חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ביזה + הענשה: ככה עושים חקיקה בשיטת גפני

והיום נתינים יקרים, נלמד איך משמשת החקיקה כענישה מצד אחד וכביזה מצד שני (ולהיפך) ע״י ממשלת ההפיכה המשטרית:

פרק ראשון: ההנחתה

29.12.22 – מיד לאחר השבעת הממשלה בתאריך הזה, החלו להחשף גם האג׳נדה וגם התוכניות שלה. וככה התברר שלצורך המתנות הקואליציוניות לשותפים החרדים, נתניהו הפיל על הרשויות המקומיות את המחיר: מימון מוסדות חינוך חרדים שלא מלמדים ליבה ובניית כיתות לימוד בחינוך החרדי.

פרק שני: הההתנגדות

כאן קרה משהו מדהים וחסר תקדים במחוזותינו: מרד רשויות שבתוכו לקחו חלק לא רק ראש השלטון המקומי ביבס (חבר מרכז אהוב ודמות חזקה מאוד בליכוד), אלא גם ראשי מועצות וערים שהם חברי ליכוד ידועים.

מעל ל-170 ראשי ערים, מועצות מקומיות ומועצות אזוריות חברו יחד בהתנגדות להרחבת “חוק נהרי” המעוגנת בהסכמים הקואליציוניים, וצפויה לחייבן לתקצב גם מוסדות חינוך חרדים שלא מלמדים ליבה באופן מלא. הם מתנגדים גם לתעדוף בניית כיתות לימוד בחינוך החרדי:

פרק שלישי: התגובה

פרק רביעי: החשיפה

7.5.23 – נחשפים חלק מסעיפי הכספים הקואליציונים:

פרק חמישי: הנקמה והביזה

10.5.23 – ועכשיו נפיל את התשלום על אלו שבחוצפתם סירבו לשלם את השוד – כלומר על ראשי הרשויות שחתמו על אותו מכתב שקרא לממשלה לא להפיל עליהם את התשלום. זוכרים את הבטחת גפני ״נבוא חשבון״? אז הנה זה בא. ובעיצומו של מבצע ״שובו מנדטים״ כשחלק נכבד מראשי הערים והרשויות לא יכול בכלל להגיע לדיונים בוועדה כי… טילים.

ואלו שכן מצליחים להגיע זוכים לשכנוע עדין מנציג ראש הממשלה:

למותר לציין שלדיון על אחוז גיוס החרדים שהתקיים באותו היום בוועדת משנה של ועדת החוץ והבטחון, לא גפני ולא אף אחד מחברי הכנסת החרדים לא הגיע.

11.5.23 למחרת, כבר יש הפסקת אש, הדיון נמשך ואז קודם גפני לא מאפשר לראשי ערים ונועצות להכנס לדיון ואח״כ… גפני זורק החוצה מהדיון את ראש מועצת אורנית, מי היה מאמין?

המשך יבוא

3 תגובות

  1. האחראים והאשמים הם חברי הכנסת של הליכוד שצריכים להודות שהם חברים בארגון פשע !!!

  2. כל ילד במדינה צריך לקבל זכויות שוות אני חי במדינה קרוב ל4 עשורים והמדינה בצורה הכי ברורה בחסות עיריות ומועצות מידרה את החרדים מהתקציב . ויש שינוי קטן.. אז עכשיו כשבאים ולוקחים מה מגיע לנו . כל הבכיינים יכולים לקפוץ . כי זאת בכיינות חזירית נקודה . אנחנו החרדים גם משרתים בצבא ולא רק בנחל גם במטכל ויש לנו זכויות רק במקום לאפשר לנו להתפתח לפי הכללים של התורה והאמונה ולעבוד אז אנחנו צריכים לעבוד במליון עבודות ויכולים לתת לילדים להפתח וללמוד מגמות מותאמות להם בסוף אנחנו ניקח . את כל מה שלא קיבלנו . מדינה שגובה מעל 50 אחוז מס עקיף משאירה אצל האזרח 25 אחוז רווח שלא נשאר לו להשתכר וזה מוביל רק למקום גרוע תפתחו תעניים

    1. איפה בדיוק אתם החרדים משרתים בצבא?
      אתה יודע מה חלקכם בתל״ג של המדינה?
      למה אנחנו צריכים לשאת אתכם על גבינו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן