חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

– הפנים שמאחורי המאבק –

“המטרה היא לתרגם את המחאה להשפעה בתחום המוניציפאלי”

שם: ליאת גרוסמן תמיר


גיל: 49


מקום מגורים: קריית אונו


מצב משפחתי: נשואה


עיסוק מקצועי: יו”ר לשכת הממונות למניעת הטרדה מינית, לפני כן סגנית יו”ר איגוד היועצות לקידום מעמד האישה בשלטון המקומי, ניהול הרשות לביטחון קהילתי בקריית אונו


מראיין: גבע קרא עוז

ליאת גרוסמן תמיר

מתי התחלת להיות פעילה במעורבות פוליטית/אזרחית?

בשנת 2013 הייתי מועמדת מטעם רשימת יש עתיד למועצת העיר ובשנת 2015 מועמדת ברשימת “יש עתיד” לכנסת ישראל.
בשנת 2014 במסגרת עמותת פ.ל.א (מתן פאות לנשים המחלימות מסרטן) פעלתי על מנת לגייס משאבים בין היתר גיוס כספים, הפקת אירוע התרמה וכיו”ב.
בשנת 2020 נבחרתי לסגנית יו”ר איגוד היועצות לקידום מעמד האישה בשלטון המקומי.
בשנת 2022 ייסדתי את לשכת הממונות למניעת הטרדה מינית (ע.ר.).
בשנת 2023 לקחתי על עצמי את הובלת המחאות לשמירה על הדמוקרטיה בבקעת אונו בין היתר הפקה וניהול עצרת מחאה הנערכת בכל מוצ”ש ברחבת הקניון בקריית אונו וזאת על מנת לאפשר לקהל שיש לו קושי להגיע לקפלן בתל אביב להביע את תמיכתו בשמירה על הדמוקרטיה, יזום צעדות ויוזמות שונות למען שמירה על מדינה דמוקרטית, במסגרת המחאה הצטרפתי כמובילת מטה בקעת אונו כחברה במטה המאבק הארצי.
בשנים 2023-2020 שימשתי גם כדירקטורית בחברה הכלכלית לפיתוח קרית אונו.

באיזו מסגרת את מתמודדת?

ב”חוזה חדש” – רשימה עצמאית דמוקרטית ליברלית שקמה מפעילי המחאה”.

מהן המטרות שברצונך להגשים?

אני רוצה סביבת חיים דמוקרטית ליברלית, שמעניקה חופש ושוויון לכולם, תחלק את התקציבים בצורה מושכלת , תשקיע בחינוך פורמלי וא-פורמלי, תפתח ענפי ספורט, מדעים, חינוך למניעת אלימות וחרמות. תשמור על סביבת מגורים נעימה וירוקה ככל שרק ניתן, תטפל בבעלי החיים בסביבה, תשפר את התחבורה ותקל על התניידות התושבים. ואת כל זה אפשר ליישם רק מתוך המערכת.

מהי עמדתך לגבי החקיקה המשפטית?

הרפורמה המשפטית מבחינתי היא מהפיכה משטרית שבאה לתת מענה לפלח מאוד קטן וקיצוני באוכלוסיה, יחד עם מתן לגיטמציה משפטית לקומץ פוליטיקאים שנדרשים להתמודד עם עבירות ואי סדרים שרודפים אותם.
כל המטרה של החקיקה המשפטית של הממשלה הנוכחית היא לשלוט בכל תחום שלנו, הם מתחילים בחינוך שם ההשפעה הכי מהותית, במרחב הציבורי ובכל תחום אשר לו השפעה על חיינו.
לצערי המצב אשר קיים היום במדינה פשוט עצוב.

מה מניע אותך להיות פעילה במאבק?

המניע הכי בסיסי והכי הישרדותי שיש, להגן על הבת והבן שלי ולהשאיר להם מדינה דמוקרטית וליברלית בדיוק כמו המדינה בה אני גדלתי. לכינוי “אמא לביאה” יש משמעות עצומה בימים אלו וניתן לראות שיש המון נשים אשר לוקחות חלק בהובלת המחאה ולדעתי זה המניע של רובן.

מה לדעתך הן מטרות המאבק – אלו הישגים אתה חושבת שהוא צריך להשיג, בטווח הקצר/הארוך?

ציר המאבק נע בין שמרנות לליברליות ובין דמוקרטיה לדיקטטורה. בטווח הקצר המטרה היא לתרגם את המחאה להשפעה במונציפאלי, להיות חלק משפיע במועצת העיר. לשים דגש על חלוקת משאבים הוגנת ביחס לגודל האוכלוסיה כגון: הקצאת מבני ציבור, חלוקת תקציבים, הגדלת ההשקעה בחינוך ועוד…

איך את מרגישה שהמצב הפוליטי והמאבק משפיעים על חייך האישיים?

כבר תשעה חודשים שאני מובילה את המחאה בבקעת אונו, אני נמצאת בכל הקבוצות האפשריות, נמצאת בחשיבה ועשייה מתמדת על מנת לעשות את המקסימום בכדי לחזור לשפיות, לרוגע ולדעת שהצלחנו לעצור את ההפיכה המשטרית. יחד עם זאת אני מאמינה שיש לשנות את סדרי העדיפות בהתנהלות של הרשויות המקומיות ושל רשויות המדינה, שינוי שתלוי במחנה הליברלי שנרדם בשמירה. מצד אחד המחאה והריצה לראשות העיר גוזלים אל כל זמני גם על חשבון המשפחה אבל מאידך, אני רואה איך המשפחה שלי תומכת ונרתמת לסייע לי וזה אירוע מגבש. חשוב לי להדגיש שחשוב להימנע מאלימות ויש לגלות סובלנות האחד.ת כלפי השני.ה.

תוכלי לשתף ברגע מיוחד/יוצא דופן במאבק, שנחרט בך?

בעצרת המחאה ב-23.9 שהיתה ברוח חמישים שנה למלחמת יום הכיפורים, בסיום המחאה ולפני שירת התקווה הזמנתי את כל לוחמי יום הכיפורים, ההורים השכולים והנשים האלמנות שבקהל אל הבמה כדי לשיר את התקווה. כולנו יחד שרנו את התקווה וזה היה חזק ומאוד מרגש ודי התחבר למצב הנוכחי.

2 תגובות

  1. שאפו לאשת עשייה אמיתית.
    9 חודשים מעצרת להפגנה , מהצומת לתהלוכה ומתהלוכה להפגנה מול חברי קואליצה וכן הלאה.
    כבוד לקריית אונו שיש לה אותך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן