חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

– הפנים שמאחורי המאבק –

אנו נלחמים ונאבקים על החירות שלנו ושל ילדינו – נעמה רובין

שם: נעמה רובין


גיל: 46


מקום מגורים: עומר


מצב משפחתי: נשואה + 3


מראיין: גבע קרא עוז

 1. מתי הצטרפת להפגנות נגד ההפיכה המשטרית?
  “הצטרפתי החל מההפגנה השנייה בקפלן (הפגנת המטריות). החוויה הייתה עוצמתית מאוד – המוני אנשים עומדים בגשם שוטף וצועקים ‘דמוקרטיה'”

 2. באלו הפגנות/אירועים את נוהגת להשתתף?
  “משתתפת בכל ההפגנות של מוצ”ש בבאר שבע, בהפגנות המקבלות את נבחרי הציבור המבקרים באירועים שונים, ימי שיבוש, ירושלים וכו’. משתדלת לקחת חלק בכל הפגנה והפגנה

 3. מה לדעתך הן מטרות המאבק – אלו הישגים את חושבת שהוא צריך להשיג, בטווח הקצר/הארוך?
  “בטווח הקצר המטרה העיקרית היא עצירת החקיקה והפלת ממשלת החורבן הזו. אני חושבת שכרגע המאבק שלנו חייב להתמקד בנושא זה. בטווח הארוך הלוואי ונוכל להמשיך ולהיאבק למען ערכים ליברליים, צדק חברתי ועוד. אני מקווה כי המציאות האיומה בה אנו חיים כרגע, תוביל להבנה של כולנו כי אסור לנו להמשיך ולשתוק אל מול עוולות, פגיעה בזכויות ועוד. והלוואי הלוואי שאח”כ נוכל להרחיב את הדיון גם בנושא של הכיבוש. בסופו של דבר מדינה היא לא באמת דמוקרטית כאשר היא כובשת ומיישמת רעיונות משיחיים על אוכלוסייה אחרת”.

 4. איך את מרגישה שהמצב הפוליטי והמאבק משפיעים על חייך האישיים?

  “בבית אנחנו עסוקים בעיקר במציאות הקשה שלנו. בין אם זה בשיחות בינינו או בין אם זה בארגון הלו”ז הזוגי והמשפחתי סביב המחאות השונות. מבחינה רגשית אני מודה כי זוהי תקופה קשה מאד. אני ועוד רבים אחרים חשים חרדה אמיתית אל מול המתרחש והעתיד. החרדה הזו מחלחלת לכל היבט בחיים, אפילו לחלומות בלילה.”

 5. תוכלי לשתף ברגע מיוחד/יוצא דופן במאבק, שנחרט בך?
  “אני חושבת שאחת מנקודות המפנה מבחינתי הייתה כאשר החלה התארגנות של אנשי החינוך כגורם במאבק. הזהות האישית שלי מבוססת במידה רבה גם על היותי אשת חינוך. תקופה ארוכה התקוממתי אל מול העובדה שאנשי החינוך אינם משמיעים את קולם, כמצפן מוסרי וחברתי עבור התלמידים. בנוסף יומיים המאבק בירושלים בחקיקה על עילת הסבירות הותירו בי רושם רב. מצד אחד חוויה של סולידריות חברתית יוצאת דופן (מאהל המחאה, התמיכה והעזרה ההדדית, רוח ההתנדבות ועוד) ומן הצד השני אירוע מכונן קשה ומבעית של תחילת סופה של הדמוקרטיה שלנו”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחאות | הפגנות | מעקב חקיקה | קבוצות מאבק | עדכונים מהשטח:
כל מה שחשוב למחנה הדמוקרטי-ליברלי - אצלך בווצאפ

דילוג לתוכן