל תקן יו״ר הקרן. ממחר ההפיכה המשטרית כוללת גם את כסף שלכם. את העתיד של הילדים שלכם. לכן אהיה גם מחר בכנסת להילחם. ולא אתן שישתיקו אותי.
 
שתי עובדות נוספות
1- השלטון המרכזי בישראל הוא מהכי ריכוזי ב oecd
2- המס המקומי – ארנונה, הוא מהנמוכים ב oecd
החוק החדש ינגוס גם בזה. לא ניתן!
 
שתפו והילחמו.״

אמיר כוכבי, ראש עירית הוד השרון


 

תגובה אחת

  1. זה לא יגמר בנעימים.
    זהו צעד דרקוני שמונחת ללא הסכמה, ויש לסרב לשתף עימו פעולה.
    הממשלה פשוט רוצה למרר לנו ת חיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן