חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

״השותפים שלכם בישראל נמצאים בתנועת המחאה, לא בממשלה״ – מכתב מובילי המחאה לפדרצית הקהילות היהודיות

״מאוכזבים מהחלטתכם לארח את רה״מ נתניהו ואת ח״כ שמחה רוטמן בכנס השנתי של JFNA (פדרציית הקהילות היהודיות של צפון אמריקה). אנחנו מאמינים שהזמנתם תנוצל על ידם להפצת שקרים והסתה נגד המאבק להצלת הדמוקרטיה בישראל״
מכתב תנועות המאבק נגד ההפיכה המשטרית, שנשלח הלילה לנשיאות JFNA בתגובה להחלטה לקיים את הכנס השנתי שלהם בירושלים כרגיל, ולמרות ההפיכה המשטרית לארח את נתניהו ורוטמן בטקס.

ארגון הפדרציות היהודיות של אמריקה הצפונית יקיים השנה את האסיפה הכללית (General Assembly) של הארגון בתל אביב. הכנס יתקיים השנה בסימן 75 שנות עצמאות לישראל. אלא שהשנה אינה שנה רגילה, ובישראל מתרחשת הפיכה משטרית שמעוררת מחלוקות אדירות וקורעת את העם.
כשנודע ש-JFNA החליטו להמשיך בתוכנית כרגיל ואף להזמין את נתניהו ואת רוטמן,   unxeptable.org (ישראלים בחו״ל למען הדמוקרטיה בישראל) מיהר לשלוח בקשה לבטל את הזמנתם של מובילי ההפיכה המשטרית. הבקשה לא נענתה ולכן הלילה נשלח מכתב תנועות המאבק לראשי הפדרציה:

לקטעים מתוך המכתב

״אנחנו פונים אליכם ברגשי כבוד הכי עמוקים לכל מה שהמוסדות שאתם מייצגים עושים למען מדינת ישראל ולמען הקהילות היהודיות בצפון אמריקה וסביב העולם.
ולכן ברוח השותפות שלנו אנחנו נאלצים לבטא את אכזבתנו מהחלטתכם לארח את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת חבר הכנסת שמחה רוטמן בכנס השנתי, למרות פניות רבות אליכם, כולל של unxeptable.org (ישראלים בחו״ל למען הדמוקרטיה בישראל) שמייצגים את תנועת המחאה שלנו בחו״ל. אנחנו מאמינים שלמסור עצמכם בידיהם בתור קהל ישמש אותם להפצת שקרים והסתה נגד תנועת המאבק ונגד הפעילות שלנו לשמר ולהגן על הדמוקרטיה הישראלית, ממש כמו שהורגלנו משני המנהיגים האלו במהלך 3 החודשים האחרונים.

אנחנו מודעים לחשיבות של הכנס לשתי הקהילות שלנו וגם לכך שהוא תוכנן הרבה לפני שהושקה התוכנית לחקיקה האנטי דמוקרטית. אנחנו גם מודעים לכך שעשיתם שינויים בתוכנית הכנס כדי לתת ייצוג לאירועים ההסטוריים המתגלגלים בישראל.

אנחנו יודעים שרבים מכם מקדישים זמן כדי לדבר במהלך ביקורכם עם חברים ומשפחה שמשתתפים בהפגנות, ומודים לכם על הצעדים שכבר נקטתם.

מדינתנו נמצאת בעיצומו של המשבר העצום ביור מאז שנוסדה. הממשלה הנוכחית של ישראל, תחת הנהגתו של בנימין נתניהו, מובילה הפיכה משפטית נגד רצון הרוב, ונגד העקרונות הבסיסים של צדק ופלורליזם. כמו שאתם יודעים, מאות אלפים של אזרחים ישראלים נמצאים ברחובות בחודשים האחרונים במחאה הגדולה ביותר שישראל ראתה מעודה כשהם קוראים ״ד-מ-ו-ק-ר-ט-י-ה!״

אבל, זה לא רק עלינו – הישראלים, זה גם עליכם, יהודי צפון אמריקה והערכים שכה חשובים לכם. כמו שתומס פרידמן כתב בניו יורק טיימס בחודש שעבר ״ישראל ניצבת בפני ההתנגשות הפנימית הגדולה ביותר מאז שנוצרה, ולכן האפשרות להשאר בשקט לכל רבי ולכל מנהיג יהודי בצפון אמריקה – זה להפוך ללא רלוונטי״

כשותפים שלנו, אנחנו מפצירים בכם – הישארו איתנו! אל תהפכו ללא רלוונטים!

חברים, בעלי הברית שלכם בישראל נמצאים בתנועת המחאה, לא בממשלה. ואנחנו יודעים שאתם יודעים שזו האמת.

הבוקר מתקיימת צעדה מבנייני האומה לביהמ״ש העליון ובה 100 צירים דמוקרטים שמשתתפים בכנס, כדי להביע סולידריות עם המחאה נגד ההפיכה המשטרית בישראל.


בהמשך יצטרפו אליהם גם צירים רפובליקנים וכמובן צועדים מארגוני המחאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן