חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עוד יום מוצלח לאנשי עוצמה יהודית בכנסת

היה זה עוד יום מוצלח לאנשי עוצמה יהודית בכנסת: דיון שכונס בוועדה לביטחון לאומי של הכנסת על ההחלטה התמוהה של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר להפסיק את מימון תוכנית ההגנה לנשים של עמותת “פורום מיכל סלה” – הפך היום (ג’) לזירת התגוששות אלימה מילולית והתפוצץ אחרי זמן קצר. הנשים הפגיעות ביותר בחברה חטפו עוד סנוקרת מהממשלה.

מדובר בכבשת הרש. הפורום מפעיל בשיתוף עם המשרד לביטחון פנים שני פרויקטים ייחודיים להגנה על נשים, בתקציב זעום למדי במונחים לאומיים – פחות מ-650 אלף שקל לשנה, ומציג הישגים מרשימים: כ-280 נשים כבר טופלו במסגרת הפרויקטים ומדדי שביעות הרצון גבוהים. את המעט הזה החליט בן גביר להפסיק, בלי נימוק מיוחד אפילו. המשטרה, אגב, דווקא ממשיכה להפנות נשים לעמותה.

אלא שברוח התקופה, במקום דיון רציני לבירור העניין, קיבלנו קרקס עצוב: השריף עצמו, השר בן גביר, לא טרח להגיע ושלח במקומו את יועץ החקיקה שלו עו”ד דוד בבלי, שקילל וצרח על יוזמת הדיון ח”כ מירב בן ארי (יש עתיד) והעוזרת שלה והפיק פנינים כמו “מי את בכלל”, “זבל מושתנת”, “מפגרת” ו”אפס”.

אליו הצטרפה (בניכוי הקללות) ח”כ לימור סון הר מלך, שהטיחה האשמות במייסדת העמותה, לילי בן עמי. סון הר מלך טענה שפורום מיכל סלה לא נבחר במכרז, שהוא לא מסייע למספיק נשים, ושבן עמי עוסקת ביחסי ציבור. יו”ר הוועדה, ח”כ צביקה פוגל, גם הוא מעוצמה יהודית, סגר את הפינה ופשוט הפסיק את הדיון.

בן עמי ניסתה להסביר שלא היה מכרז כי מדובר במיזם משותף עם הממשלה על פרויקט ייחודי שהמציאה העמותה, והתחננה שלא יהפכו את ההגנה על נשים לעניין פוליטי. אבל זה כנראה חסר סיכוי – הסיבה ללהט נגד העמותה נחשפה על ידי בן ארי לאחר הישיבה: “הסיבה האמיתית לייבוש העמותה”, צייצה, היא “רק כי הפורום העז לכתוב נייר עמדה על חלוקת הנשק חסרת האבחנה שלו, ועכשיו נשים נפגעות אלימות משלמות את המחיר”.

עכשיו הכל מתחבר: בינואר אכן שלחה העמותה ל-120 חברי הכנסת נייר עמדה על השפעת המדיניות החדשה של חימוש אזרחים על הביטחון של נשים. נייר העמדה מכיר בכך ש”נשק מציל חיים”, אבל מתריע מפני סכנה פוטנציאלית לנשים מאוימות שהתוקף שלהן יקבל נשק ועל ליקויים בהליך חלוקת הרישיונות, וקורא להדק “באופן בהול” את הקריטריונים לקבלת רישיון לכלי ירייה.

בן גביר, כך נראה, פשוט סגר עם העמותה חשבון על כך שהעזה להשמיע את קולה המקצועי ולמתוח ביקורת על פרויקט הדגל והבייבי שלו. והיא לא היחידה שזוכה ליחס הזה: אתמול הוא החרים דיון בנושא בוועדה לביקורת המדינה ואסר גם על נציגי משרדו ונציגי המשטרה להתייצב, ובאותו דיון התברר גם כי משרדו ניתק קשר עם משרד הבריאות לאחר שהמשרד הרחיב את השאלון הבריאותי למבקשי רישיון נשק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן